Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stres a zajście w ciąże

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Stres a zajście w ciąże

    Nam na szczęście udało się za pierwszym razem, ale przypuszczam, że po kilku miesiącach nieudanych prób to chyba ten stres i nam by się udzielił i wtedy nie wiem czy by było już tak łatwo. Stres nie jest wskazany, ale z drugiej strony jak sobie go odpuścić jak już kilka razy nie wyszło.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Stres a zajście w ciąże

      niesamowita historia ostatnio czesto mi sie zdarzac takie historie, szkoda ze są tacy lekarze , bo jesli para sie stara o dziecko i chce to juz tylko ich zdołuje na maksa

      Skomentuj


        #33
        Odp: Stres a zajście w ciąże

        Dziewczyny, to oczywiste, że stres działa negatywnie i może utrudniać zajście w ciąże. Nie dotyczy to przecież tylko kobiet, mężczyzna który jest pod presją i martwi się, że nie ma szans na potomstwo też będzie miał problem..

        Najlepiej o tym nie myśleć, nie przejmować się groźnymi diagnozami (oczywiście na początku, kiedy to nie jest jeszcze poważnym problemem) a będzie dobrze. Sama mam takie podejście, zobaczymy czy się sprawdzi...

        Skomentuj


          #34
          Odp: Stres a zajście w ciąże

          stres ma wpływ na nasz organizm i na cykl miesiączkowy. Ja gdy się denerwowałam ważnymi wydarzeniami bardzo często mi się przesuwał i wtedy automatycznie dni płodne nie są uregulowane

          Skomentuj


            #35
            Odp: Stres a zajście w ciąże

            Właśnie stres może zaburzyć cykl, a nawet zaburzyć działanie suplementów typu xxx które zażywacie. Bo silny stres może prowadzić do biegunki, wymiotów, stanu ciągłęgo napięcia, zwiększenia stężenia pewnych hormonów etc. Dlatego naprawdę trzeba ze stresem ostro walczyć !
            Last edited by disne; 29-07-2020, 20:57. Powód: link

            Skomentuj


              #36
              Odp: Stres a zajście w ciąże

              Stres to chyba największy wróg zajścia w ciążę. U mnie podobnie, gdy tylko był stresujący czas to nie dość, że cykl mi się rozregulowywał to jeszcze miałam bardzo bolesne miesiączki.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Stres a zajście w ciąże

                stres powinien być zakazany dla tych co starają się o dzidziusia niestey zle wpływa na staranie sie o dziecko..nie dość, że może rozregulować nam cykl to jeszcze przynieść niepokój czy możemy mięć dzieci.
                U mnie stres niestety wpłynął na rozregulowanie okresów jak odstawiłam tabletki ale musiałam sie jakoś wyciszyć i sie udało..

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Stres a zajście w ciąże

                  Słyszałyście może o warsztatach z psychologami w Warszawie? Wpadła mi ostatnio informacja, że chyba Invimed ma coś takiego dla par, warto zabrać swojego partnera i posłuchać, może na pewne kwestie zaczniecie patrzeć inaczej

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Stres a zajście w ciąże

                    Dokładnie - stres bardzo źle wpływa nie tylko na kobietę, ale i właśnie na mężczyznę. A czym bardziej się staramy i skupiamy na zajściu w ciażę tym mniej wychodzi

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Stres a zajście w ciąże

                      Niestety w dzisiejszych czasach człowiek chce mieć wszystko zaplanowane. A kiedy sobie zaplanuje i mu to nie wychodzi to przychodzi stres. Ja jestem bardzo nerwową osobą tzn często stresują mnie niepowodzenia nawet najmniejsze. Znalazłam jednak sposób decyzję o dzidziusiu podjęliśmu rok po ślubie i wiedząc że na pewno bym się stresowała że nie zaszłam w ciążę odrazu nastawiłam się że przez pierwsze 3 miesiące nie będę się tym przejmowała i że z naszym szczesciem na pewno właśnie dopiero się uda po 2 3 miesiącach. Tak jakoś mi się to fajnie zakodowało że w ogóle nie myślałam o ciąży tylko o przyjemnym spędzaniu czasu z mężem I udało się w ciągu jednego cyklu. Dzięki temu chyba jestem mniej zestresowaną osobą bo zauważyłam że im mniej stresu w moim życiu tym lepiej się wszystko układa

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Stres a zajście w ciąże

                        Stres to największy wróg, zajścia w ciąże i nie tylko, przede wszystkim to olbrzymie zagrożenie dla naszego zdrowia. A niestety tak jak piszecie, ciężko się dzisiaj nie stresować... Dlatego im szybciej zaczniecie coś w tym kierunku w swoim życiu zmieniać, tym lepiej !

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Stres a zajście w ciąże

                          Pozbyć się stresu i działać na luzie. Odpuścić zupełnie i cieszyć się chwilą z mężem a nie rozmyślając czy aby na pewno dziś powinniśmy się kochać Ja odpuściłam i w końcu się udało taka blokada jest najgorsza...

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Stres a zajście w ciąże

                            [QUOTE=Kreatywni;321427]

                            Tak więc Dziewczyny w bardzo wielu przypadkach to stres ogranicza nasz możliwości zajścia w ciążę. Wyjazd na wakacje, yoga, praca z psychologiem...
                            to często pomaga.

                            xxx

                            Potwierdzam. My zaskoczyliśmy w momencie totalnego relaksu Sezon weselny, więc pomiędzy jedną zabawą, a drugą. Potem rocznica ślubu i świętowanie. Jeszcze w międzyczasie urlop, więc też pełen luz. A poza tym cotygodniowe wyjazdy poza miasto. Zadziałało
                            Last edited by disne; 29-07-2020, 20:56. Powód: link

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Stres a zajście w ciąże

                              Wiem, że to bardzo trudne ale w okresie starań o dziecko nie można cały myśleć o tym, czy się uda czy nie uda. Trzeba żyć na totalnym luzie i niczym się nie przejmować


                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Stres a zajście w ciąże

                                Nie zawsze jednak jest tak łatwo, mój mąż stresuje się swoją pracą i nie wystarczy powiedzieć mu "wyluzuj" bo jest to praca zbyt odpowiedzialna. Starając się o dziecko chodziliśmy do groty solnej, na seanse floatingu, próbowaliśmy nawet xxx Bardzo mile wspominam ten czas, kiedy tak o siebie dbaliśmy
                                Last edited by disne; 29-07-2020, 20:56. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X