Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy okularki??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Kiedy okularki??

    Czy ja wiem jak macie dobrego okulistę to od razu powinien wyłapać, że jest problem. Z tym, że odradzam okulistów którzy mają też sprzedaż okularów i oprawek bo to się wiąże z tym, że nie będą chcieli dać nam recepty niestety, ale tak to jest. A w sieci jest sporo fajnych promocji w Kodano mają np. teraz oprawki za 1 zł - tutaj można przeczytać szczegóły.
    Czasami można też znaleźć podobne promocje na szkła i de facto kupić okularki kompletne za naprawdę małe pieniądze. Ja tylko sobie nie żałuję jak wiem, że mi zakład będzie finansował.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Kiedy okularki??

      Ja jestem tzw. okularnikiem i z tego co pamiętam,
      to pierwsze okulary miałam założone jak chodziłam do 6 klasy podstawówki, to był dla mnie wtedy straszny stres, bo niewiele osób miało i się gapili, a ja byłam dosć nieśmiała i to przeżywałam Dziś dziecko ma okulary - 10 lat, ale starałam się mocno pozytywnie do tego podchodzić, żeby nie przechodziło tego co ja. No i na pewno jak będzie pełnoletnie to jeśli zechce, to będziemy się starać o laserową operację wzroku - ostatnio znajoma robiła w Sopocie, na Monciaku i bardzo zadowolona, bo jej się tusz z rzęs nie przykleja wreszcie do szkiełek
      Ale to będzie decyzja dziecka

      Skomentuj


        #18
        Odp: Kiedy okularki??

        Nosiłam okulary od dziecka i noszę do tej pory. Moja córka również ma problemy ze wzrokiem. I nosiła okulary od 2 roku życia. Wada się nie pogłębia ani u mnie ani u niej ale też nie ma poprawy. Nie lubię szkieł kontaktowych szczerze mówiąc, okulary kupuje przez internet. I od chwili gdy znalazłam stronkę KODANO zachorowałam na takie niebieskie oprawki- śliczne i nowoczesne. Czyli okulary to nie jest żadna tragedia

        Skomentuj


          #19
          Odp: Kiedy okularki??

          Od 4 roku życia nosiłam okulary. Aż do gimnazjum jakoś tak, potem już nie musiałam, więc nie koniecznie trzeba nosić do końca życia- zależy jaka wada i jak duża

          Skomentuj


            #20
            Odp: Kiedy okularki??

            Ja noszę od liceum. Mimo, że już wcześniej musiałam. Teraz jednak rzadko je zakładam - wolę soczewki. Tak mi po prostu wygodniej. Ma duży wybór soczewek sklep internetowy Zdrowe Soczewki, więc jak szukacie dobrych, markowych i w rozsądnej cenie - zerknijcie. Macie tam także możliwość interaktywnego doboru ich mocy.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Kiedy okularki??

              Moja córka zaczęła nosić okulary już w wieku 1.5 roku. O wiele lepiej jest zastosować wcześniejsze leczenie i powie Ci to każdy okulista. Wprawdzie oprawki ze szkłami to nie jest mały koszt ale można znaleźć je taniej w sklepach internetowych. Na przykład w sklepie:
              http://aurore.pl/ - jakiś czas temu zamawiałam tam okulary dla siebie oraz dla corki ( z tym,że corka ma obecnie prawie 14 lat tak wiec przerzuciła się już na okulary dla dorosłych).
              Obie wybrałyśmy podobny model Ray Ban:

              Skomentuj


                #22
                Odp: Kiedy okularki??

                Myślę, że warto zbadać dziecko jak najwcześniej i jeśli jest taka potrzeba, to warto od razu mu kupić okulary.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Kiedy okularki??

                  Co racja, to racja, im wcześniej zbadasz tym, będziesz miała pewność, że jest ok albo będzie to moment aby zacząć nosić okularki. Jak dziecko zezuj do 8 miesiąca to już jest sygnał, że coś może być nie do końca dobrze - lepiej jeśli to nie problem poradzić się okulisty. Z moim dzieckiem zawsze był problem, bo ona nie trawiła lekarzy. Ładne oprawki tutaj można poszukać http://www.opticador.pl/oprawy-okularowe/charmant

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Kiedy okularki??

                    Ja mam problem, bo szukam i szukam, żeby był jakiś dobry okulista w Gliwicach... Znajoma poleciła mi taki salon http://optyk-gliwice.pl/okulistyka/, ale boje się iść z małą. Przecież do dzieci to trzeba mieć podejście, nie chce, żeby później nie chciała chodzić w tych okularach. jak sprawdzić takie miejsce przed przyjściem z dzieckiem??

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Kiedy okularki??

                      Dziewczyny, poczytajcie sobie ten tekst - jak dbać o wzrok. To Wam się naprawdę może przydać.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Kiedy okularki??

                        Dziewczyny a czy orientujecie się, czy z dzieckiem 10 miesięcznym można udać się do okulisty w celu przebadania wzorku? chodzi nam o to żeby lekarz stwierdził że wszystko jest dobrze. Sami nie wiemy. my mamy wady wzorku i chcemy zadbać o nasze dziecko juz od samego poczatku

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Kiedy okularki??

                          Oczywiście, że z takim małym dzieckiem można, a nawet trzeba udać się do okulisty. Im wcześniej leczy się wady wzroku, tym lepiej. Trzeba tylko wybrać się do sprawdzonego okulisty. Ja osobiście polecam taką klinikę w Gliwicach: http://www.pryzmat-okulistyka.pl/ Jest bardzo profesjonalna i ma dobre podejście do zabiegów.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Kiedy okularki??

                            Moje dziecko ma lekką wadę, chodzimy do http://okooko.com.pl/ bo to jest typowo dziecięcy salon okulistyczny. Mają tam dobre podejście do dzieci i dzięki temu niektóre ciężkie przypadki - jak moje - nie uciekają stamtąd z krzykiem A serio podejście dobre i mają cierpliwość i podczas badania i potem godzinnego wybierania oprawek.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Kiedy okularki??

                              Napisane przez jancia333 Pokaż wiadomość
                              Dziewczyny a czy orientujecie się, czy z dzieckiem 10 miesięcznym można udać się do okulisty w celu przebadania wzorku? chodzi nam o to żeby lekarz stwierdził że wszystko jest dobrze. Sami nie wiemy. my mamy wady wzorku i chcemy zadbać o nasze dziecko juz od samego poczatku
                              Na pewno można, tylko to wygląda zapewne dużo inaczej, niż u starszego dziecka. Ja byłam z dwulatką na badaniu wzroku i było dość trudno, mała wierciła się przy badaniu komputerowym ale jakoś się udało. Najlepiej jak najwcześniej zadbać o wzrok maluszka, jeśli podejrzewamy jakieś defekty.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Kiedy okularki??

                                Jak najszybciej. Moja corka cale życie nosiła okulary. Obecnie idzie już do 1 gimnazjum. Jest bardzo spokojna oraz uważna tak wiec zgodziłam się na wyproszone przez nią soczewki ( bardzo chciała je nosić).

                                Byłam u optyka i ten powiedział,że nie ma u córki przeciwwskazań. Na początku miała lekkie problemy z nakładaniem ale obecnie już nie ma żadnych Jesli planujecie kupić dziecku soczewki to proponuję zajrzeć sobie na stronę:
                                http://www.mojepierwszesoczewki.pl/o...bic-to-dobrze/

                                Jest tutaj opisane jak zrobić to dobrze.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X