Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zwierzęta przy dziecku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: zwierzęta przy dziecku

    ja uwazam ze nie ma dobrego psa dla dziecka chyba ze takiego wiekszego. Szczekaja, gryza... Co innego mily, futrzany kotek, ktory co najwyzej zadrapie ale to wyjatek jakis musi byc bo koty sa wobec dzieci bardzo tolerancyjne i cierpliwe.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: zwierzęta przy dziecku

      Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
      ja uwazam ze nie ma dobrego psa dla dziecka chyba ze takiego wiekszego. Szczekaja, gryza... Co innego mily, futrzany kotek, ktory co najwyzej zadrapie ale to wyjatek jakis musi byc bo koty sa wobec dzieci bardzo tolerancyjne i cierpliwe.
      Nie zgodzę się. Uważam akurat że kot jest bardziej niezależny i nieprzewidywalny niż pies. I może być równie niebezpieczny. Kiedyś pewien kot ugryzł moją mamę na tyle mocno, że miała krwiaka. Zwierzę to zwierzę nie da się generalizować.

      Skomentuj


        Odp: zwierzęta przy dziecku

        My mamy w domu psa ze schroniska. Kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli dziecko, strach był ogromny, bo nasza suczka jest bardzo zazdrosna i, nie ukrywam, traktowaliśmy ją w pewnym sensie jak adoptowane dziecko. Strach okazał się być bezpodstawny - suczka wydaje się traktować naszego synka niemal jak swoje własne szczenię

        Wydaje mi się zatem, że nie ma sensu odizolowywać zwierzaków od dziecka. Jedynie w przypadku okazywania przez zwierzę agresji w stosunku do maluszka, myślałabym o izolacji i ewentualnym oddaniu pupila (aczkolwiek wcześniej warto byłoby zasięgnąć rady zwierzęcego behawiorysty).

        Skomentuj


          Odp: zwierzęta przy dziecku

          Mam dziecko i mam psa. A problemów niewiele.
          Bałam się bardzo przed porodem jak to będzie, jednak niepotrzebnie. Pies jak to zwykle bywa był rozpieszczony, ale też w miarę ułożony i wychowany
          Bardzo długo nie zostawiałam Ali sam na sam z psem, jednak zdecydowanie nie izolowałam. Od pierwszego dnia w domu wołałam piesia do córki i poświęcałam mu nadal sporo uwagi, aby nie czuł się odrzucony.
          Teraz nie muszę się martwić. Bawią się, współpracują, a kiedy pies ma dość - ucieka pod łóżko.

          Skomentuj


            Odp: zwierzęta przy dziecku

            My mamy pieska na podwórku i jak chłopcy tylko wyjdą na dwór to pierwsze co robią to lecą właśnie w jego stronę. Zawsze jednak stosuję zasadę ograniczonego zaufania i nigdy nie zostawiam dzieci sam na sam z psem


            Skomentuj


              Odp: zwierzęta przy dziecku

              ja mam w domu dwa psy ( kundelka z mega dluga sierscia, i amstaffa ) a do tego doszedl miesiac temu do nas kot ;p wszyscy dogaduja sie wrecz idealnie, choc slyszalam wiele uwag na ten temat

              Skomentuj


                Odp: zwierzęta przy dziecku

                No właśnie to jest to trudne pytanie: jakie zwierzątko najlepiej się sprawdzi w kontakcie z dzieckiem? Tu jest taki artykuł, który próbuje dać na to odpowiedź: mangopress.pl/jakie-zwierzatko-domowe-dla-dziecka, ale tak właściwie, to nie widzę w nim rozstrzygającego głosu. Ale zresztą w tej kwestii chyba żadne ostateczne rozstrzygnięcia nie są możliwe.
                Last edited by disne; 01-07-2020, 15:09. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: zwierzęta przy dziecku

                  Napisane przez swiat-testu Pokaż wiadomość
                  ja mam w domu dwa psy ( kundelka z mega dluga sierscia, i amstaffa ) a do tego doszedl miesiac temu do nas kot ;p wszyscy dogaduja sie wrecz idealnie, choc slyszalam wiele uwag na ten temat
                  Moja znajoma ma amstaffa i dzieci, a że jest to rasa uznawana raczej za niebezpieczną, wszyscy doradzali jej pozbycie się psa. Ostatecznie pies uwielbia dzieci. Agresywny pies to nie jest kwestia rasy czy wielkości a ułożenia przez właściciela.

                  Skomentuj


                    Odp: zwierzęta przy dziecku

                    Nareszcie ktoś rozsądnie pisze Agresja nie jest związana z rasą, ale z wychowaniem psa. To od nas zależy, jak go ukształtujemy.
                    Sama mam jamnika, najbardziej rozpieszczonego psa na świecie. Niestety, ma już trochę lat na karku. Ostatnio tu sprawdzałam jak przelicza się psi wiek: pupilo.pl/wiadomosc/jak-wyliczyc-wiek-psa-obliczamy-ile-lat-ma-pies. I wychodzi na to, że moje maleństwo jest starsze ode mnie i powoli dobija 50-tki
                    Last edited by disne; 01-07-2020, 15:10. Powód: link

                    Skomentuj


                      Odp: zwierzęta przy dziecku

                      Zwierzęta przy dziecku? Ja jestem na tak ale faktycznie jeśli chodzi o psy to muszą być wytresowane tak żebyśmy mogli być spokojni o swoją pociechę

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: zwierzęta przy dziecku

                        Ja raczej nie zdecydowałabym się na pieska przy maluchu. Nie wiem, czy miałabym czas na wychodzenie na spacery, sprzątanie i ogólnie zajmowanie się psiakiem, a nie chciałabym żeby poczuł się odrzucony.

                        Skomentuj


                          Odp: zwierzęta przy dziecku

                          Ja przy dzieciach bym się raczej zastanowiła dłużej nad zwierzakiem. Na psa albo kota to może bym się i zdecydowała. Moi rodzice maja kota i odpowiednio o niego dbają. Kłaki nie latają nigdzie i przede wszystkim nie wypluwa tych kudłów. Ale to chyba od karmy, bo zamawiają jakąś dobrą z Fera.pl Jak ktoś chce wypróbować to tu znalazłam promocję w zrabatowani.pl/fera Ogólnie zadbane zwierzaki dla dzieci to dobre środowisko do rozwoju. Przynajmniej według mnie.
                          Last edited by disne; 01-07-2020, 14:14. Powód: link

                          Skomentuj


                            Odp: zwierzęta przy dziecku

                            Też mam nadzieję, że dziecko, które ma kontakt ze zwierzętami, uniknie alergii. Ja wychowywałam się prawie na wsi, z psami i kotami i nie mam takich problemów. Mam nadzieję, że w końcu przekonam męża i w naszym mieszkaniu pojawi się kot.
                            Oczywiście jak tylko mała podrośnie
                            https://ekogram.pl

                            Skomentuj


                              Odp: zwierzęta przy dziecku

                              wydaje mi się, że dzieci i psy/koty świetnie się razem dogadują. Ważne, żeby zwierzaki byly zdrowe i przebadane

                              Skomentuj


                                Odp: zwierzęta przy dziecku

                                Mój pies jakoś mało był zainteresowany przybyciem nowego domownika, za to teraz są jak papużki nierozłączki. Kiedy syn dostaje ciacho to pies też musi dostać. Są to psie ciasteczka snack mobiblity dog z vetexpert, które pozytywnie wpływają na stawy.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X