Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki dom zbudować?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Jaki dom zbudować?

    Ja się zastanawiam nad budową, ale domu szkieletowego. Co o tym sądzicie?

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Jaki dom zbudować?

      Ja jestem świeżo po wprowadzeniu, tzn w sumie rok po zakończeniu budowy. Dla mie to cały czas świeża sprawa bo wykończenie robiliśmy w międzyczasie, gdyż nie było gdzie mieszkać Ja mogę Ci doradzić, byś nie żałowała na fachowców. Na prawdę dobrych fachowców ze świecą szukać, a od nich zależy ile Twój dom będzie stał tak na prawdę, no i od materiałów też. Nie żaluj na materiały i postaw tak samo na dobre okna. Dużo osób bagatelizuje tą sprawę ale wybór okien jest mega ważny. Ja mam okna PCV z Oknoplast - są to okna jakości premium, doskonała izolacja przez warunkami atmosferycznymi i przed hałasem, czego się nie spodziewałam. Wiadomo część dźwięków dociera do domu ale generalnie w domu jest ciepło i cicho. Kolejna sprawa, nie bierzcie fachowców po znajomości tylko dobre firmy, specjalizujące się w danej dziedzinie. To tyle ode mnie

      Skomentuj


        Odp: Jaki dom zbudować?

        My budując dom zdecydowaliśmy się na ekologiczne rozwiązania. Na przykład kupiliśmy panele fotowoltaiczne od Oze-Biomar. Rewelacja, myślę ogólnie, że w fotowoltaikę warto inwestować

        Skomentuj


          Odp: Jaki dom zbudować?

          My mieliśmy podobny problem, lecz w finale skorzystaliśmy z biura projektowego biuro-kreon które dysponowało świetnym projektem. Wybraliśmy dom parterowy, bo o takim dawno marzyłam. W przyszłości rodzina się powiększy więc miejsce już szykujemy. W domu wybraliśmy miejsce na kominek i dwa garaże. Moim zdaniem warto postawić na projekt jednoelewacyjny, gdyż wszystko co potrzeba jest na jednym piętrze.
          Last edited by disne; 05-07-2020, 01:24. Powód: Reklama

          Skomentuj


            Odp: Jaki dom zbudować?

            Jeśli mogę coś podpowiedzieć to rozpoczynając budowę zwykle ludzie fiksują się na tym co nowe, świeże, itd. Jasne, że budując własne lokum chcemy, aby było najlepsze, dobrze wykonane i w ogóle. Chciałam jednak zwrócić uwagę, że można zaoszczędzić poprzez wynajem niektórych usług lub maszyn, jeśli ktoś potrafi sam ogarnąć niektóre rzeczy na budowie. Zainteresowanych tematem wynajmu zapraszam na oshare, gdzie znajdziecie wszelkie potrzebne sprzęty i usługi. Warto poświęcić chwilę, aby móc wiele zaoszczędzić
            Last edited by disne; 05-07-2020, 01:25. Powód: Link

            Skomentuj


              Odp: Jaki dom zbudować?

              najlepiej parterowy kupic i nie bawić się w schody. Niby to takie fajne, ale w praktyce.. mało praktyczne

              Skomentuj


                Odp: Jaki dom zbudować?

                Na pewno taki który oszczędza i dba o środowisko dla tego też polecam zainwestować w panele słoneczne
                Last edited by gagatka; 08-07-2020, 14:56. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Jaki dom zbudować?

                  jej, ale Wam zazdroszczę
                  ja narazie sobie tylko czytam co i jak...

                  Powodzenia i pięknych domków!
                  Last edited by disne; 05-07-2020, 01:25. Powód: Link

                  Skomentuj


                    Odp: Jaki dom zbudować?

                    ]
                    Napisane przez patikik Pokaż wiadomość
                    jej, ale Wam zazdroszczę
                    ja narazie sobie tylko czytam co i jak...
                    xxxx
                    Powodzenia i pięknych domków!
                    xxx
                    Last edited by disne; 20-08-2020, 22:52. Powód: link

                    Skomentuj


                      Odp: Jaki dom zbudować?

                      może dom bez pozwolenia na budowę. Na ten temat informacje znalazłem na blogu index.php/budowa-i-remont/73-dom-bez-pozwolenia-na-budowe Zostałem chwilę dłużej i nie żałuję. Jest tam sporo interesujących tematów o budowie domu i samych problemach w trakcie użytkowania.
                      Last edited by disne; 05-07-2020, 01:21. Powód: Link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Jaki dom zbudować?

                        Dom to spora inwestycja jakby nie patrzeć. Uważam, że warto to robić, ale dopiero jak mamy na ostatni guzik dopięty budżet i jesteśmy pewni swego.

                        Skomentuj


                          Odp: Jaki dom zbudować?

                          Nie odkryje nic nowego jak powiem ,że wszystko zaczyna sie od dobrego projektu.Czym więcej czasu poświęcicie na dobry projekt tym mniej kłopotów i nerwów mieć będziecie w przyszłości. Znajomy zamówił gotowy projekt z firmy Mg Projekt jednocześnie zgłosił chęć uczestnictwa w konkursie fotograficznym - "Pochwal się swoim domem". Zazdroszczę mu bo ekstra nagrody można wygrać - automatyczne urządzenie koszące firmy Gardena .pzdr
                          Last edited by disne; 05-07-2020, 01:19. Powód: Link

                          Skomentuj


                            Odp: Jaki dom zbudować?

                            Jeśli dom to warto zaznajomić się z niektórymi tematami. Proponuję blog Dom na głowie. Znajdą tam Państwo sporo ciekawych tematów nawet związanych z ślubem. Warto zaglądać częściej.
                            Last edited by disne; 05-07-2020, 01:19. Powód: Link

                            Skomentuj


                              Odp: Jaki dom zbudować?

                              Szczerze mówiąc to nie jestem w stanie Ci doradzić

                              Skomentuj


                                Odp: Jaki dom zbudować?

                                zacząłbym od dobrego projektu wizualizacje-3d
                                Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:00. Powód: link - reklama

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X