Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Potrzebuję przepis na grochówkę - sprawdzony !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Potrzebuję przepis na grochówkę - sprawdzony !!!

    Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
    Można zmiksowac ale i tak trzeba przetrzeć przez sito żeby sie tych skórek z grochu pozbyc.
    no co ty Aniu,te skorki to nawet w wojskowej grochowie sa...bez tego grochowa to nie grochowa.
    Sikorekciekawa jestem jak ci sie zupa udala.I czy tescia po niej nie unioslo??

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Potrzebuję przepis na grochówkę - sprawdzony !!!

      Napisane przez annse3 Pokaż wiadomość
      no co ty Aniu,te skorki to nawet w wojskowej grochowie sa...bez tego grochowa to nie grochowa.
      Sikorekciekawa jestem jak ci sie zupa udala.I czy tescia po niej nie unioslo??
      Oj pewnie go uniesie
      PAULINA 07.07.2008




      http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

      Skomentuj


        #18
        Odp: Potrzebuję przepis na grochówkę - sprawdzony !!!

        Mój przepis na grochówkę

        Składniki:

        - 2 litry wody
        - groch suszony 2 szklanki
        - boczek wędzony 25 dag
        - cebula duża 2 szt
        - czosnek 4 ząbki
        - majeranek 1 łyżka
        - cząber 1 łyżka
        - kiełbasa cienka 25 dag
        - 2 duże marchewki
        - 3 duże ziemniaki

        Sposób przyrządzenia:

        Boczek i kiełbasę gotujemy przez 30 minut w około 2 litrach wody. Następnie wyciągamy boczek i kiełbasę, kroimy w kostkę lub inną formę i podsmażamy na patelni razem z cebulą i czosnkiem. Do garnka z wywarem z kiełbasy i boczku wsypujemy 2 szklanki grochu (dobrze, aby dzień przed gotowaniem namoczyć groch w zimnej wodzie; spowoduje to szybszy proces ugotowania grochu). Gotujemy groch w wywarze przez 1 godzinę i odstawiamy na godzinę do ostygnięcia. Potem spowrotem na ogień i kiedy zacznie się gotować wsypujemy pokrojone w kostkę ziemniaki i marchewkę oraz podsmażony boczek, kiełbasę, cebulę i czosnek. Gotujemy przez godzinę i na koniec dodajemy szczyptę majeranku i cząber. Ostatnią czynnością jaką musimy zrobić to nalać zupę na talerz i rozkoszować się jej smakiem
        Last edited by Rysio51; 16-10-2009, 15:18. Powód: bo mi się klikło enter przez przypadek ;/
        historiekuchenne.paclan.pl/

        Skomentuj


          #19
          Odp: Potrzebuję przepis na grochówkę - sprawdzony !!!

          Sikorka tak mi smaku narobiłaś tą grochówką że dzisiaj sama ją ugotowałam

          Skomentuj


            #20
            Grochowka

            Czy ktoras z Was moze podac przepis na dobra grochowe?

            Skomentuj


              #21
              Odp: Grochowka

              2 l wywaru(z jarzyn i w tym woda z boczku )
              2 szklanki suszonego grochu
              250 g wędzonego boczku
              250 g cienkiej kiełbasy
              2 duże cebule
              4 ząbki czosnku
              liść laurowy, ziele angielskie, pieprz ziarnisty
              1 łyżka majeranku
              1 łyżeczka kminku
              1 łyżeczka cząbru
              sól, pieprz czarny mielony
              1 bagietka i 200 g żółtego sera – na grzanki
              ew. 2–3 kostki rosołowe(na wywar)

              Sposób przyrządzania
              Boczek gotujemy 20 minut w niewielkiej ilości wody wraz z przyprawami, następnie kroimy w kosteczkę.
              Płuczemy groch i zagotowujemy go w wywarze,dolewając wode z boczku. Odstawiamy na 2–3 godziny. Kiełbasę obieramy ze skórki i kroimy w pół plasterki. Pokrojony boczek i kiełbasę wrzucamy na rozgrzaną patelnię, a na wytopionym tłuszczu przesmażamy poszatkowaną cebulę. Jeśli tłuszczu jest za mało, uzupełniamy smalcem. Łączymy wszystko razem, przyprawiamy kminkiem i majerankiem, posiekanym, utartym z odrobiną soli czosnkiem, solą, pieprzem, wkładamy saszetkę ziołową (ja to robie w gazie-liść laurowy, ziele angielskie, pieprz ziarnisty) i gotujemy na małym ogniu. Przygotowujemy grzanki: kroimy bagietkę w kromki, posypujemy utartym żółtym serem i zapiekamy w piekarniku. Jeżeli zamiast wywaru używamy wody, to możemy dodać kostki rosołowe.
              Last edited by koliberek71; 14-03-2013, 19:52.


              Skomentuj


                #22
                Odp: Grochowka

                dziekuje cudowna koliberku :*:*

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Grochowka

                  Proszę a Ciebie co tak na groch naszło, a moze męzowi chcesz dobrze zrobić -bo to zupa taka bardziej dla faceta?


                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Grochowka

                    niejadlam grochowej od 2 lat i ostatnio ogladalam zdjecie ja ksiedzimy na jakims ognisk u ibyla grocha tak m isie jej zachciamo o mamusiu hehe

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Grochowka

                      AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA to tak jak ja -tez dawno nie jadłam, moze zrobie.
                      We wtorek robiłam rybe po grecku bo zachciało mi się ryby ale nie klasycznej -smazonej


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Grochowka

                        ja tez bardzo lubie rybe po grecku jutro piatek wiec mozna zrobic ale ja jutro robie pyzy ziemniaczane a dla dzieci zupke

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Grochowka

                          Obiad na piątek grochówka to dobry pomysł. Groszek jest zdrowy, a z przepisu robię podobnego i jestem zadowolona.
                          Sałatka ryżowa- Najlepsza z owocami .

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Grochowka

                            Fasolową tez robie podobnie ale nie daje kiełbasy ,sam boczek i na wierzch sypie juz po podaniu szczypior z cebulki.Mniam
                            To są przepisy Maćka Kuronia ,mam jego ksiązke w domciu i prawie wszystko co tradycyjne robie.Ma składniki normalne ogolnie dostępne i ta kuchnia jest naprawde dobra.
                            Zur jego przepisu jest doskonały i fasolka po bretonsku.


                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Grochowka

                              Moja babcia robi pyszną, ja nie umiem nawet. Dzieci nie przepadają za taką zupą , więc nie robimy. Muszę to zmienić.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X