Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie piersią w miejscach publicznych

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Karmienie piersią w miejscach publicznych

    temat wraca w mediach co jakiś czas jak bumerang Zwykle przeciwstawiane są sobie dwie skrajności - mama z odsłoniętymi piersiami na środku centrum handlowego kontra karmienie w toalecie jako alternatywa.
    Ciekawa jestem Waszych opinii oraz sposobów radzenia sobie z karmieniem w miejscach publicznych - tolerujecie, stosujecie, kryjecie się czy uważacie, że to naturalne i nie trzeba traktować tego jako czynności wstydliwej?
    Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
    Certyfikowany Doradca Laktacyjny
  •    
       

    #2
    Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

    A co powiecie o takiej kampanii: http://whennurturecalls.org/the-campaign.html ?
    Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
    Certyfikowany Doradca Laktacyjny

    Skomentuj


      #3
      Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

      Ja się kryłam tzn. korzystałam albo z miejsc przeznaczonych do tego albo szłam w ustronne miejsce. Po prostu czułam się lepiej sama ze sobą bez gapiów. Generalnie nie należę do osób wstydliwych ale to takie nasze chwile były i chciałam je zachować dla nas...



      Skomentuj


        #4
        Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

        ja też się kryłam z karmieniem bo mnie stresowała sytuacja, iż wszyscy na mnie patrzą i krępowałam się - starałam się też jakoś organizować wyjścia, aby było gdzie i w ustronnym miejscu nakarmić Dziecko

        Skomentuj


          #5
          Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

          mi nigdy ni przeszkadzało jak ktyoś karmmił piersią w miejscu publicznym - jakoś nie jestem wrażliwa na taki widok - raczej uważam go za rozczulający

          Skomentuj


            #6
            Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

            Osobiście nie lubię karmić w miejscach publicznych ale widok innych kobiet mi absolutnie nie przeszkadza. gdy jechaliśmy z Maluszkiem na zakupy to albo karmiłam go w samochodzie ale w większych centrach handlowych szukałam wyznaczonych pokoi dla matek z dzieckiem- z reguły są obok toalet

            Skomentuj


              #7
              Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

              Mnie dziwi nawet dyskusja publiki pt. karmić piersią w miejscach publicznych czy nie. (Oczywiście nie mówię o jakichś miejscach specjalnego przeznaczenia gdzie się nie karmi czy z takim dzieckiem się tam nie chodzi).
              Przecież to naturalne i tak się powinno robić. Jest to bardziej normalne i naturalne niż trzymanie się za ręce... Oczywiste jest, że ludzkość nie przetrwałaby gdyby kobiety nie karmiły swoich dzieci.
              Oburzają mnie zachowania ludzi, którzy widząc kobietę karmiącą, przeczą naturze, bo coś im się w tym nie podoba...
              Osobiście na szczęście się z żadnymi nieprzyjemnymi sytuacjami przy karmieniu dziecka nie spotkałam, a karmiłam wszędzie, gdzie nam było wygodnie i kiedy dziecko było głodne.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

                Mi nie przeszkadza widok, karmiącej mamy w miejscu publicznym, nie toleruje natomiast ludzi, którzy gapią się, komentują, zwłaszcza starsze osoby, jakby to była jakaś zbrodnia nakarmić głodne dziecko. Ja też karmiłam gdzie się dało, nie patrzałam czy to miejsce publiczne czy nie, moje dziecko było głodne więc je nakarmiłam, nie przejmowałam się spojrzeniami ani głupim gadaniem i uważam, że inne mamy też nie powinny się tym przejmować.





                Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

                  staralam sie wychodzić z malutką w okresie kiedy nie musiałam małej karmić piersią, zawsze dodatkowo miałam odciągniete mleko w zapasie w butelce, na w razie co.
                  Karmienei czy przewijanie maluchów mi nigdy nie przeszkadzało i nieprzeszkadza, jednak sama chyba bym sie tak stresowała że mleko by nie leciało jak trzeba

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

                    Karmienie piersią to cudowna rzecz dla matki i dla dziecka i nie wiem czemu to tak czasem bulwersuje innych Kobieta karmiąca w miejscach publicznych potrafi nakarmić dziecko tak aby nie pokazywać wszystkiego...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

                      Pewnie ze cudowny widok, jednak dla mnie było to wstydliwe, wzrok innych na moich piersiach spowodował by chyba zastój

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

                        Doskonale rozumiem koleżankę. Też krępowałam się karmić piersią publicznie choć mi widok matek karmiących absolutnie nie przeszkadza

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

                          Ja karmiłam kiedy musiałam a było to praktycznie wtedy kiedy czekaliśmy w przychodni do lekarza a dziecko było małe większę to już zabawi gorzej z takim maleństwem

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

                            Mam wrażenie, że kiedyś było to bardziej naturalne i oczywiste, ze karmi sie malucha piersią, nikogo to nie dziwiło, teraz mam wrażenie ze więcej mam się wręcz wstydzi lub bardziej kryje z karmieniem w miejscach publicznych

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Karmienie piersią w miejscach publicznych

                              Była moda na karmienie teraz na niekarmienie Czasem wydaje mi się że kobietom ,matkom bardzo kładzie się nacisk co mają robić a to przecież indywidualna sprawa Jedna dziewczyna opowiadała że nie chciała karmić i po porodzie dostała chyba jakieś plastry na zatrzymanie laktacji czy coś i pielęgniarki bardzo się wrogo do niej odnosiły :/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X