Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

metody naturalne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    goplana masz racje to jest sprawdzona metoda jak masz regularny cykl 28-dniowy wystarczy dzien poslizgu i juz sie wszystko przestawia.
    Ja mialam wczesniej 25-29 dniowy ale jak zaczelam brac tabsy a po pol roku odstawilam to sie ladnie uregulowaly te cykle i co do dnia rowniutkie 28
    Takze mozna bylo korzystac z tej metody
    Cyprianek

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      tylko TA metoda jak ja okreslilas Sobi to klasyczny (niesprawdzalny) kalendarzyk małżenski i mozna sie nim poslogiwac jezeli i tak chce sie jeszcze dziecko , bo jak zaklada sie juz nieposiadanie wiecej potomkow to skutecznosc moze rozczarowac. kiedys przynajmniej polowa dzieci byla wlasnie z kalendarzyka

      Skomentuj


        #63
        pieczulka zgadzam sie,pisalam o tych dniach z kalendarzyka majac na mysli planowanie rodziny
        A jako metode antykoncepcyjna nie polecam bo roznie bywa.
        dotad cykl regularny,liczysz a np zmeczenie stres i juz sie poprzestawia nawet nie wiesz kiedy i wpadka gotowa.
        Dla mnie to byla super metoda jak planowalismy dzidziusia
        Cyprianek

        Skomentuj


          #64
          Jezeli chodzi o klasyczny kalendarzyk mazlenski to zgadzam sie, ze jego skutecznosc moze rozczarowac ale jezeli chodzi o Naturalne Metody to wrecz przeciwnie. I trzeba pamietac, ze nie jest to ta sama metoda chociaz tu i tu mierzy sie temperature. NM maja skutecznosc nawet przy nieregularnych cyklach bo tu nie chodzi o liczenie dni tylko o obserwacje. Kobieta doskonale moze okreslic dni owulacji. Oczywiscie wszystko jezeli tylko sie chce.
          Judyta

          Skomentuj


            #65
            Judyta po warunkiem, że się jest całkowicie zdrowym. Drobna
            infekcja i już śluz inny, temp to samo
            Czyli też nie do końca skuteczna

            Skomentuj


              #66
              Zalezy o jaka infekcje i skutecznosc chodzi. Zreszta jak jest sie chorym to i tak nic sie nie chce tylko spac.
              Judyta

              Skomentuj


                #67
                Ale wiesz ja nie mówię o grypie mówię o jakiejkolwiek infekcji
                np pochwy, a nie zawsze się o niej wie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  atalis dzieki za stronke http://28dni.pl/ - ciekawa. To druga dobra obok www.lmm.pl
                  Judyta

                  Skomentuj


                    #69
                    Ja kupowałam w aptece testy owulacyjne, jest ich z tego co pamiętam ok. 5 w opakowaniu...Znajduje się tam ulotka jak policzyć kiedy mniej więcej powinno się mieć owulacje, wtedy robi się w te dni testy i do dzieła
                    Nam pomogły

                    Skomentuj


                      #70
                      ale ta metoda(objawowo-termiczna) tez jest dla tych co maja nieregularne miesiaczki,(a moze zwlaszcza dla nich?)
                      moje okresy wygladaly 30-46 dni a zdazaly sie i takie ze 3 mies trwal, dzieki tej metodzie nie zaszlam w ciaze, bylam spokojna, wiedzialam ze to sa anomalie zwiazane nie z wystepowaniem krwawienia a z owulacja, i odrazu lekarz mogl mi pomoc trafnie dobierajac "leki".(aktywnie trenowalam sport co mi takl naprawde tez rozregulowywalo hormony)
                      teraz jakos nie moge sie zmobilizowac do mierzenia temperatury,ale w sumie do niczego nie moge sie zmobilizowac

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Npr

                        Hej jestem tu od niedawna i znalazłam wątek na temat którego mogę się troszkę wypowiedzię bo własnie dzięki naturalnemu planowaniu rodziny i troszke przy pomocy Bromergonu przedwczoraj dowiedziałam się że jestem w ciąży

                        Skomentuj


                          #72
                          Może jeszcze kogoś to zainteresuje więc służę pomocą . Pozdrawiam

                          Skomentuj


                            #73
                            witam. przed slubem konieczne jest udanie sie do poradni malzenskiej. i tam mowia o npr. szczerze przyznam ze babka przekonala mnie do tej metody (ze nie ma sensu faszerowac sie latami tabletkami dla kilku dni plodnych). chce zaczac to stosowac ale boje sie bo jestem troche zapominalska (a trzeba tu mierzyc temperature, badac sluz i szyjke macicy). teraz mialam 3 miesiaczke po porodzie i babka powiedziala ze nastepne 3 miesiace mam potraktowac jak te poporodowe czyli zaczac od nowa. chce tez zaczac uzywac tej metody bo po braniu tabletek zostal mi guzek w piersi ktory niedlugo bede usuwac.

                            odwiedze strony ktore polecilyscie i zobaczymy jak to bedzie odpowiedzcie mi tylko na pytanie czy to ze teraz biore tabletki jakos wplywa na metode naturalna? narazie boje sie je odstawic do chwili az zalapie jak npr sie stosuje
                            Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

                            http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



                            http://perlasta.blogerki.pl/

                            Skomentuj


                              #74
                              Moim zdaniem tabletki anty regulują cykl,dlatego później jest łatwiej zauwazyć dni płodne.
                              Ja też stosuję NMPR ale tylko kalendarzyk bo obserwacji śluzu nigdy nie umialam zawsze wydaje mi sie taki sam.Ta metode stosowalam po urodzeniu pierwszego dziecka az 9 lat,potem byla planowana ciąza i teraz przez 2lata dalej stosuje ta metodę bo niemoge stosowac antykoncepcji hormonalnej ani używać wkładek.
                              PERLASTA aby metoda byla skuteczna nalezy obserwowac swój cykl przez pół roku w tym czasie używać innych metod antykoncepcji(wykluczając hormony) dopiero po tym czasie należy stosować NMPR


                              Skomentuj


                                #75
                                czyli poprostu nie moge brac tabletek zeby widziec jakie dlugie sa moje cykle tak? no tego sie wlasnie troche boje. bo moje 11miesieczne malenstwo nadal czesto budzi sie w nocy i ja wraz z nia. temperature powinno sie mierzyc po kilkugodzinnym odpoczynku wiec w moim przypadku jest to niemozliwe. wiec jak to zrobic?
                                Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

                                http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



                                http://perlasta.blogerki.pl/

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X