Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łóżeczko i materacyk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Łóżeczko i materacyk

    Chciałam się dowiedzieć jakie macie doświadczenia z łóżeczkami i materacykami. Właśnie chciałam jakieś kupić i mam parę pytań.
    Czy wystarczy łóżeczko ze ściąganym bokiem, czy tylko szczebelkami??
    I jaki materacyk jest najlepszy, bo słyszałam, że te naturalne moga mieć robaki?
  •    
       

    #2
    Odp: Łóżeczko i materacyk

    Moje dziecko ma łóżeczko ze szczebelkami- zwykłe, drewniane, niemalowane żadnymi lakierami i farbami a materacyk z kokosa. Szczerze powiem, że po raz pierwszy słyszę o tym żeby w naturalnych materacach były robaki!!! Przerażające to, co zrobić aby tych robaków nie było ???
    Czytałam, że zwykłe szczebelkowe łóżeczko najlepsze, żeby od początku wyrabiać w dziecku nawyk, że łóżko służy do spania a nie do zabawy dlatego łóżeczko nie powinno być za bardzo ozdabiane i obwieszane zabawkami, nie powinno być kolorowe itp., a ze szczebelkami- bo lepsza widoczność świata spomiędzy szczebelków niż np. przez siatkę z łóżeczka np. turystycznego.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Łóżeczko i materacyk

      Z tymi robakami to wydaje mi się, że jak się zmoczy materacyk i dobrze nie wysuszy to mogą się wylęgnąć, ale chyba nie zawsze, także nie ma co się na zapas stresować, chociaż dużo się o tym pisze

      Skomentuj


        #4
        Odp: Łóżeczko i materacyk

        Ja też uważam, że z tymi robalami to czysta przesada. Wystarczy dbać o materacyki (wietrzyć, wystawiać na słońce czy na mróz) i na pewno żadne się nie wylęgną. Bardzo ważne jest aby materacyk był z naturalnych i dobrych materiałów, twardy (ale też bez przesady). Będzie nam potrzebny przez co najmniej 3 lata życia dziecka więc myślę, że warto zainwestować w porządne materace i łóżeczka. I jak wspomniała ledo2014 łóżeczko powinno być z naturalnego drewna ponieważ na początku życia nasze dzieci spędzają przecież w swoich łóżeczkach dużo czasu.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Łóżeczko i materacyk

          moim zdaniem jak ktoś nie dba o czystość to może mieć robaki ale jak się materac wystawi na słońce i czasem przepierze to na pewno będzie dobrze i czysto





          http://www.lastfm.pl/user/AnnaSen1

          Skomentuj


            #6
            Odp: Łóżeczko i materacyk

            Potwierdzam co mówi ledo2014. Ja kupiłam łóżeczko dwa w jednym ze szczebelkami, gdzie wysokość "legowiska" można regulować. Sprzedawczyni mówiła, że jeśli jest jakiekolwiek prawdopodobieństwo że dziecko może samo wstać obniża się je. Lepiej kupić jedno konkretne łóżeczko.

            Kupiłam cały komplet za około 500 zł (materac,przewijak itp), a same łóżeczko bez dodatków kosztowało w okolicach chyba 300 złotych.

            Co do materaca naturalnego z "robakami" - nie wyobrażam sobie aby którakolwiek mama nie dbała o miejsce gdzie dziecko śpi... Aż nie chce się tego komentować

            Skomentuj


              #7
              Odp: Łóżeczko i materacyk

              Ja nie polecam tych naturalnych - z prostej przyczyny - moje dziecko ma alergię. Wcale nie narzekam, nie przesadzajmy.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Łóżeczko i materacyk

                loleczka_87, chyba widziałyśmy ten sam reportaż w TV, kiedy matka walczyła z producentem zainfekowanego materaca i nic w świetle prawa nie mogła zrobić. Jeśli dziecko jest alergikiem to faktycznie gryczany nie. Moje dziecko ma gryczano-kokosowy, jesteśmy zadowoleni z wyboru.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Łóżeczko i materacyk

                  Najgorzej, że o alergii dowiedzieliśmy się dopiero po kupnie naturalnego materaca. I nie przez wydane pieniądze - ale wizyta u lekarza, leki itp. Teraz już się nie wygłupiam z tą naturalnością

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Łóżeczko i materacyk

                    Wszystko porządnie wietrzone i prane, co jakiś czas i nie powino być problemów.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Łóżeczko i materacyk

                      Gdybyś była zainteresowana to obecnie na antyalergiczne materace dość dużą promocję ma sklep Black Red White. Tak więc moim zdaniem warto jest zerknąć czy na coś możesz sobie pozwolić.
                      Pozdrawiam.
                      http://forum.mamotoja.pl/

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Łóżeczko i materacyk

                        Oooo dobrze wiedzieć Sama zajrzę

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Łóżeczko i materacyk

                          Kupiliśmy materac kokosowo - lateksowy. Od początku wiedziałam, że nie chcę z gryką bo też naczytałam się o robakach. Moim zdaniem wystarczą wyciągane szczebelki. Jak dziecko będzie na tyle duże żeby nie spaść z łóżka to kupimy mu tapczanik więc ściągany bok nie jest nam potrzebny.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Łóżeczko i materacyk

                            Materacyk dla dziecka nie może być ani za miękki, ani za twardy. Kiedyś powszechna była opinia, że materac dla dziecka powinien być twardy. i ja postawiłam na materace z pianki wysokociścieniowej lub z lateksu. i ja taki polecam z całwgo serca u nas sprawdza sie swietnie

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Łóżeczko i materacyk

                              Ja kupiłam takie drewniane łóżeczko i materac antyalergiczny i raczej nie ma żadnych kłopotów z jego czyszczeniem, dłużej sie zastanawiałam jakie kocyki wybrać? W sumie bardzo mi się spodobały te bawełniane albo bambusowe

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X