Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bóle kręgosłupa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Bóle kręgosłupa

    Ja też polecam wszystkim którzy mają problem, czy to z kręgosłupem, czy to z szyją itp wybrać się do dobrego fizjoterapeuty. Ja miałam problemy akurat z biodrem. Wizyt u ortopedy zaliczyłam kilka i żadnej pomocy. Dopiero z pomocą fizjoterapeuty wróciłam do bardzo dobrej sprawności.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Bóle kręgosłupa

      Rzecz też w tym, że dobry fizjoterapeuta/rehabilitant musi mieć dobry sprzęt, a ten najczęściej sporo kosztuje i jest do dyspozycji gabinetów rehabilitacyjnych, które mogą sobie pozwolić na taki koszt. Oczywiście nie oznacza to, że bez sprzętu nic się nie da, ale w trudniejszych przypadkach, gdy np potrzebne jest zastosowania elektroterapii lub użycie specjalnego sprzętu, uderzajmy do gabinetu/kliniki

      Skomentuj


        #33
        Odp: Bóle kręgosłupa

        Ćwiczenia na kręgosłup to najlepsze rozwiązanie wzmocnienie mięśni na plecach może zdecydowanie pomóc

        Skomentuj


          #34
          Odp: Bóle kręgosłupa

          Przy bólach kręgosłupa prawdziwą ulgę może przynieść masaż klasyczny.
          Tylko ważne, żeby korzystać z niego w profesjonalnym salonie, np. medicaspa.pl/nasza-oferta/masaze/masaz-klasyczny. Wtedy możemy mieć pewność, że jesteśmy w dobrych rękach.
          Poza tym warto pomyśleć też o regularnych ćwiczeniach. Dobrze wykonywane też pomagają w problemach z kręgosłupem.
          Last edited by disne; 26-06-2020, 16:34. Powód: link

          Skomentuj


            #35
            Odp: Bóle kręgosłupa

            Na pewno trzeba być dobrze zdiagnozowanym i z przykrością muszę powiedzieć, że ortopedzi nie są w 100% kompetentni. Przecież mamy jeszcze mięśnie, ścięgna i nerwy. Oni widzą głównie kości. Mądra rehabilitacja czasem więcej daje niż operacje ortopedyczne. warto reż wiedzieć, że wiele pomocy jak np. ortezy na stawy, czy pasy na kręgosłup... można kupić z dotacji NFZ i nie trzeba robić tego prywatnie. Taki sprzęt można kupić w medimediL]
            Last edited by disne; 26-06-2020, 16:34. Powód: link

            Skomentuj


              #36
              Odp: Bóle kręgosłupa

              Racja, niestety wiele osób się z tym zmaga. Tutaj trzeba więcej ruchu i ćwiczeń, a także prawidłowej postawy. Niestety siedząc przed komputerem często siedzi się po prostu źle.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Bóle kręgosłupa

                To prawda. warto kupić na przykład poduszkę pod lędźwie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Bóle kręgosłupa

                  Odpowiedni materac faktycznie daje bardzo dużo. Wiem to od czasu od kiedy kupilam sobie porządny materac, dzięki któremu przestałam spać na kanapie. Wygoda o wiele większa.

                  Jeśli jednak bóle kręgosłupa są spowodowane przez wypadnięcie dysku to leczenie jest inne:
                  bolkregoslupa
                  Last edited by disne; 26-06-2020, 16:35. Powód: link

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Bóle kręgosłupa

                    Ja chyba muszę zapisać się na basen, bo w ostatnim czasie mnie boli kręgosłup.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Bóle kręgosłupa

                      A to na pewno. W bólach kręgosłupa pomaga też pilates.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Bóle kręgosłupa

                        Ja myślę, że lepiej nie zgadywać, tylko skonsultować z dobrym fizjoterapeutą. Słyszałam dużo dobrego o Magdalenie Brunagel, jeśli to Twoje okolice, to może warto umówić się na wizytę i dopiero wspólnie z nią ustalić, jakie ćwiczenia i co pomoże.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Bóle kręgosłupa

                          Na pewnie w takiej sytuacji radziłbym udać się do lekarza po jakieś skierowanie na badania i ewentualnie na rehabilitację. Nie ma chyba innej możliwości bo branie tabletek przeciwbólowych po jakimś czasie wcale nie skutkuje. Jak miałem problem z odcinkiem lędźwiowym pomogła mi magnetoterapia w Natural Medical, to jest ten sam zabieg który wykorzystuje się przy leczeniu kontuzji sportowych

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Bóle kręgosłupa

                            Również uważam, że warto wybrać się do dobrego fizjoterapeuty. Ja chodziłam do Pana Krzysztofa Skibińskiego z rehamedu na masaże lecznicze, które pomogły mi w walce z bólami kręgosłupa. Fizjoterapeuta dał mi kilka cennych wskazówek jak powinnam na co dzień zadbać o plecy aby dolegliwości bólowe nie powracały.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Bóle kręgosłupa

                              Jeśli kręgosłup dokucza warto iść na początku do ortopedy albo dorbego fizjoterapeuty. Samodzielne diagnozowanie się na podstawie jakichs stron internetowych może przynieść wiecej szkody niż pożytku.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Bóle kręgosłupa

                                Różne są metody walki z takimi bólami. Warto poczytać na toczytam.pl/hydroterapia-co-to-jest-i-kto-potrzebuje-hydroterapii leczeniu hydromasażem które ma wiele korzyści zdrowotnych, a do tego jest bardzo przyjemne i odpręża.
                                Last edited by disne; 26-06-2020, 16:30. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X