Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

karmienie piersią a miesiączka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Ja również zaliczam się do kobiet które jednak dostały regularny okres zaraz po porodzie pomimo karmienia piersią, ja miałam od razu miesiąc po porodzie. To chyba zależy od stanu hormonów, bo znam przypadki kiedy kobiety dostawały pierwszej miesiączki np 1,5 roku po porodzie na miesiąc lub 2 od momentu jak przestały karmić. Moim zdaniem im szybciej nastąpi krwawienie tym lepiej, w końcu jama macicy powinna się jakoś regularnie oczyszczać. Mit, że kobieta karmiąca nie ma owulacji, bo nie miesiączkuje jest kompletnie nieprawdziwy, przez takie myślenie właśnie wiele świeżo upieczonych mam wraca na porodówkę po roku od porodu. Położna mi powiedziała, że również stosowanie środków antykoncepcyjnych działających na zasadzie hormonów (tabletki, zastrzyki, plastry) podczas karmienia piersią jest niezwykle ryzykowne, bo poziom hormonów w ciele kobiety nie jest stabilny więc te formy antykoncepcji są wtedy zawodne.

    Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

    Różności do postów
    GALERIA OLAFKA

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Witam ja jak karmiłam miałam wielką nadzieje że odpoczne od tej miesiączki bo siostra karmiła 2 lata i niemiała ale za to ciągle sie słabo czuła,ja natomiast karmiłam14 miesiecy a pierwszą miesiączke dostałam miesiąc po porodzie.
      Spełniona mamusiasynuś urodził sie 25.10.2006

      Skomentuj


        #18
        Ja dostałam miesiączkę równe pół roku po porodzie.Wtedy już nie karmiłam.
        PATRYK 17.04.2008

        Skomentuj


          #19
          u mnie miesiączka pojawiła się 2 miesiące po porodzie, więc też nie należę do tych szczęśliwych....
          na szkole rodzenia mówiono nam, że podczas karmienia zmniejsza się ryzyko zajścia w ciążę, ale trzeba spełniać podstawowe i bardzo ważne warunki: regularne karmienie dziecka piersią i nie dopajanie dziecka (niczym).
          Przy dobrych układach można przyjąć, że takie zmniejszone ryzyko zajścia może trwać tylko do 6 miesięcy (gdyż potem wprowadza się dziecku stałe pokarmy, zmniejsza się częstotliwość karmienia piersią).
          Ja osobiście nie ryzykowałabym takiej metody, jeśli nie chciałabym zajść szybko w ciąże.
          Julek 15.o2.2oo7r



          Skomentuj


            #20
            Ja dostalam miesiaczke rowno miesiac po porodzie i pozniej zawsze co 28 dni podrecznikowo.Karmilam piersia 8 i pol miesiaca,po ok 7 miesiacach zatrzymal mi sie okres.Pobieglam do gina i okazalo sie ze przez czeste pobudki w nocy i ciagle przystawianie do piersi nie mam miesiaczki.Teraz juz nie karmie i wszystko sie unormowao ale strachu sie najadlam...Lepiej sie dobrze zabezpieczac nawet jak sie karmi bo jak widac hormony szaleja...

            Skomentuj


              #21
              Skonczylam karmic corcie w zeszlym tygodniu,Maia ma ponad 14 miesiecy,a ja jeszcze nie mam okresu,pewnie juz niedlugo @ zawita...
              Miki 11 lat,Maia 14 miesiecy

              Skomentuj


                #22
                Ja karmię swojego Michasia juz ponad 9 miesięcy i tez jeszcze nic. Juz sie zaczęłam matrwić że coś nie tak ale widzę że to nie tylko ja tak mam Pozdrawiam wszystkie mamy z okresem i bez

                Michałek 13.05.2008

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Ja karmiłam synka piersią przez 22 miesiące!!!! Okres dostałam pierwszy raz 17 miesięcy () po porodzie!!! Wszystko było i jest ok - każdy organizm chyba reaguje inaczej na poziom prolaktyny we krwi!

                  Skomentuj


                    #24
                    Napisane przez rachotka Pokaż wiadomość
                    Maja urodziła się 7 miesięcy temu a ja jescze nie mam okresu. Myślicie, że to ma związek z tym, że wciąż karmię piersią?
                    Czasami tak się jest, że podczas karmienia piersią okres nie powraca przez 7-8 miesięcy po porodzie. Nawet nauczyciele naturalnego planowania rodziny twierdzą, że podczas karmienia nie można zajść w kolejną ciążę oczywiście stosując się do zasad karmienia

                    Skomentuj


                      #25
                      Dziewczyny, powiedzcie mi czy stres ( złość) ma wplyw na pokarm? tzn. chodzi mi o to czy jak sie zdenerwuje tak mocno na kogos to moze go braknac? mialam taka sytuacje ze tesciowa mnie wkurzyla i wewnatrz sie bardzo zdenerwowalam i tak jakby reka odjał zaczelam miec z dnia na dzien malo pokarmu. czy dlugosc karmienia piersia ma podloze genetyczne ( moja mama karmila piersia 3 miesiace, ja 4). Chcialam karmic jak najdluzej a wyszlo inaczej

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Napisane przez Kamilka22 Pokaż wiadomość
                        Dziewczyny, powiedzcie mi czy stres ( złość) ma wplyw na pokarm? tzn. chodzi mi o to czy jak sie zdenerwuje tak mocno na kogos to moze go braknac? mialam taka sytuacje ze tesciowa mnie wkurzyla i wewnatrz sie bardzo zdenerwowalam i tak jakby reka odjał zaczelam miec z dnia na dzien malo pokarmu. czy dlugosc karmienia piersia ma podloze genetyczne ( moja mama karmila piersia 3 miesiace, ja 4). Chcialam karmic jak najdluzej a wyszlo inaczej
                        Owszem stres ma wpływ na produkcję pokarmu (nie na jego jakość, ale na produkcję tak) jednak nie może być to jednorazowy wybuch lub sporadyczne sytuacje stresujące kobietę, musi to być długotrwały, jednostajny stan (wątpię czy teściowa jest tu winna). A to, że pokarm Ci zanika nie jest w ogóle uwarunkowane genetycznie, kobiety miewają kryzysy laktacyjne tak też bywa, składa się na to wiele czynników: dokarmianie butelką, , wprowadzenie dodatkowych pokarmów itp. Nie musisz się o nic obwiniać, grunt że maluszek dobrze się rozwija

                        Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                        Różności do postów
                        GALERIA OLAFKA

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X