Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

    Mały miał bebilon pepti 2 chyba od 5miesiąca

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

      Tak jest podane w schemacie (od 7 mc)
      Schemat żywienia niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym

      Miesiąc życia


      Liczba posiłków i wielkość porcji [1]


      Rodzaj posiłku

      1


      7 x 90-110 ml


      Mleko początkowe

      2


      6 x 110-130 ml


      Mleko początkowe

      3


      6 x 130 ml


      Mleko początkowe

      4


      6 x 150 ml


      Mleko początkowe

      5


      5 x 180 ml


      4 x mleko początkowe
      1 x zupka (przecier jarzynowy) [2]
      1 x skrobane jabłko (50-100g) lub sok (najlepiej przecierowy)

      6


      5 x 180 ml


      4 x mleko początkowe
      1 x zupka (przecier jarzynowy z dodatkiem mięsa lub ryby bez wywaru(1-2 razy w tygodniu, po 10 g) i kleikiem glutenowym - pół łyżeczki na 100 ml
      1 x przecier owocowy (150g) lub sok (najlepiej przecierowy)

      7


      5 x


      1 x 180 ml mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (pół łyżeczki na 100 ml),
      2 x 180 ml mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (pół łyżeczki na 100 ml),
      1 x 200 ml zupka (przecier jarzynowy z połową żółtka (co drugi dzień) i z gotowanym mięsem lub rybą (10 g, 1-2 razy w tygodniu),
      1 x 150 g kaszka na mleku następnym lub deser mleczno-owocowy, przecier owocowy lub sok (150 g),

      8


      5 x
      1x 180 ml mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (6 g na 100 ml),
      2 x 180 ml mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (6 g na 100 ml),
      1 x 200 ml zupka (przecier jarzynowy) z połową żółtka, co drugi dzień i z gotowanym mięsem lub rybą (10-15 g, 1-2 razy w tygodniu),
      1 x kaszka na mleku następnym lub deser mleczno-owocowy,
      przecier owocowy lub sok (150 g)

      9


      5 x


      1 x 200 ml – mleko następne z dodatkiem kaszki glutenowej,
      1 x 200 ml – mleko następne z dodatkiem kaszki bezglutenowej,
      1 x 200 ml – kaszka na mleku następnym,
      1 x 200 ml zupka (przecier jarzynowy) z dodatkiem połowy żółtka i z gotowanym mięsem [3] lub rybą (10-15 g, 1-2 razy w tygodniu),
      1 x 150 g owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) i biszkopt lub mini wafelek ryżowy o naturalnym smaku

      10


      4-5 x


      3 x 220 ml mleczny posiłek z produktami zbożowymi (np. mleko następne, kaszki mleczne glutenowe lub bezglutenowe i niewielkie ilości pieczywa, sucharki, mini wafelki ryżowe, biszkopty
      Posiłek obiadowy:
      1 x zupka jarzynowa z kaszką glutenową,
      1 x jarzynka z gotowanym mięsem lub rybą (15-20 g, 1-2 razy w tygodniu) i pół żółtka, z dodatkiem ziemniaka lub ryżu,
      przecier owocowy lub owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) 150 g

      11-12


      4-5 x


      posiłki jak w 10. miesiącu życia
      zmiana: wprowadzić całe jajko 3-4 razy w tygodniu,
      twarożek, kefir, jogurt kilka razy w tygodniu [4]

      [1] Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od łaknienia i zapotrzebowania. Różnice mogą również dotyczyć liczby posiłków.
      [2] Składnikiem tłuszczowym zup jarzynowych może być wysokiej jakości masło, oliwa z oliwek lub niskoerukowy olej rzepakowy (olej o niskiej zawartości kwasu erukowego, niekorzystnego dla organizmu)
      [3] Konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować żucie pokarmu.
      [4] Tylko naturalne składniki; bez konserwantów, z ograniczeniem cukru.

      to jest na milutkie.pl/wartoWiedziec,prawidlowyRozwojDziecka.html

      Skomentuj


        #18
        Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

        Mój mały pije bebilon pepti 2 od 5 miesiąca i nie mieszałam mu z 1.
        Margaretka a taki schemat żywienia jest średnio określony, każde dziecko jest inne, jedne jedzą więcej inne mniej, jeśli dziecko domaga się częstszych porcji to trzeba tak zrobić, oczywiście nie co godzine, a z umiarem, zresztą na opakowaniu pisze że to są szacunkowe ilości. A co do pozostałego jedzenia to uważam że każda matka ma instynkt, który jej podpowiada co i kiedy dawać nowego, gdybym ja tak trzymała się takiego schematu, to mały do tej pory nie znałby połowy smaków. A zupki pierwsze zaczęłam mu gotować jak miał 3,5 miesiąca, a piętke zaraz w 5, tak samo grysik, oczywiście w małych porcjach, przez to szybko nauczył się gryźć i przyswajać nowe smaki. Mam znająmą, która sztywno trzyma się tego schematu, w chwili obecnej córka jej ma 9 m i nawet nie potrafi gryźć, robi jej dalej papki, żałuje że nie zaczęła szybciej po ludzku, tylko książkowo.
        No ale co matka i dziecko to każde inne. To jest tylko moje zdanie i opinia.


        Skomentuj


          #19
          Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

          Wydaje mi się, że najlepiej o to zapytać pediatrę, albo położną Każde dziecko inaczej się rozwija i ma różne potrzeby A jeśli chodzi o samo wdrażanie mleka następnego to korzystałam z tych porad https://rabatka-sklep.pl/82-mleko-nastepne

          Skomentuj


            #20
            Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

            Zalecenia są takie żeby karmić piersią do 6 miesiąca życia a potem jak już przejść na mm

            Skomentuj


              #21
              Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

              Ja kieruję się instrukcją na opakowaniu i poradami lekarza. Moja Pani Doktor (w sumie nie moja, ale Niuni - Pediatra) poleciła mi podawać mleko następne po 6 miesiącu życia. Kupujemy takie mleko następne http://humana-baby.pl/produkt/humana...iesiacu-350-g/ i bardzo sobie z córką chwalimy

              Skomentuj

                     
              Working...
              X