Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez Ewa1801 Pokaż wiadomość
    Anna31 masz racjęZ tego co wiem to dopiero niedawno lekarze doszli do wniosku że ten zastrzyk to za mało i zalecają podawanie tej witaminy w kropelkach!Widocznie niektórzy lekarze nie uwazaj to za konieczność!Ja rodziłam w 2007 roku i też zalecili tylko wit.D3Pozdrawiam
    Nie doszli do wniosku, że zastrzyk to za mało tylko zmniejszyli o połowę dawkę podawaną w zastrzyku i dlatego potem trzeba podawać w domu.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      No przecież wszyscy muszą z czegoś żyć Niestety nasza polska rzeczywistość tak wygląda!
      Ewa
      moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
      Oskarek12.01.2011 godz.17.05
      3150g.55cm.
      10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

      Skomentuj


        #18
        ja podaję malcowi K od kilku dni i dziś dostał mega masakryczną KOLKĘ :/ Dietę mam wzorową więc odpada... i tak myślę czy to aby nie ta witamina temu winna. Na szczęście mam też inną w kropelkach i spróbuję zamienić. U was były kolki z tego tytułu??
        Bóg nam nie daruje, Bóg dokopie nam,
        gdy ktoś z nas zepsuje to, co dał nam sam...

        Skomentuj


          #19
          Ja rodziłam w styczniu tego roku, i wychodząc ze szpitala dostałam zalecenie żeby od 2 tyg. do końca 3 miesiąca podawać córci witaminę K. Tak też zrobiłam, ale mała bardzo mi płakała po tej witaminie. Konsultując się z pediatrą powiedział, że ta witamina należy do tych bardziej tłustych i ze może zalegać w żołądku i od tego brzuszek może boleć. Powiedział też, że jeśli bardzo płacze to żeby podawać jej witaminę co drugi dzień, ale żeby nie rezygnować z całkowitego jej podawania bo to może grozić chorobą krwotoczną. Jednak kiedy zasugerowałam zmianę na witaminę innej firmy, to się nie zgodził bo powiedział ze ta VitaK w kapsułkach jest najlepsza. Przepisał nam za to jeszcze witaminę C (Cebion) i zauważyłam że podając obie witaminy mała przestałą płakać wiec chyba brzuszek ją już nie boli.

          Skomentuj


            #20
            hmmm. dziwna sprawa z ta witamina, mi nikt nic nie mowil, w ksiazeczce Małej mialam pieczatke ze sie zaleca stosowanie tej witaminy, nie bylam pewna wiec zapytalam poloznej, ona mi powiedziala ze mozna ja stosowac jak dziecko jest karmione wylacznie piersia, a jak chodzby raz poda sie dziecku mleko modyfikowane to nie mozna witaminy, wiec nie podawalam bo sie balam, Malutka ma juz prawie 3 miesiace i jest juz za pozno na podawanie

            Skomentuj


              #21
              Moja Hania miaŁa zaaplikowany w szpitalu zastrzyk z wit.K. Później pediatra dopytywaŁa się jak karmię i jak usŁyszaŁa, że wyŁącznie piersią to nakazaŁa podawanie wit.K w kapsuŁkach od 2 tyg. do 3 miesiąca. Hania w tym czasie miaŁa kolki i zaparcia ale nie skojarzyŁam tego z witaminą. Teraz już "po ptakach". W naszym przypadku wit.K byŁa ważna bo Hanka ma sporego naczyniaka na czole i na udzie, i zauważyŁam u niej tendencję do pękających naczynek.
              Hania przyszŁa na świat 05 grudnia 2008 r. o 20:35 - 3020 g. i 50 cm.; 10 Apg.

              http://hanusiowo.blog4u.pl/

              Skomentuj


                #22
                Piotruś tez dostal delbete w szpitlu a poznij dawalam mu w domu mial wzdecia ale nie skojarzylam tego z witamina pediatra dodatkowo kazala podawac biogaje i nie bylo zle na szczescie mlody nie mial kolek








                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  witamina k

                  Mnie w szpitalu też zalecili podawanie witaminy K, a nawet wbili do książeczki zdrowia specjalną pieczątkę - więc podaję synkowi taką w kapsułkach. Czasem udaje mi sie zapomnieć, ale w zwiazku z tym, że są różne poglądy na ten temat nie przejmuję sie zbytnio jak Mati jej przypadkiem nie dostanie
                  Trzy lata temu rodziłam pierwsze dziecko, karmiłam piersią i nie podawałam - to chyba jakaś nowość...

                  Skomentuj


                    #24
                    Ja karmiłam przeważnie piersią, ale czasami mojego mleczka było zbyt mało i musiałam dokarmiać modyfikowanym. Witaminę K podawałam synkowi z tym, że różne jest dawkowanie. W przypadku samej piersi jest to pełna dawka a przy mleku modyfikowanym pół dawki. Mój synek ani razu nie miał problemu z kolką.


                    Skomentuj


                      #25
                      w usa witamina K podawana jest "profilaktycznie" w szpitalu w formie zastrzyku w pierszej dobie zycia. Moje dzieci nie mialy. Zastosowanie tej procedury jest powszechne aczkolwiek dosc kontrowersyjne zwlaszcza w ostatnim czasie i coraz wiecej bardziej oswieconych matek sprzeciwia sie temu.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Hmm, mi nic nie wiadomo o tym, by Lusia miała po narodzeniu jakiś zastrzyk z wit. K. Gdzieś to Wam wpisali w książeczkę?
                        Lekarka na wizycie patronażowej kazała nam wykupić VitaK (w płynie), wykupiłam, podawałam, ale córka po tym wymiotowała. Poszłam do tejże lekarki i ona ot-tak powiedziała, że jak wymiotuje to mam nie dawać.

                        Bądź tu mądry i pisz wiersze.

                        P.S. Córka naturalnie na piersi

                        Skomentuj


                          #27
                          wit K

                          witam
                          ja równiez podawałam dziecku witaminę K do 3 miesiąca..szczerze jak lekarz mi wypisał to było to dla mnie zaskoczeniem bo pierwszy raz sie spotkałam, aby podawac te wit.

                          Skomentuj


                            #28
                            wit k

                            Napisane przez garaXa Pokaż wiadomość
                            Pytanie do mam karmiących piersią - czy podajecie do 3 miesiąca witaminę K? Mi lekarz po porodzie powiedział, żeby wykupić baby k i podawać od 2 tygodnia, ale jak tak czytam w Internecie to widzę, że nie wszyscy lekarze o tym mówią, chociaż mleko matki nie ma wystarczającej ilości tej witaminy i dlatego zawarta jest ona w mieszankach modyfikowanych... Jak było z tym u was? Lekarze też zalecają?
                            ja wam powiem mimo iż moja córeczka ma już 3 l to ja ją od urodzenia karmie piersią i mi lekarz nic nie mówił o podawaniu tej witaminy ale siostra ma rocznego synka i jak ona go ur to nie karmiła piersią bo nie miała pokarmu w piersiach to jej kazali podawać małemu tą witaminkę niewiem poprostu może znów się coś pozmieniało w żywieniu niemowląt i dzieci

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

                              Nie zauważyłam aby moje dziecko dostało witamine K w zastrzyku. Nie widze tego w ksiazeczce. Chyba ze pod ukryta nazwa jest. Czy jak karmie piersia to tylko mam podawać dziecku doustnie witamine K czy tez witamine D? Bo w przyszłym tygodniu ide z dzieckiem do lekarza, wiec chce sie o witaminy zapytać.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

                                Byłam u pediatry i dal nam bobik dk. Witamine k mam podawac do 3 miesiaca. Już głupio mi było zapytać sie czemu wczesniej tych witamin dziecko nie dostało.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X