Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza pomoc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pierwsza pomoc

    Drogi Rodzicu, czy wiesz jak wygląda pierwsza pomoc przy: poparzeniu słonecznym, odwodnieniu, wymionach, zatruciach?
    5
    tak
    60,00%
    3
    nie
    40,00%
    2
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Pierwsza pomoc

    poparzenie słoneczne:
    * chlodne, nie zimne!, okłady
    *chlodne zsiadle mleko, maslanka, kefir, jogurt naturalny
    *środki przeciwbolowe
    * schlodzony aloes lub jego sok
    * lekarz

    odowodnienie:
    * częste podawanie picia
    * podawanie elektrolitow (do kupienia w aptece, dla dzieci w saszetchach o roznych smakach)
    * cos slonego do zjedzenia, np paluszki, krakersy
    * lekarz

    wymioty:
    * czopki od wymiotów
    *lekarz

    zatrucie:
    pokarmowe:
    *dieta
    *lekarz

    chemią:
    *lekarz


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pierwsza pomoc

      zanim urodziłam dziecko obejrzałam kilka filmików jak wygląda pierwsza pomoc dla noworodka, bardzo mi one pomogły nie bałam się jak się ksztusiło wiedziałam co robić.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pierwsza pomoc

        Napisane przez werna Pokaż wiadomość
        zanim urodziłam dziecko obejrzałam kilka filmików jak wygląda pierwsza pomoc dla noworodka, bardzo mi one pomogły nie bałam się jak się ksztusiło wiedziałam co robić.
        To zazdroszczę opanowania, bo jak byłam na kursie pierwszej pomocy, i zawsze z trudem opanowuję panikę nawet jak córka lekko się zachłyśnie. Co innego teoria i co innego praktyka.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pierwsza pomoc

          Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
          To zazdroszczę opanowania, bo jak byłam na kursie pierwszej pomocy, i zawsze z trudem opanowuję panikę nawet jak córka lekko się zachłyśnie. Co innego teoria i co innego praktyka.
          dokładnie - mym bylismy z mezem na warsztatach przed urodzeniem corki - i jak u nas zdarzyla sie krytyczna sytuacja zachlysniecia i bez dechu - to maz byl bardziej opanowany, ja jako matka mniej bardziej emocje mna targały

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pierwsza pomoc

            Cieszę się, że u nas w pracy szkolenie z pierwszej pomocy jest obowiązkowe. Dzięki temu nie mam jakoś oporów żeby szybko reagować nawet jak coś dzieje się z moim dzieckiem. Taki tydzień szkolenia jaki mieliśmy z Rescue to każdy powinien przeżyć, żeby wiedzieć jak się zachować w trudnej sytuacji.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pierwsza pomoc

              Jest teraz taka aplikacja na telefon Pierwsza Pomoc Nestle i zastanawiam się, czy sobie jej nie zainstalować https://www.youtube.com/watch?v=M48vVEcI-0U
              Jak wam się zdaje, może być pomocne? Ja niestety nigdy nie miałam żadnego kursu pierwszej pomocy. Boję się, że nie wiedziałabym, co robić.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X