Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Płeć dziecka, kiedy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Płeć dziecka, kiedy?

    Kiedy można się dowiedzieć jaka będzie płeć dziecka? Jestem niecierpliwa, wiem
  •    
       

    #2
    Oj, to chyba dopiero ok 6-7 miesiąca, nie jestem pewna teraz dokładnie, ale na pewno w drugiej połowie ciąży.

    Skomentuj


      #3
      juz nawet w 20 tygodniu mozna zobaczyc, u nas sie nie udało ale bylismy zadowoleni bo dopiero przy finale poznalismy córcie
      Kinia & Aminka

      Skomentuj


        #4
        Szczerze?
        Dobrzy specjaliści potrafią rozpoznać płeć dzidzi już w 12 tyg. ciąży...Poznają to niestety tylko po stopniu odchylenia fałdki skórnej między nóżkami maleństwa (narządy płciowe nie są jeszcze wykształcone, są pod postacią fałdek, z których powstanie malutki penis albo pochewka, to co z nich powstanie można określić jedynie po kącie odchylenia względem siebie)...Jednak takie diagnozy w 12 tyg są bardzo często mylne...
        Najlepiej określić płeć dzidzi między 20-24 tyg. ciąży, ponieważ maluszek jest już wtedy w pełni wykształcony, ale jeszcze nie zaczął jeszcze obrastać w tłuszczyk (płód zaczyna przybierać na masie tłuszczowej dopiero po 6 miesiącu ciąży)...


        Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

        Różności do postów
        GALERIA OLAFKA

        Skomentuj


          #5
          Naszą córeczkę poglądaliśmy 3 razy i przy każdym usg ustawiała się tak, że nie można było zobaczyć. O tym, że córeczka będzie córeczką dowiedzileiśmy się po porodzie

          Skomentuj


            #6
            Napisane przez leniutka Pokaż wiadomość
            Naszą córeczkę poglądaliśmy 3 razy i przy każdym usg ustawiała się tak, że nie można było zobaczyć. O tym, że córeczka będzie córeczką dowiedzileiśmy się po porodzie
            U nas Olaś też krzyżował nóżki...I myślałam, że malutka Liwia nam się urodzi...Ale urodził się Olafek Też dobrze.

            Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

            Różności do postów
            GALERIA OLAFKA

            Skomentuj


              #7
              a ja sie dowiedzialam juz przy pierwszej wizycie u lekarza ze bedziemy mieli coreczke.bylo to ok 4 tygodnia ciazy.i za karzdym razem tak powtarzal ,no i sie nie mylil mam mala patrycje.lekarz rozpoznaje po ilosci bicia serca na minute(oczywiscie dziecka).nie pamietam tylko czy to bylo ponizej 140 uderzen na min,ze bedzie dziewczyna.a powyzej 140 to chlopiec.lub odwrotnie.a na usg lekarze rozpoznaja w 20-22 tc. u pierworodek.a w kolejnych ciazach mozna rozpoznac plec ok,16-18 tygodnia.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Jasmin, ale fachowo to opisałaś. Jestem pod wrażeniem!

                A w ogóle to lepiej jest znać płeć dziecka jeszcze przed urodzeniem, czy niech będzie to niespodzianką? Jak sądzicie?

                Skomentuj


                  #9
                  mysle ze lepiej poznac plec dziecka jeszcze przed porodem.mozna wtedy np. kupic wlasciwa wyprawke lub myslec nad imieniem.

                  Skomentuj


                    #10
                    Dowiedzieliśmy się ok 20 tc, że będzie dziewczynka...


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Ja dowiedziałam się ok 5 miesiąca

                      Skomentuj


                        #12
                        ja ok 5 miesiaca dowiedziałam sie że bedzie corka

                        Skomentuj


                          #13


                          Plec dziecka w wiekszosci wypadkow rozpoznaje sie w 22tc, kiedy robisz usg polowkowe. Jednak nie zawsze jest to mozliwe, poniewaz dzidzie czasami tak sie ukladaja, ze nic podejrzec nie mozna
                          W ciazy z drugim dzieckiem pani doktor powiedziala, ze to bedzie chlopiec w 12tc i jest to chlopiec
                          pozdrawiam,
                          demira

                          Skomentuj


                            #14
                            no a ja jestem w 15 tc i ginek nie chial mi powiedziec

                            Skomentuj


                              #15
                              w pierwszej ciąży dowiedziałam się w 21 tc w 2 ciąży w 18 tc ale lekarz powiedział mi że w 14 tc już było widać tylko że ja nie pytałam Także myślę że zależy to od lekarza, sprzętu do usg no i jak się dzidzia ułoży


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X