Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alkohol podczas karmienia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Alkohol podczas karmienia

    Czy jest mozliwosc wypicia np. wina w malych ilosciach podczas karmienia piersia, jezeli wczesniej odciagnelo by sie dla dziecka pokarm a pozniej po wypiciu sciagneloby sie mleko i to wylalo?Pytam, poniewaz wiem, ze niektore matki tak postepuja ale czy nie szkodzi to dziecku?
  •    
       

    #2
    Odp: Alkohol podczas karmienia

    Małe ilości na pewno nie ponieważ nie dostaną się w żaden sposób do mleka. Ale podkreślam, małe ilości
    Moja strona gdzie można znaleźć literki dekoracyjne

    Skomentuj


      #3
      Odp: Alkohol podczas karmienia

      kieliszek wina jest ok - więcej zdecydowanie NIE

      Skomentuj


        #4
        karmisz piersią to nie pij alkoholu-nawet w najmniejszych ilościach, a jak chcesz pić to nie upijaj dziecka swoim mlekiem-NIE KARM PIERSIĄ
        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 10-04-2014, 15:43.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Alkohol podczas karmienia

          Witajcie. uważam, że żadnej ilości alkoholu nie powinno się wypijać podczas karmienia. Wiele produktów, czy potraw jest wówczas niewskazanych, a co dopiero alkohol.

          Skomentuj


            #6
            Nie powinno się pić jeżeli karmi się piersią.
            Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 10-04-2014, 15:43.

            Skomentuj


              #7
              Nie rozumiem tego po co w ogóle to rozważać. Nie pić i tyle, bo nie odpowiadamy tylko za siebie ale też za małą bezbronną istotkę.
              Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 10-04-2014, 15:43.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Alkohol podczas karmienia

                Nie, nie i jeszcze raz nie!
                Moja strona gdzie można znaleźć literki dekoracyjne

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Alkohol podczas karmienia

                  Alkohol pity okazjonalnie, w małych ilościach i zgodnie z surowymi zasadami, nie wpłynie znacząco na rozwój dziecka. Przede wszystkim musi Pani wiedzieć, że alkohol łatwo przenika do mleka. Po wypiciu drinka czy wina szczyt jego zawartości następuje po ok. 1-1,5 godziny. Odciąganie mleka nie daje zamierzonych efektów, ponieważ alkohol na nowo przenika do pokarmu, wchłaniając się stopniowo. Nie kumuluje się on jednak w mleku i jego poziom spada wraz ze spadkiem stężenia etanolu we krwi matki. Po lampce wina czy szklance piwa powinno się odczekać ok. 2-3 godzin. Oczywiście okres ten wydłuża się wraz z ilością wypitego alkoholu i spożytymi w tym czasie posiłkami. Jeśli zdarzy się sytuacja, w której najzwyczajniej się upijemy należy odczekać przynajmniej 12 godzin i więcej. Nie wyobrażam sobie jednak takiej sytuacji w przypadku odpowiedzialnej opieki nad maluchem. Proszę potraktować takie stwierdzenie, jako ekstremalny przykład obrazujący mechanizm działania alkoholu.
                  Co jest dość oczywiste, zalecam, aby pić alkohol jak najrzadziej. Nawet małe ilości mogą zaburzyć laktację, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszonego wydzielania mleka. Również dzieci wyczuwają jego obecność w pokarmie i nie chcą pić takiego mleka. Dodatkowo, po takim posiłku stają senne i apatyczne.
                  Regularne picie alkoholu nie idzie w parze z karmieniem piersią i mimo, że drobne ilości nie będą niebezpieczne, najlepiej jest się powstrzymać od sięgania po napoje procentowe.
                  Dyplomowany Dietetyk
                  Yánsè Poradnia dietetyczna

                  Zapraszam na nasze strony!
                  www.yanse.waw.pl
                  Facebook

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Alkohol podczas karmienia

                    Nie wybrażam sobie że mogłabym rozważać picie nawet niewielkiej ilości alkoholu gdy karmię jeszcze piersią.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Alkohol podczas karmienia

                      Nie wyobrażam sobie, że mogłabym rozważać picie alkoholu w czasie laktacji po tej wypowiedzi dietetyka.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Alkohol podczas karmienia

                        Napisane przez TwojDietetyk Pokaż wiadomość
                        Alkohol pity okazjonalnie, w małych ilościach i zgodnie z surowymi zasadami, nie wpłynie znacząco na rozwój dziecka. Przede wszystkim musi Pani wiedzieć, że alkohol łatwo przenika do mleka. Po wypiciu drinka czy wina szczyt jego zawartości następuje po ok. 1-1,5 godziny. Odciąganie mleka nie daje zamierzonych efektów, ponieważ alkohol na nowo przenika do pokarmu, wchłaniając się stopniowo. Nie kumuluje się on jednak w mleku i jego poziom spada wraz ze spadkiem stężenia etanolu we krwi matki. Po lampce wina czy szklance piwa powinno się odczekać ok. 2-3 godzin. Oczywiście okres ten wydłuża się wraz z ilością wypitego alkoholu i spożytymi w tym czasie posiłkami. Jeśli zdarzy się sytuacja, w której najzwyczajniej się upijemy należy odczekać przynajmniej 12 godzin i więcej. Nie wyobrażam sobie jednak takiej sytuacji w przypadku odpowiedzialnej opieki nad maluchem. Proszę potraktować takie stwierdzenie, jako ekstremalny przykład obrazujący mechanizm działania alkoholu.
                        Co jest dość oczywiste, zalecam, aby pić alkohol jak najrzadziej. Nawet małe ilości mogą zaburzyć laktację, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszonego wydzielania mleka. Również dzieci wyczuwają jego obecność w pokarmie i nie chcą pić takiego mleka. Dodatkowo, po takim posiłku stają senne i apatyczne.
                        Regularne picie alkoholu nie idzie w parze z karmieniem piersią i mimo, że drobne ilości nie będą niebezpieczne, najlepiej jest się powstrzymać od sięgania po napoje procentowe.
                        Moja koleżanka, rodowita góralka, lubiąca sobie wypić tak właśnie robiła i dziecku nigdy nie zaszkodziła.
                        Jak wiedziała, że idzie imprezować, to odciągała sobie pokarm i trzymała go w lodówce lub zamrażalniku a po takim wyskoku odczekiwała te 12h.
                        Natomiast po wypiciu lampki wina czy szklanki piwa odczekiwała kilka godzin, lub tak samo odciągała sobie pokarm wcześniej, nie ograniczała się jakoś zbytnio, gdyż całą ciążę się ograniczała i czekała z utęsknieniem na poród ha ha i ja jej nie potępiam, gdyż jak mi się zachcę wyjść na imprezę, to na pewno skorzystam z jej czy dietetyka wskazówek.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Alkohol podczas karmienia

                          kiedyś nasz pediatra powiedział że mogę się nawet napić lampkę wina kiedy karmiłam piersią Jakoś bałam się i nie spożywałam alkoholu

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Alkohol podczas karmienia

                            Alkohol pity okazjonalnie, w małych ilościach i zgodnie z surowymi zasadami, nie wpłynie znacząco na rozwój dziecka.
                            Warto dodać że nie dotyczy do kobiet w ciąży...
                            W więzieniu strachu kluczem do wolności jest słowo...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Alkohol podczas karmienia

                              i co ta lampka da Lepiej w ogóle nie pić i będzie spokój

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X