Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ogród przyjazny dziecku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Ogród przyjazny dziecku

    Zdecydowanie dodatkowo jakieś bezpieczne ogrodzenie żeby dziecko sobie krzywdy nie zrobiło w chwili nie uwagi. Fajne propozycje ogrodzeń znajdziecie np. w http://www.foresta-fencing.pl/panele-ogrodzeniowe/

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Ogród przyjazny dziecku

      My w ogórdku wysypaliśmy też jedną rabatę jaznym kamyczkiem i przy dziecku nie jest to jednak dobry pomysł, w tamtym roku synek brał kamienie do buzi ;/

      Skomentuj


        #33
        Odp: Ogród przyjazny dziecku

        mój też bawił sie kamykami i brał do buzi , ciągle mu tłumaczyłam, aż w końcu udało się i zrozumiał aczkolwiek dziecko jest dzieckiem i wiadomo pomysły są różne

        Skomentuj


          #34
          Odp: Ogród przyjazny dziecku

          taras mam zamiar zagospodarować dla naszego relaxu - natomiast mam dużą działkę, 30 arów więc miejsce dla dzieci też bedzię - huśtawki, domek, piaskownica to konieczne dla dzieci.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Ogród przyjazny dziecku

            Mamy też takie kamienie i trzeba bardzo pilnować, ale w końcu się oduczają. taras to typowe meble, stolik ławeczka i fotele. dla dzieci koniecznie piaskownica!

            Skomentuj


              #36
              Odp: Ogród przyjazny dziecku

              Doradzicie mi jakieś krzesła plastikowe do ogrodu dla dzieciaków? Chodzi głównie o to, żeby były stabilne na trawie i mogą też ładnie wyglądać

              Skomentuj


                #37
                Odp: Ogród przyjazny dziecku

                Chciałabym w przyszym roku stworzyć ogród. Taki przydomowy. Na działce około 5 arowej. Czyli nie taki mały. W jaki sposób użyźnić, przygotować glebę, aby w przyszłym roku dała ładne plony?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Ogród przyjazny dziecku

                  Już teraz powinnaś zadbać o obornik. Najlepiej bezpiśrednio od gospodarza, ale nie zawsze jest taka możliwość. Zważywszy, że gospodarzy wykorzystuje obornik do własnych potrzeb. Dobre efekty przynosi kompost, chociaż aby go przygotować, też należy poświęcić trochę czasu. Gleby w Polsce bywają zakwaszone, co negatywnie wpływa na wzrost roślin, dlatego warto też zstosować regulatory pH tyu Vyrer: http://greenecopoland.pl/porady/vyre...-antypieniacz/ tam mas zdobry tekst z opisem, jaki kiedy należy sotosować i jaki ma to wpływ na glebę.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Ogród przyjazny dziecku

                    Oprócz huśtawki i piaskownicy dobrze mieć w ogródku taki pawilon ogrodowy: https://gamm.pl/pl/c/Pawilony-ogrodo...-handlowe/1074. Jest to dobre schronienie przed słońcem, oprócz tego można się tam zrelaksować, zjeść obiad czy po prostu posiedzieć i pilnować dziecka podczas zabawy. Taki pawilon jest dużo tańszy od altanki więc jest dostępny dla mniej zamożnych osób.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Ogród przyjazny dziecku

                      My nad piaskownicą mamy ustawiony duży parasol. Dodatkowo w przyszłym roku chcę synkowi zrobić mały tor przeszkód z opon. Mały lubi się wspinać, czołgać i biegać więc myślę ze bedzie to dla niego fajna zabawa

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Ogród przyjazny dziecku

                        Ja wolałam zlecić wykonanie ogrodu specjalistom, którzy uwzględniają wszystkie nawet najdrobniejsze szczegóły. Zatrudniłam firmę Negacz, która wykonała prace związane z małą architekturą w ogrodzie oraz wykonali podjazd do garażu i wygląda to świetnie

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Ogród przyjazny dziecku

                          Dużo zielonej trawy, piaskownia w optymalnym miejscu, mały plac zabaw. I miejsce do jeżdzenia rowerkiem

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Ogród przyjazny dziecku

                            Myślę, że trzeba zadbac, zeby nie bylo trujacych roslin jak np. konwalia. No i takich kłujacych tez mozna unikac. A poza tym pownno byc zielono i kwieciscie Niech dzieci poznaja przyrode

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Ogród przyjazny dziecku

                              Właśnie. Ten temat jest zarówno wspaniały, jak i bardzo istotny. Ogród może pomóc w zdrowym wychowaniu dziecka, ale też przed pewnymi rzeczami powinno się wystrzegać. Najlepiej jak przed rozpoczęciem urządzania ogrodu poczytacie trochę w ksiażkach z http://livro.pl/ksiazki/poradniki/do...rod/ogrod.html Dzięki temu będziecie same miały odpowiednią wiedzę na temat tego, co powinny i czego nie powinno być w ogrodzie, w którym bawi się dziecko.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Ogród przyjazny dziecku

                                A dlaczego akurat z tej strony?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X