Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pogryzione brodawki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    pogryzione brodawki

    Dziewczyny czy miałyście/macie problem z brodawkami przy karmieniu piersią? Słyszałam, że czasami maluch tak je gryzie że powstają rany. Czy to prawda?
  •    
       

    #2
    Nie pogryzione tylko poranione w wyniku nieprawidłowego
    uchwycenia brodawki. W pierwszych dniach chyba wszystkie
    mamy tego doświadczyły, no bo zarówno mama jak i maluszek
    muszą nauczyć się karmić.
    Są na to kremy, ja polecam Bepanthen, nie trzeba go zmywać
    przed karmieniem.

    Skomentuj


      #3
      Ja polecam Purelan z Medeli, ranki zagoily sie blyskawicznie tez nie trzeba go zmywac, a podobno sprawia ze maluch chetniej chwyta brodawke i latwiej mu ja odnalezc. Spkojnie wystarczy najmniejsza tubeczka, bo naklada sie go odrobinke.
      Najszczęśliwsza mama na świecie !!!

      www.pszczolkajulka.blog.onet.pl

      Skomentuj


        #4
        Kochana czy dostanę to w zwykłej aptece?

        Skomentuj


          #5


          ja tez polecam masc medeli. i uzywaj jak tylko poczujesz jakikolwiek dyskomfort w okolicach piersi. nie nos tez wowczas stanika i "wietrz" jak najwiecej piersi.
          masc medeli dostaniesz w aptekach i w wiekszosci szpitali.
          pozdrawiam,
          D

          Skomentuj


            #6
            ja polecam krem z firmy Aa jest taki krem Ja i Mama,ja juz karmie 4 miesiac i dopiero sutki mi popekaly jak karmilam 2.5 miesiaca .straszny bol masakra...wietrzyc piersi jak najczesciej i smarowac swoim mlekiem...

            Skomentuj


              #7
              Smarowanie maśćmi jest ważne, ale niestety czasem ciężko jest zagoić pogryzione brodawki. Ja mimo smarawania przez 3 miesiące śpiewałam z bólu jak karmiłam Julcia. Ale później już było ok.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Wietrzyć i smarować kropelka własnego mleka jak mówią w szkole rodzenia.
                Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                Skomentuj


                  #9
                  Bepanthen sprawdza się rewelacyjnie, niesamowicie dobrze natłuszcza brodawki- miałam problem w pierwszych dwóch dniach, bo nieumiejętnie podawałam małej pierś, zbyt płytko...Teraz już brodawki nie są poranione, nie bolą, ale smaruję jeszcze zapobiegawczo


                  Skomentuj


                    #10
                    Ja też polecam Bepanthen.
                    Wojtuś 28.11.2007

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      ja miałam strasznie poranione brodawki, powodem największym są moje płaskie sutki. miałam takie rany, że mama mówiła że mi odpadną




                      Skomentuj


                        #12
                        ja na początku miałam ranki jak mała jeszcze nie umiała jeść ale poprosiłam położną o pomoc i pokazała jak przystawiać małą do piersi. Ja smarowałam tylko własnym mleczkiem i jest ok.

                        Skomentuj


                          #13
                          Ja też polecam Bepanthen. Miałam poranione brodawki przez pierwsze kilka dni. Głównym powodem był fakt, że od zawsze były one bardzo wrażliwe i skłonne do podrażnień. Poza tym były dość twarde. Ale po jakimś czasie tak zmiękły, że nie czułam nic podczas karmienia. Ale większość mam cierpi bo maleństwo zbyt płytko chwyta brodawkę. Ja radziłabym nie czekać aż dziecko będzie bardzo głodne bo wtedy w nerwach będzie właśnie tak robić. Spokojne dziecko łatwiej przystawić do piersi.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: pogryzione brodawki

                            Ja poza maścią polecam muszelki laktacyjne. Poranione brodawki goją się szybciej:

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: pogryzione brodawki

                              Tak to prawda. Ja na poczatku karmienia miałam podobnie. Zanim sie dobrze przystawi maleństwo, trochę to trwa. Ulgę w takich mimentach przynosi częste smarowanie brodawek kremem MALTAN bądź MUSTELA (bardzo dobra włoska firma i mi osobiście ten krem najlepiej podszedł). Polecam spróbować. Pozdrawiam

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X