Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kto mieszka z teściami?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: kto mieszka z teściami?

    ja mieszkałam, ale długo nie wytrzymałam
    "Walcz o to, co kochasz!"

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: kto mieszka z teściami?

      My mieszkamy na swoim (wynajmowanym), ale niestety i tak za blisko naszych rodziców. Teściowie mieszkają 2 kilometry od nas, często przejeżdżają obok naszego bloku, patrzą w okna, na parking czy stoi samochód...
      a moi rodzice- jeszcze lepiej, bo mieszkają w sąsiednim bloku....
      Z jednej strony ok, bo zawsze mozna "podrzucić" Krisa, kiedy mamy coś do załatwienia, poradzić sie kiedy mamy wątpliwości w jakiejś sprawie, poprosić żeby mama wpadła....
      Ale kiedy ma sie rodziców- jednych czy drugich- tak blisko, to właściwie tak, jakby sie mieszkalo z nimi pod jednym dachem. Jednak za dużo wiedzą, w zbyt wielu sprawach mają swoj udzial, żyją naszym życiem, a my ich problemami...
      Taki układ po pewnym czasie staje sie troche niezdrowy. Marzy mi sie, żeby w końcu wybyć stąd,- moze nie jak najdalej, ale daleko...


      Skomentuj


        #33
        Odp: kto mieszka z teściami?

        Mamy w planach przeprowadzkę, ale na razie niestety mieszkamy z teściową. Niby mamy dwa osobne pokoje, ale teściowa przychodzi do nas i czuje się jak u siebie, zagląda we wszystkie kąty, komentuje...

        To jeszcze da się przeżyć, ale najgorsze jest jej wtrącanie się w wychowanie Milenki. Traktuje mnie jak jakąś gówniarę, która nie ma o niczym pojęcia i nie potrafi sobie sama poradzić. A ona wychowała 4 dzieci, więc uważa, ze lepiej zna się na rzeczy...
        Tyle że od czasu, gdy zajmowała się swoimi dziećmi, minęło 25 lat - nie może zrozumieć, że przez ćwierć wieku świat poszedł naprzód i wiele się zmieniło... Jak jej to mówię, to się obraża.

        Ostatnio przyczepiła się, żebym już zaczeła małej podawać jabłko, mimo że Milka ma dopiero 3,5 miesiąca.

        Kłótni jest sporo i wpływa to też na relacje z moim ukochanym, ale jakoś staramy się żyć obok siebie, chociaż nie zawsze jest to łatwe.

        Skomentuj


          #34
          Odp: kto mieszka z teściami?

          my mieszkamy oddzielnie i bardzo się cieszę z tego powodu.
          w wakacje pojechaliśmy razem na tydz. do Sopotu do mieszkania ich znajomych. i po dwóch dniach miałam dosyć i chciałam wracać do domu.
          starałam się ich unikać i dzięki temu jakoś przetrwałam, ale dłużej bym nie wytrzymała




          Skomentuj


            #35
            Odp: kto mieszka z teściami?

            Czy sie mieszka z tesciami czy z rodzicami zawsze beda jakie zgrzyty taka prawda,ja mieszkam z rodzicami ogolnie to spokoludzie pomagaja zawsze mozna na nich liczyc zostana z małym kiedy chcemy z mezem gdzies wyjsc ale z drugiej strony wtracaja sie,komentuja,krytykuja jak wychowujemy dziecko.....moj tato jak synek byl maly to byl nie do wytrzymania zwracal mi uwage nawet ze zle grzechotka grzechocze ze za szybko,jakmalego bolal brzuszek i nie mogl sie uspokoic wchdzil do nas do pokoju w srodku nocy mowil ze niepotrafie dziecka uspokoic ze sie zaplacze przeze mniena smierc,mama znow jest pedantka kocha porzadki jak buty sa nie schowane do szafki dla niej to balagan,albo krzywo obrus lezy ja tezlubie porzadek ale bez przesady jak maly jezdzi autkiem to zaraz patrzy tylko aby nie porysowal mebli nie wylal nic na nowe lozko :/czasem mam dosc marze zeby isc na swoje spac do ktorej sie chce,sprzatac p swojemu wspolnie z mezem wychowac dziecko

            Skomentuj


              #36
              Odp: kto mieszka z teściami?

              Ja mieszkałam z moimi teściami pierwsze pół roku po ślubie... tuż przed narodzeniem sie pierwszego synka wyprowadziliśmy sie do mojego ojca a po dwuch miesiącach wynajęliśmy swoje mieszkanie. Mieszkanie z rodzicami męża było koszmarem... Ciągle się wtrącali: tego nierób, tak niewolno, tu niewchodź, tam nieidź... a jak gdzieś z mężem jechaliśmy to mielismy przeszukiwany pokuj... czyli zero intymności, prywatności i w ogóle... U mojego ojca niebylo tak źle ale mało miejsca bo praktycznie 6 dorosłych i jedno dziecko na dwuch pokoikach. Teraz mieszkamy już 2,5 roku sami. Ale teście nadal prubujom nami rządzić bo niby "oni już swoje przeszli i lepiej wiedzą co jest dobre a co złe". miałam synków ustawionych tak że wstawali o 9 rano, o 12 w południe szli spać i budzili sie na 14 na obiad i o 20 najwyżej 21 byli już w łóżkach i spali. od czasu kiedy byli kilka dni u teściowej bo byłam w szpitalu a mąż chodził do pracy od tego czasu niechcą spać w południe a wieczorem przemęczeni idą spać po 22. Dlatego ja uważam że jak im dalej od teściów ty lepiej dla nas i dla dzieci.
              DAMIANEK 04.06.2007R
              BARTOSZEK 21.05.2008R
              NATANEK 30.04.2010R
              OLIWKA 17.02.2012R

              Skomentuj


                #37
                Odp: kto mieszka z teściami?

                a jeszcze nienapisalam że mieszkamy przez ściane ze szwagierką męża siostry i czy ktos do nas przyjedzie, czy my gdziec jedziemy albo jak wracamy z zakupów i t.d. to "pocztą pantoflowom" sąsiadka do szwagierki a szwagierka teściowej przekazuje wieści a potem my mamy komentarze typu: kto był, co chciał, gdzie byliście, po co, a co kupiliście... i w ogóle przej.....e życie. Marze o mieszkaniu conajmniej 30 km z tąd.
                DAMIANEK 04.06.2007R
                BARTOSZEK 21.05.2008R
                NATANEK 30.04.2010R
                OLIWKA 17.02.2012R

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: kto mieszka z teściami?

                  Daaruniaa ,m doskonale Cię rozumiem. Moja "teściowa" też buszuje po naszych pokojach, kiedy nas nie ma. A jak przychodzi, gdy jesteśmy, to zagląda po wszystkich kątach i z satysfakcją wypatruje plam na wykładzinie, aby móc czynić kąśliwe uwagi...
                  No ale już się trochę docieramy, Danuta coraz rzadziej nas krytykuje, bo wie, że ja nie będę milczeć i zawsze jej odpowiem tym samym... Niestety tak już jest między ludźmi, że akcja budzi reakcję...

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: kto mieszka z teściami?

                    My mieszkamu oddzielnie- od kilku mies na nowym mieszkaniu. Rodzice i teście 100 km stąd. Tak jest dobrze.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: kto mieszka z teściami?

                      Unas też tak było na samym początku a ja głupia słuchałam i siedziałam cicho bo chciałam być dobrą synową.Ale w koncu powiedziałam dość..i zaczęłam mieć własne zdanie teraz to teściowa prawie w niczym mnie nie krytykuje a jak coś zacznie ja powiem swoje i koniec zamknie gebę.Także DAARUNIAA nie bój się mieć swojego zdania mów co myślisz i zobaczysz że skończą gadać.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: kto mieszka z teściami?

                        witam...ja też mieszkam z teściami...ale na dzień dzisiejszy mieszkamy razem ale osobno...czyli my mamy górę oni parter...mamy swoje 3 pokoje kuchnię i łazienkę...na początku wszystko mieliśmy wspólne ale tak by się nie dało na dłuższą metę...też były zgrzyty szczególnie jeśli chodzi o małego...teściowa zawsze wiedziała lepiej ale jako że zawsze muszę mieć własne zdanie to dopięłam swego i przestała się wtrącać...no i niemam też problemów z tym że mi przeszukuje moje pokoje bo po prostu nie przychodzi na górę...




                        http://mamaczytata.pl/pokaz/8496/samuel_-

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: kto mieszka z teściami?

                          A ja Was, dziewczyny, zaskoczę, bo mieszkam z...UWAGA - teściową, babcią, wujkiem, szwagrem, jego żoną i synkiem:-) Mamy oddzielny, duży pokój, a kuchnię z teściową, z kolei łazienkę z teściową, babcią i wujkiem. Szwagier ma osobne mieszkanie u góry. No cóż tu dużo pisać - jest tłoczno, nie ukrywam! Czasami schowałabym się w mysią dziurę, żeby przez moment pobyć sama! Ale niestety nie idzie... Wcześniej przez 2 lata wynajmowaliśmy mieszkanie, ale dostaliśmy wymówienie i nie mogliśmy nic znaleźć z 5-miesięczną córeczką. No więc przyszliśmy tu. Są oczywiście pozytywy tej sytuacji, bo jak to się mówi "w kupie zawsze raźniej" :-))) Zawsze jest od kogo soli pożyczyć, dzieciaki razem się bawią, jedni drugim popilnują jak trzeba. Teściową mam w porządku (chociaż wtrącanie się i dobre rady chyba nikogo nie omijają...:-) )Ale oczywiście moim największym marzeniem jest mieć wreszcie własny kąt! Własne miejsce... Bo tak naprawdę nigdzie nie czułam się jeszcze u siebie... Gotować po swojemu zupę, sprzątać, kiedy mam ochotę, pozwolić córeczce pohałasować i czasami móc przez chwilę pobyć sama... Mam nadzieję, że kiedys to się ziści! :-) Na razie jest jak jest i trzeba sobie radzić! ;-)


                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: kto mieszka z teściami?

                            olka moja córa ma 2 latka a dopiero od pół roku mieszamy z mężem sami,więc doskonale Cię rozumiem i teraz wiem,że nie ma to jak mieszkać samemu,wtedy każdy jest dla każdego miły,w weekend jak pojedziesz do rodziców badź teściów w odwiedziny to będziesz najukochańsza itd
                            Ale wszystko przed Tobą,na pewno Wam się ułoży
                            FROCH

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: kto mieszka z teściami?

                              Dzięki Miss! ;-) mam nadzieję, ze się nam ułoży! Tylko, jak długo to potrwa...


                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: kto mieszka z teściami?

                                Ja codziennie ciesze sie ze mieszkamy sami od dnia slubu - gdybysmy mieszkali z tesciowa juz bym w wiezieniu siedziala za zabojstwo

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X