Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak oszczedzać

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: jak oszczedzać

    wystarczy nie wydawać pieniędzy na bzdury i ewentualnie zastanowić się, z czego można zrezygnować i co wcale nie jest konieczne i można się bez tego obejść.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: jak oszczedzać

      Ja nie mam z tym większych problemów, pilnuje swoich finansów i potrafię z miesiąca na miesiąc coś odłożyć

      Skomentuj


        Odp: jak oszczedzać

        Na mnie najlepiej podziałało tworzenie list zakupów i robienia tabelek w excelu na zapisywanie większych wydatków. Dzięki temu mogę zawsze wrócić do takich zakupów i widzę na co sobie mogę pozwolić w następnym miesiącu.
        Na zakupach też już nie szaleję tak jak kiedyś i nie kupuję wszystkiego co popadnie. Ale to przyszło jakoś samo z siebie, po prostu wiele rzeczy mi się już nie podoba, a jak mam coś kupić, to zastanawiam się kilka razy czy w ogóle jest mi to potrzebne

        Skomentuj


          Odp: jak oszczedzać

          Napisane przez PchlaSzachrajka Pokaż wiadomość
          Takimi "domowymi" sposobami jakie tu wymieniacie warto oszczędzać, ale nie bez końca. To nie chodzi o to, żeby już do końca życia zaciskać pasa, tylko żeby mieć na wszystko. Dlatego uważam, że jak już się trochę zaoszczędzi, to warto zacząć inwestować, np. w obligacje korporacyjne i pomnażać to co się już ma.
          Jestem tego samego zdania. Uważam, że nie zawsze jest sens tylko i wyłącznie oszczędzać. Warto inwestować zgromadzone pieniądze, aby procentowały. Zarabiać na nich. Do tego najlepszym sposobem wydają się właśnie obligacje korporacyjne. Tutaj: http://bestcapital.pl/dla-inwestorow...-korporacyjne/ przeczytacie znacznie więcej na ich temat. Znajdziecie również doradców, którzy w tym Wam pomogą.

          Skomentuj


            Odp: jak oszczedzać

            Ograniczyc konsumpcjonizm.

            Skomentuj


              Odp: jak oszczedzać

              Oszczędzać można na wiele sposobów. Ja na przykład zdecydowałam się na regularne oszczędzanie w http://www.viennalife.pl/. Do wybory dwa pakiety Vital Saver lub Optimum Saver. Proste i jasne warunki, minimalna kwota wpłaty od 200 zł miesięcznie. Polecam sprawdzić szczegółową ofertę na stronie. Poza oszczędzaniem proponują także ciekawe ubezpieczenia i usługi inwestycyjne.

              Skomentuj


                Odp: jak oszczedzać

                Najlepiej pobrac sobie jakis darmowy program do monitorowania swoich finansow, a napewno bedzie latwiej cos zaoszczedzic

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: jak oszczedzać

                  Tak, ale program ci tylko monitoruje a nie pomnaża. Dlatego dobrym pomysłem są np lokaty długoterminowe, pozwalają na pomnożenie kasy, wiem, że fajną ofertę ma Toyota Bank

                  Skomentuj


                    Odp: jak oszczedzać

                    Czy ktoś z was ma może doświadczenia z takimi tematami - https://www.big.biz.pl/poradnik-inwe...zpieczny-zysk/ ? Czy obligacje korporacyjne rzeczywiście są bezpieczne? Czytam to i czytam i sama nie wiem. Czemu tutaj zabezpieczenie jest takie wysokie? Jak na mój rozum to bardziej się opłaca nawet jeśli wszystko by padło. Ja dobrze to rozumiem?

                    Skomentuj


                      Odp: jak oszczedzać

                      A na co wydajesz. Może zrób sobie taki bilans i zrezygnuj z rzeczy, które nie są potrzebne, albo kupuj tańsze zamienniki. To pozwoli coś zaoszczędzić.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: jak oszczedzać

                        Ja zaczęłam kupować z listą - którą wcześniej sobie przygotowuje przeglądając gazetki promocyjne ze sklepów. Na przykład do Auchan jeżdzimy raz na tydzień robiąc takie większe zakupy.

                        Skomentuj


                          Odp: jak oszczedzać

                          Ja przeanalizowalam nasz budzet, przychody i wydatki i wprowadzilam dwie zmiany, zrezygnowalam z kablowki na rzecz upc ( w pakiecie wyszlo taniej) https://www.upc.pl/poznaj-pakiety-upc/ a potem do tego wzielam telefon a zrezygnowalam z wczesniejszej karty z innej sieci. Dodatkowo kazde wolne grosze (monety) jakie mam w portfelu zawsze na wieczor wrzucam do skarbonki, nie odczuwam tego a kaska sie odklada

                          Skomentuj


                            Odp: jak oszczedzać

                            Myślę, że oszczędzanieto stan umysłu. Oszczędzać się d a na wszystkim,
                            najłatwiej na rachunkach i codziennym życiu.Można kupować jedzenia na promocjach,
                            wymienic sprzęt na energooszczedny - szybko się to zwróci.
                            No i np wymienic abonament na telefon na karte,
                            tutaj zerknijcie - polecam w przypadku doładowań play - kilka klików i telefon doładowany. Kiedy się chce i za ile sie chce.

                            Skomentuj


                              Odp: jak oszczedzać

                              Warto pomyśleć o zmianie żarówek na energoszczędne.
                              Najbardziej ekonomiczną opcją jest oświetlenie ledowe: http://kanluxforhome.pl/produkty/3121 . Tylko trzeba o tym pamiętać już na etapie wykończenia mieszkania/remontu.
                              W innym przypadku pozostaje tylko zainwestowanie w ledowe żarówki.

                              Skomentuj


                                Odp: jak oszczedzać

                                Jasne, że inwestycja to najlepsza opcja na oszczędzanie, ale prawda jest jednak taka, że czasami pojawiają się takie niespodziewane wydatki, że najnormalniej w swiecie nie da sie oszczedzic.
                                No ale jakoś co miesiac staram sie oszczedzac. Pracuje w Bridgestone i zawsze jak dostaje wyplate to staram się przynajmniej coś z premi przyoszczędzić :P

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X