Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alkohol podczas karmienia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Alkohol podczas karmienia

    Ja nigdy nie mam pewności, czy synuś się w pewnym momencie nie obudzi, a ma już prawie 16 miesięcy. Wolę nie ryzykować. Wytrzymałam bez alkoholu już prawie 4 lata, więc dam radę wytrzymać jeszcze te kilka miesięcy


    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Alkohol podczas karmienia

      Owszem zdarza się, że się wybudzi, ale nie na jedzenie. A nawet jeśli to w pogotowiu zawsze jest mleczko odciągnięte. Nie mówię oczywiście o codziennym piciu, a okazjonalnym.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Alkohol podczas karmienia

        Od czasu gdy zostałam mamą mam zasadę że jak mąż pije to ja nie. Ogólnie nie przepadam za alkoholem ale zdarzyło się przed ciążą kilka razy ze gdy wypiłam na imprezie drinka albo piwo to coś się wydarzyło i potrzebny był kierowca i byłam wtedy wściekła na siebie ze piłam. Pamiętając te wydarzenia wolę nie pić bo jeden drink to nic w porównaniu z późniejszymi nerwami i stresem ze nie możemy jechać

        Skomentuj


          #49
          Odp: Alkohol podczas karmienia

          Już ładnych kilka lat nie piję alkoholu, mąż też za nim nie przepada. Mam swoje zasady, karmię piersią, więc nie biorę do ust nawet kropli.


          Skomentuj


            #50
            Odp: Alkohol podczas karmienia

            Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
            Już ładnych kilka lat nie piję alkoholu, mąż też za nim nie przepada. Mam swoje zasady, karmię piersią, więc nie biorę do ust nawet kropli.
            Ciąża, karmienie piersią i opiekowanie się dziećmi to dla mnie najlepsza wymówka zeby podczas imprez nie pić alkoholu do którego czasem nachalnie namawiają znajomi

            Skomentuj


              #51
              Odp: Alkohol podczas karmienia

              Ja nie lubię alkoholu, nie piję go nigdy, nawet piwo mi nie smakuje, więc dla mnie to nie bylo zadne szczególne poświęcenie.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Alkohol podczas karmienia

                Nigdy się nad tym nie zastanawiałam bo jakoś nie ciągnęło mnie nigdy do alkoholu ale osobiście nie mam nic przeciwko, tak po prostu ja jestem anty a już tym bardziej podczas karmienia piersią jakoś mam wrazenie, że wszystko przedostaje się do mleka

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Alkohol podczas karmienia

                  Mam podobne zdanie. Chyba tyle możesz wytrzymać bez tego alkoholu.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Alkohol podczas karmienia

                    Ja akurat nie piłam alkoholu podczas karmienia. Nie powiem, raz czy dwa miałam ochotę na lampkę wina, ale jakoś dałam radę. Mąż zaproponował, że skoro jestem chora (brałam leki na przeziębienie) i ściągnięty pokarm wylewam, to mogę sobie wypić winko, ale ja jakoś przy gorączce nie miałam ochoty

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Alkohol podczas karmienia

                      kiedy nie wiedziałam o ciąży byłam na weselu no i siłą rzeczy jakieś alkohole się spożyło. ale potem tak mnie męczyły wyrzuty sumienia, że do tej pory ani kropli nie ruszyłam i wcale mnie już to nie nęci

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Alkohol podczas karmienia

                        Nie zdarzyło mi się pić alkoholu podczas karmienia piersią, myślę, że warto się powstrzymać niż ryzykować, że coś mogłoby przeniknąć do pokarmu. Ale jeżeli ktoś karmi już co kilka godzin, albo dziecko przesypia cała noc i matka napije się to przysłowiową lampkę wina, a dziecko karmi dopiero rano to nie widzę w tym nic złego.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Alkohol podczas karmienia

                          Napisane przez pilarek Pokaż wiadomość
                          Nie zdarzyło mi się pić alkoholu podczas karmienia piersią, myślę, że warto się powstrzymać niż ryzykować, że coś mogłoby przeniknąć do pokarmu. Ale jeżeli ktoś karmi już co kilka godzin, albo dziecko przesypia cała noc i matka napije się to przysłowiową lampkę wina, a dziecko karmi dopiero rano to nie widzę w tym nic złego.
                          ja bym się mimo wszystko chyba nie odważyła... zawsze z tyłu glowy miałabym "a może jeszcze jakieś resztki alkoholu pozostały w moim organizmie?". mam jednak znajome, które taką bawarkę sobie strzelają od czasu do czasu i ich dzieciom nic nie jest, więc jak to już jest z tym alkoholem?

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Alkohol podczas karmienia

                            Nie karmi się dziecka przez całe zycie, przez tę krótką chwilę można sobie odpuścić alko...

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Alkohol podczas karmienia

                              można sobie odpuścić alkohol na czas karmienia, owszem, ale trzeba wziąć pod uwagę chociażby fakt, że jest pewien mit, mówiący o tym, że szklana piwa wspomaga laktację. i tu robi się problem, bo jak to, pić w końcu czy nie pić?

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Alkohol podczas karmienia

                                Ja "spróbowałam" alkoholu dopiero jak dziecko przesalo ssac w ciagu dnia. Kieliszeczek wina i czulam sie jak upita. Potem bolała mnie głowa. I wiecej juz mi sie nie tesknilo do procentów

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X