Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pozwalac czy karcić?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: pozwalac czy karcić?

    Na pewno zależy to od sytuacji Mniejsze dzieci dopiero się uczą co można a czego nie wolno także tak jak tu już niżej koleżanka napisała Cały czas tłumaczyć i tłumaczyć aż w końcu dziecko sobie to utrwali w pamięci i przywyknie do tego

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: pozwalac czy karcić?

      Moj synek ma osiem miesiecy i karanie takiego malego dziecka jak dla mnie nie ma najmniejszego sensu. Ale jezeli robi cos zje, wchodzi tam gdzie nie powinien, chce dotykac kontaktow, kabli itp to go zabieram, ale i mowie, ze nie, nie wolno, za ktoryms razem w koncu załapie

      Skomentuj


        #33
        Odp: pozwalac czy karcić?

        A ja tak też mówiłam pod kątem swoich dzieci którym trzeba tłumaczyć na każdym kroku szczególnie kiedy przykład biorą z innych dzieci
        Takim maluszkom też nie zaszkodzi mówić co jest dobre a co złe

        Skomentuj


          #34
          Odp: pozwalac czy karcić?

          gdzieś czytałam, że karcenie dzieci do bodajże piątego roku życia nie powinno mieć miejsca. wtedy zamiast karcić po prostu tłumaczyć co i jak - taki logiczny ciąg zdarzeń, żeby załapało, co zrobiło źle samo z siebie

          Skomentuj


            #35
            Odp: pozwalac czy karcić?

            jak dziecko rozrabia i nie słucha to trzeba jakieś kary wprowadzić, żeby się nauczyło co wolno a czego nie.

            Skomentuj


              #36
              Odp: pozwalac czy karcić?

              Zgadza si€ę, trzeba czasem dziecku pokazać gdzie są granice.

              Skomentuj


                #37
                Odp: pozwalac czy karcić?

                tylko to może zadziałaś w dwie strony - dziecko może specjalnie robić te zabronione czynności tak o, po złości wiem coś o tym

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: pozwalac czy karcić?

                  Myslę, ze nie można powzolić wejść dziecku sobie na głowę bo juz tam zostanie... Niestety jak to zwykle z dziecmi bywa, trzeba tlumaczyc do skutku. Cierplwiosc, cierplwiosc i jeszcze wiecej cierplwiosci...

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: pozwalac czy karcić?

                    to zależy od sytuacji, ciężko powiedzieć.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X