Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pogryzione brodawki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: pogryzione brodawki

    smaruj brodawki wlasnym mlekiem, wietrz jak najczesciej, polecam bephanten ja musialm stosowac nakladki, bo mialam tak poranione brodawki, ze coreczka razem z mlekiem lykala krew(( stosowalam je poki brodawki sie na dobre nie wygoily, a potem probowala normalnie przystawiac corcie, po miesiacu nam sie udalo bezbolesnie odbyc te cudowna czynnosc


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: pogryzione brodawki

      Pogryzione brodawki to chyba powszechny problem. Moja niunia tak mocno chlała, że aż obawiałam się, czy podawać jej piersi, które krwawią...
      Próbowałam Bepantenu, ale nie odpowiadał mi zapach. Lepszy był AA, a najlepsze chyba moje mleko. A co do kremów, których nie trzeba zmywać przed karmieniem... jakoś temu nie ufałam i zawsze przecierałam piersi zanim dałam maleństwu. W końcu to chemia.
      I jeszcze mała porada: wkładki laktacyjne na poranione piersi to nie jest dobry pomysł. Już lepiej częściej prać bawełniane staniki niż odrywać od piersi kawałki przyschniętych wkładek...

      Skomentuj


        #18
        Odp: pogryzione brodawki

        Bepanthen i ogólnie zachowanie higieny. Po karmieniu warto Pierś dobrze umyć i osuszyć i najlepiej wystawić pierś by nie miała kontaktu z niczym. Ja przyznam się że będąc sama w domu z dzieckiem kiedy tylko mogłam odsłaniałam pierś by miało dostęp do powierza. Co za tym idzie ranki szybciej się goiły. Wpadłam na to po dłuższym czasie gdzie męczyłam się samymi maściami. Zakładałam biustonosz a z racji ze miałam dużo pokarmu czasem mnie on ścisnął i mleko wypłynęło samo. Dokładając wkładki laktacyjne pierś a raczej sutek bardzo słabo się goił bo były ściśnięte. Gdy go zaczęłam odkrywać w ciągu 3 dni się zagoiło do lekkiej blizny.

        Skomentuj


          #19
          Odp: pogryzione brodawki

          pogryzione?...ja mialam wrecz obzarte przez moja corke. zamiast mleka do laktatora zaczelam odciagac krew,to sobie wyobraz jak to wygladalo.mam bardzo male sutki i jak to w Polsce jest nacisk na karmienie piersia ja tez probowalam przez 2 miesiace. przestalam bo mala nie przybierala na wadze tylko wrecz chudla,a ja juz bylam zmeczona tym calym karmieniem. dopiero kiedy przeszlam na mieszanke(Enfamil) zaczela pieknie tyc. a ja bylam spokojna ze sie wreszcie najada a mnie nic nie boli. pokarm odszedl sam z dnia na dzien wiec nie mialam zadnego problemu. teraz wiem ze drugiego dziecka nie bede w ogole karmic(odziwo polozna nawet mi powiedziala ze tak bedzie lepiej) gdyz przez te male sutki to i dziecko sie meczy i ja. nie ma nic zlego w mleczku modyfikowanym wiec jesli masz tez dosc to nie wiem po co sie meczyc dalej. a opinie ludzi na temat tego ze przestalas karmic jak Ci sie spytaja odstaw na bok i w ogole sie nie przejmuj,bo ludzie potrafia byc zlosliwi,zwlaszcza nie znajac tematu.

          Skomentuj


            #20
            Odp: pogryzione brodawki

            Ja tez mialam ten problem,bo moja Lilka jak chwycila moja piers,to normalnie milam czasem wrazenie jakby miala taka mala pijawe... Tylko przez okolo 1 miesiac tak bylo, jedyny krem jaki mi pomogl to PURELIN od Medeli,tylko w aptekach. Rewelacja, czysta lanolina,nie musisz myc piersi przed jej podaniem, nie trzeba sie obawiac ze dziecko sie nalyka chemii,bo nic tam nie ma-oprocz rzeczonej lanoliny- pomaga zagoic sutki i brodawki w expresowym tempie.

            Pozdrawiam
            Nef

            Skomentuj


              #21
              Odp: pogryzione brodawki

              Witam mam dwoje maluszków i przy karmieniu pierwszego dziecka miałam straszne rany na sutkach ,a nawet dziurki w brodawkach powstały ,bolało strasznie leczgdy zaczelam je smarowac kremem którego nie trzeba zmywać przed karmieniem to zaczeło sie goić a teraz brodawki sie zregenerowaly i sa takie same jak i wcześniej .pozdrawiam

              Skomentuj


                #22
                Odp: pogryzione brodawki

                Ja jak zresztą większość młodych mam też miałam poranione brodawki, ale nie w wyniku złego przystawiania maleństwa, bo z tym nie miałam problemu (mała chętnie i często jadła), ale w wieku 3,5 miesiąca miała już pierwsze ząbki (dolne jedynki) i często po jedzeniu lubiła się pobawić piersią zahaczając ząbkami brodawkę (może też dodatkowo wychodzące ząbki ją swędziały) co skutkowało poranionymi brodawkami. często tak bardzo bolały i leciała mi krew, że podczas następnego przystawiania łzy same napływały mi do oczu, ale nie poddałam się i smarowałam je mlekiem z piersi i szybko się goiły. Chciałam smarować Bepanthenem, bo czytałam, że jest dobry, ale przed przystawieniem dziecka do piersi należy ją wtedy umyć a przy moim "krzyczącym głodomorze" nie miałam na to czasu, poza tym często bywałyśmy poza domem (spacerki, zakupy - mała jadła chyba w każdym sklepie w naszej miejscowości i w domach przypadkowo spotkanych ludzi, jak pogoda nie pozwalała na karmienie na powietrzu)więc nie miałam za bardzo gdzie umyć piersi. Dlatego na niewielkie poranienia polecam własne mleko.
                Attached Files

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: pogryzione brodawki

                  Mój gryzł. I nie chodziło o złe chwytanie, tylko normalne gryzienie.
                  U nas sprawdził się malantan oraz osłonki. Parę razy byłam tak pogryziona, że wdało się zakażenie i musiałam stosować antybiotyk, więc tylko jedną pierś miałam w użyciu...

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: pogryzione brodawki

                    prawda ale jest na to maść bephanten bardzo dobra polecam sama jej używałam jest rewelacyjna kilka dni i brodawki są wygojone tylko cierpliwości....

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: pogryzione brodawki

                      mi pomogly silikonowe oslonki na piersi polecam sa dostepne w trzech rozmiarach stosowalam przez kilka dni zanim ranki sie zagoily

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: pogryzione brodawki

                        Ja też miałam z tym problem, mój mały tak kąsał ze płakałam z bólu i chciałam zrezygnować z karmienia piersią położna mi poleciła smarować brodawki witaminą E- pomogło Dalej karmię a co najważniejsze to że już nie boli

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: pogryzione brodawki

                          Polecam nakladki silikonowe Aventu. Mam plaskie brodawki, ktorych moj synek nie byl w stanie uchwycic. Karmie z nakladkami od urodzenia. Dzieku temu nie mialam nawet najmniejszej ranki na brodawkach.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: pogryzione brodawki

                            Witam serdecznie tak ja miałam na samym początku z tym problem choć nie długo,źle przystawiałam najprawdopodobniej.No i mnie bardzo bolało:-(Trzeba jaknajczęściej wietrzyć brodawki czyli jak jest możliwość to chodzić bez biustonosza i smarować swoim mlekiem ,lub maścią mi polecono krem Bephanten.No ale wszystkiegosię trzeba nauczyć,i brodawki też się muszą przyzwyczaić.Później już było super -karmie już1,5 roku.Pozdrawiam serdecznie!!!!
                            Attached Files

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: pogryzione brodawki

                              Ja polecam takie malutkie srebrne nakladki na brodawki piersiowe. Kupowalam je we Wloszech ale widzialam ostatnio w Warszawie ulotke. Nazywaja sie SILVERETTE!!! rewelacyjne! Goja ranki juz w przeciagu jednej nocy. Mi osobiscie uratowaly zycie, bo straszliwie bylam poraniona.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: pogryzione brodawki

                                Pomocne mogą okazać się maści (ja stosowałam Beophar,czy jakoś tak, zapytaj w aptece, na pewno coś poradzą). No i silikonowe nakładki na piersi (tu na przykład o tym wspominają: http://dobrodziecka.pl/informacje/in...dczas-laktacji).
                                Testuj różne opcje, nie ma sensu się męczyć, a dziecko jeść musi Trzymaj się!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X