Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

    czytałam, że stópki dziecka najlepiej wykształcą się, gdy dziecko będzie chodziło boso. Synek zaczyna stawiać pierwsze kroczki... chyba nie będę kupowała mu żadnych "wyspecjalizowanych" bucików... A co wy robiłyscie z tymi pierwszymi bucikami???




    http://moj-dzikus.blogspot.com/
  •    
       

    #2
    Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

    pierwsze pantofle po domu z racji ze Olka urodzona zimą to były profilaktyczne.Zdrowe stupki-gołe nózki owszem latem a teraz w zimie nawet skarpety antyposlizgowe to ni to co skórzane pantofle trzymające pięte.Moj siostrzeniec w grudniu skonczył 2 lata i ma plaskostopie i koślawe kolana bo chodził na bosaka.


    Skomentuj


      #3
      Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

      Naprawdę?! A ja byłam pewna, że lepiej boso! No to pewnie trzeba się będzie przygotować na jakiś porządny wydatek. Na szczęście zimowe już nas ominą, niech w wózku przejeździ.




      http://moj-dzikus.blogspot.com/

      Skomentuj


        #4
        Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

        Fajnie jest jak maluch biega na bosaka ale w lecie stymuluje stopy na trawie ,na piasku ale w skarpetach czy rajstopy,to troche niebezpieczne moze sie poslizgnąć i tak się wystraszyć ze odechce się mu nauki chodzenia.Po za tym w skarpetach nie czuje się gruntu nie ma takiej przyczepności-starsze dziecko owszem bo umie upadać i szalec bez butów.
        A tak na marginesie-poszukaj tanich pantofelków na alegro ja kupiłam pierwsze z tombutu,moze nie cudne ale naprawde wygodne i skórzane.Ola chodziła cały rok po domu a zajechała je na działce jako sandałki


        Skomentuj


          #5
          Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

          http://allegro.pl/profilaktyczne-san...011518805.html

          ja wiem, czy az takie nieładne? jakby ten kwiatek usunąć to te w kolorze naturalnej skóry całkiem przyzwoicie się prezentują dzięki! na lato jak znalazł. Niby ma antypoślizgi pod skarpetkami i rajstopami, ale widzę, że go denerwują jak próbuje wstawać. Mimo wszystko się slizgają - a na bose stopy na płytkach podgrzewanych to już zasuwa wzdłuż całej kanapy. Już nawet zauważył, że to wina tych skarpet i tak długo macha nogami aż pospadają...




          http://moj-dzikus.blogspot.com/

          Skomentuj


            #6
            Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

            Spryciula z niego A te pantofle to jakiś nowy model bo nasze nie miały kwiatków. Ale są inne naszych polskich producentów.
            Ja to do tej pory mojemu Grześkowi kupuje wkładki na płaskostopie, mimo ze duzy chłop a wole zeby nie miał powykrzywianych butów zwłaszcza ze wszystkie te sportowe mają płaskie wkładki.


            Skomentuj


              #7
              Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

              Ja miałam jako 4 latka powykrzywiane kolana do środka - pomogło siadanie po turecku. Teraz mam w drugą stronę krzywe ale trenowałam bieganie przez płotki 6 lat i sama się tak urządziłam. Z płaskostopiem nie miałam problemy, ale jeszcze w zerówce koślawiłam buty! Tylko ja z mojego rodzeństwa... Jeśli to w jakikolwiek sposób dziedziczne muszę uważać. Czytałam gdzieś, że ortopedyczne buty są wskazane tylko dla dzieci, które już jakąś wadę mają stwierdzoną. Ale jak tu cokolwiek stwierdzić, skoro do któregoś roku życia wszystkie dzieciaczki mają płaskie stópki??




              http://moj-dzikus.blogspot.com/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

                nie, nie buty ortopedyczne to zupełnie inna bajka, profilaktyczne to te które kształtują stope.Trzymają pięte przede wszystkim prosto, wiazane po to aby stopa się nie rozbiła a nózka miała naturalny kształt.
                A ortopedyczne buty sa robione na recepte i dostosowane do wady.
                A takie pantofelki skórzane robia robote od poczatku,moja Ola nie ma płaskostopia na bilansie pan doktor ortopeda powiedział-oooowidac ze mama dba o nogi corki
                Moja Monika tez nosiła odpowiednie wkładki jak była mała,chodziła w drewniakach bo to buty które sprzyjaja niszczeniu płaskostopia,ale jak pojawiły sie japonki...niestety zrobiły niefajnie stopą mojej laski.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

                  zamówię Małemu te buciki. Strasznie te stópki wygina na wszystkie strony. A możesz mi doradzić jak zmierzyć jaki rozmiar będzie dobry dla takiego malucha?




                  http://moj-dzikus.blogspot.com/

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

                    Połóz nożke płasko na kartce papieru i od najbardziej wystającego palca zrób kreske i za pieta a wyjdzie ci rozmiar wkładki.Moja Olka pierwsze to miała w rozmiarze 21 wkładka 13cm.Jesli moge Ci polecić to osobiście kupiła bym te:
                    http://allegro.pl/wik-profilaktyczne...044517317.html
                    Moze nie są cudne ale cena rozsądna no i maja co powinny Obcas Thomasa sztywna piete i sa wiazane co jest wazne-rzepy sie wyrobia a sznurówka dopasuje sie do podbicia.
                    Last edited by koliberek71; 24-02-2013, 21:12.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

                      oj dzięki! i widzę, że paluszek jakby co może troszkę wystawać. Bo na razie stópki rosną mu jak oszalałe. Robiliśmy mu takie odciski stópek i co miesiąc niesamowicie większa. E tam ładne nieładne... Jak ja miałam problemy ze stópkami, to możliwe, ze Mały odziedziczy. Teraz łatwiej o to zadbać. Ja sport uwielbiałam i uwielbiam, a z płaskostopiem i wadami stóp na pewno byłoby mu trudniej...




                      http://moj-dzikus.blogspot.com/

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

                        Tylko boso tak radza pediatrzy ze w ten sposob stopka cwiczy i latwiej jej jest przystosowac sie do odpowiedniego ksztaltu-jak wiemy maluszki maja plaska stopke.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

                          Dziewczyny, znalazłam informacje, że Memo organizuje cykl bezpłatnych badań stópek. Firma produkuje specjalistyczne obuwie, więc badania powinny być profesjonalnie przeprowadzone Jeżeli macie jakieś wątpliwości, to warto zajrzeć: http://www.memoinfo.pl/Bezplatne-Badania-Stop

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

                            co do tego czy w butach czy boso są rózne opinie nawet wśród lekarzy.
                            Ja od 3 lekarzy w tym fizjoterapeuty usłyszałam, że w mieszkaniu po płakich podłogach w butach a na trawce, na piachu (plaży) jak najbardziej boso.
                            Ma to sens bo: na płaskiej podłodze ew dywanie dziecko nie kształtuje stopy - bo jak na płaskim ma to robić? stopa ciągle pracuje tak samo, do chodzenia są aktywowane ciągle te same mięśnie. Inaczej jest na trawie, piachu - stopa za każdym razem pracuje inaczej, inaczej się układa bo trafia na różne kształty (to czasem jakaś górka, to kamyczek itd) i wtedy faktycznie pracują różne mięśnie stopy i to ma sens.
                            Oczywiście każdy robi jak uważa, ja swoim dzieciom zatem wdrożyłam metodę pół na pół - czyli pozwalam na chodzenie w skarpetach w domu, ale zakładam też buciki z wkładką lekko profilowaną. Zauważyłam, że kiedy nie chodziły samodzielnie miały śliczną ładnie wyprofilowaną stópkę, kiedy zaczęły chodzić i długo robiły to bez bucików stopa niestety zaczęła się spłaszczać - typowe płaskostopie.
                            Zatem co lekarz to opinia i tak na prawdę nie wiadomo którego słuchać. Ja zakładam jednak buciki - choćby dlatego, że dziecko się do nich przyzwyczaja i do chodzenia w nich - prawidłowo dopasowane buty z wyższym zapiętkiem usztywnionym pomaga w doskonaleniu prawidłowego chodu. Potem złe nawyki jest gorzej zmienić







                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: nauka chodzenia - boso czy w bucikach?

                              My od lekarza w ośrodku rehabilitacyjnym, rehabilitantki i neurologa usłyszeliśmy to samo : boso jak najbardziej, ale na piasku czy trawie. W domu buciki z wkładkami, i chłopcy tak chodzili. A co dopłaskostopia to podobno może sie utrzymywać nawet do 6 roku życia (tak mówiłąnam neurolog)


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X