Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plecak czy tornister?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Plecak czy tornister?

    Co jest lepsze dla dziecka-plecak czy tornister?Na co zwracać uwagę kierując się ich wyborem?Macie swoich ulubionych producentów,których warto polecić innym rodzicom?
  •    
       

    #2
    Odp: Plecak czy tornister?

    wydaje mi się że dla maluchów w klasach 1-3 a zwłaszcza dla pierwszaczków lepsze są tornistry.Są lepsze od plecaka bo są usztywniane dzieci nie pozaginają rogów w książkach,dla pleców też na pewno lepszy tornister niż plecak
    Jeśli chodzi o to jaki ma być to ja wybrałam dla synka taki który umie sobie sam otworzyć bo trafiłam już takie które się ciężko otwierały.I dodatkowo z bocznymi kieszonkami na bidon

    Skomentuj


      #3
      Odp: Plecak czy tornister?

      Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania tornistra lub plecaka dla mojej siostrzenicy,która w tym roku rozpoczyna naukę w szkole podstawowej.Mimo,że obejrzałam już wiele modeli,to jeszcze nie znalazłam tego odpowiedniego.Najczęściej odstrasza mnie ich wielkość i ciężar.Zastanawiam się czy aby 7-letnia dziewczynka da radę swobodnie go nosić...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Plecak czy tornister?

        sa fajne"plecaczki/tornistry" z kółkami i raczka tak jak walizki podrozne ze dzieci je ciagna jak maja za ciezki ten pomysl mi sie bardzo podoba, tylko pytanie czy teraz potrzebny bo czasem dzieci maja tak ze kjedna ksiazke i sniadanie nosza do szkoly wszystko zalezy od szkoly

        Skomentuj


          #5
          Odp: Plecak czy tornister?

          Szczerze mówiąc to nawet nie pomyślałam o takim rozwiązaniu.Ale czy na pewno będzie to funkcjonale...Muszę chyba wybrać się na zakupy w poszukiwaniu czegoś takiego.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Plecak czy tornister?

            mieszkam przy SP i widze jak dzieci ciagna te plecaczki, ale nie wiem na ile tak naprawde sie sprawdza.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Plecak czy tornister?

              W przyszłym tygodniu wybiorę się na zakupy.Może uda mi się natrafić na takie walizki i sprawdzić jak działają..

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Plecak czy tornister?

                Na pewnym forum czytałam wpis pewnej mamy, że u jej synka w przedszkolu ortopeda przedszkolny odradzał plecaki na kółkach, jako niezdrowe i powodujące wady postawy, i że był też o tym jakiś artykuł w sieci - ale ja się do niego nie dokopałam (nie jestem zbyt zainteresowana tematem).

                Tornistry, np. Hama:

                są takie "skrzynkowate", co w połączeniu z ich wielkością może wyglądać karykaturalnie na niektórych dzieciach. Jak to ktoś opisał bazując na swoich doświadczeniach: dziecko wygląda jak z pudłem po mikrofalówce na plecach. Poza tym nieco starsze dzieci (3 klasa wzwyż, tak myślę), to już tornistra chcieć nie będą...

                Tak sobie myślę, że może lepszy byłby DOBRY plecak, taki na przykład Topgal

                one są bardzo porządnie wykonane, dobrze usztywnione:

                mają dużo przegródek.

                Są też inne firmy, np. Bagmaster...

                Ale tak w sumie to trzeba po prostu pomierzyć z dzieckiem, a nie filozofować
                W Smyku jest teraz chyba -20% na kolekcję szkolną

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Plecak czy tornister?

                  Moja córka w tym roku idzie do drugiej klasy i tornister zostawiamy z tamtego roku bo bardzo nam pasuje,zarówno córce jak i mi.
                  Co moge powiedzieć o niektórych plecakach i tornistrach z doświadczeń innych dzieci i mam z klasy Julki. Plecaki na kółkach są zdecydowanie na NIE. Po pierwsze plastikowa rączka i nieuwaga dzieci w 3 przypadkach skończyła się na połamaniu tych rączek - plecaki niby markowe a mimo to. Po drugie w tamtym roku jesień była bardzo ulewna i po 2 miesiącach te plecaki były po prostu w błocie mimo częstego prania. I ogólnie takie uświnione bo dla dziewczynek niestety w różach fioletach ewentualnie czerwieniach. I najważniejsze po założeniu na plecy mało wygodne wręcz jedna dziewczynka płakała bo ją plecki bolały od tej rączki.
                  Tornister jest bardziej sztywny i na pewno dziecko nie pognie książek czy zeszytów. No i trzeba zwrócić uwagę na szerokość ramiączek im szersze tym lepsze

                  My mamy taki własnie tylko inny obrazek

                  ma jeszcze takie podnóżki plastikowe aby można postawić tornister i aby się nie ubrudził
                  jest jeszcze wersja węższa
                  Last edited by majajula; 21-08-2010, 12:36.


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Plecak czy tornister?

                    znalazłam ten nasz http://allegro.pl/item1162668608_tor...a_herlitz.html

                    a i Julka dość drobna jest i ten plecak wielki ale nie jest aż tak ciężki

                    potem wrzucę fotkę jak to na jej plecach wygląda ale muszę najpierw poszukać


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Plecak czy tornister?

                      Ten jest świetny.Pokażę jego zdjęcie Kasi-może także jej się spodoba..?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Plecak czy tornister?

                        Tylko trochę się zastanawiam czy ta cena nie jest trochę za wysoka...no ale ja się zupełnie nie orientuję i być może teraz tornistry tyle kosztują...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Plecak czy tornister?

                          Napisane przez ewelka21 Pokaż wiadomość
                          Tylko trochę się zastanawiam czy ta cena nie jest trochę za wysoka...no ale ja się zupełnie nie orientuję i być może teraz tornistry tyle kosztują...
                          akurat z firmy Herlitz są niestety drogie u nas w sklepie kosztują 140zł tańsze niż na Allegro ale w sumie wszystkie te lepsze są droższe

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Plecak czy tornister?

                            ewelka ja w tamtym roku w realu kupiłam za 119 zł z wyposażonym piórnikiem w orginalne kredki flamastry gumki Herlitz w worek na ciapy (naprawdę rewelacyjny i solidny) bidon (tu taki sobie produkt) i pojemnik na kanapki - idealnie pasuje do kieszonki na przodzie a i portfelik także łącznie cena bardzo fajna. Bo kupując nawet tańszy plecak za 60 zł piórnik za 20 plus wyposażenie plus worek itd cena podobnie wyjdzie a tu ma się fajniutki komplecik


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Plecak czy tornister?

                              Napisane przez Justine1980 Pokaż wiadomość
                              akurat z firmy Herlitz są niestety drogie u nas w sklepie kosztują 140zł tańsze niż na Allegro ale w sumie wszystkie te lepsze są droższe
                              Akurat dziś będąc na zakupach w lecrercu całkiem przypadkiem natknęłam się na tornister ze zdjęcia i okazało się,że kosztuje 125 zł.100 zł taniej niż na allegro!Może znajdę go gdzieś jeszcze taniej...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X