Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

poród w domu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    poród w domu

    czy ktoś z was kiedyś myślał o porodzie w domu tutaj w Irlandii jest to dostępne wiele kobiet uważa że to wspaniałe przeżycie i wspaniałe wspomnienia co wy o tym myślicie ???
  •    
       

    #2
    Hmm zebym miala wieksza lazienke.. hehe a tak calkiem powaznie to moze i dobry pomysl rodzic w domu, bo zawsze to jakos czuje sie bardziej kobieta bezpieczniej we wlasnym domu. I nie musi sluchac zadnych krzykow zza sciany..co moze zestresowac No ale tak czy siak ja wole jechac do szpitala w razie jakis nieprzewidzianych komplikacji czy czegos zawsze to szybciej i sprawniej mozna zadzialac tak mi sie przynajmniej wydaje.

    Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

    Skomentuj


      #3
      przecież kiedyś kobiety tylko rodziły w domach ale teraz jeśli kobieta nie ma żadnych komplikacji w czasie ciąży to nic nie stoi na przeszkodzie poza tym teraz jeżeli kobieta decyduje się na poród w domu to przychodzą do niej lekarze z specjalnym sprzętem i nie ma takiej opcji żeby coś się stało bynajmniej tutaj w irlandii tak jest nie mówię że każdy poród ale ten pierwszy to nie każdy co nie

      Skomentuj


        #4
        Ja bym się nigdy nie zdecydowała i przy drugim dziecku też się na to na
        pewno nie zdecyduję. Kiedyś oglądałam program chyba ddtvn, jak
        rozmawiali z położna na ten temat. I właśnie ona mówiła, że jak nie ma
        komplikacji w czasie ciąży to można rodzić. Dla mnie to trochę za małe
        zapewnienie.
        W czasie ciąży było wszystko ok, kilka dni przed porodem byłam na usg
        i też wszystko było ok. Pępowina swobodnie sobie pływała. A jak się
        później już w czasie porodu okazało Julka owinęła się wokół szyi i nóżki
        pępowiną. I jeszcze jakby tego było mało to odeszły mi skurcze.
        Na szczęście dobrze się skończyło i urodziłam sama.
        Ale gdyby była potrzebne cesarka, to co wtedy?
        A co jeśli maluszkowi byłaby szybko potrzebna specjalistyczna pomoc?
        Ja sobie tego nie wyobrażam - porodu w domu.
        Co do tego, że w domu kobieta lepiej się czuje, bezpieczniej i bardziej
        komfortowo to fakt. Ale w szpitalu może być z przyszłą mamą
        ktoś bliski kto podtrzyma na duchu


        Skomentuj


          #5
          Ja również nie zdecydowałabym sie na poród w domu,bałabym sie komplikacji.Jeśli byś sie coś stało dziecku z tego powodu że nie było lekarzy pod ręką to bym sobie tego nie wybaczyła.
          Alanek 14.09.2006

          Skomentuj


            #6
            ja raczej nigdy nie zdecyduje sie na porod w domu...bardzo sobie chwale placowke w ktorej rodzilam..
            kiedys kobiety rodzily w domach bo to byly inne czasy.najczesciej bylo tak,ze na wsiach byl jakis dom tzw.porodowka,w ktorym mieszkala polozna i tam przychodzily kobiety rodzic.

            Skomentuj


              #7
              Ja chyba balabym sie ze w przypadku komplikacji nie zdazymy dotrzec do szpitala.
              Nie wiem jak w polsce ale na zachodzie sa takie domy porodowe niestety w mojej okolicy nie znam takiego.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                w pewnej ksiazce przeczytalam(napisanej przez polozna)
                ze poród w domu... to idiotyzm, nie dosc ze musisz przed wysporatac(maz tego dobrze nie zrobi,albo malo ktory) zapewnic czysta bielizne i reczniki, kawe i cos do jedzenia lekarzowi i poloznej.potem wysprzatac i pozmywac po calej akcji , no i zostaje sie odrazu w domu wiec trzeba wszystko przy dziecku robic samemu(bo w szpitalu przez 2-6 dni pomagaja pielegniarki, obiad jest przynoszony pod nosek)

                ogolnie jak chce sie placic za "lepszy porod" to mysle ze lepiej wybrac poprostu prywatna klinike, albo dowiedziec sie czy w normalnym szpitalu sa jakies opcje z doplata, a nie w domku.bo wrazie czego moga odrazu pomoc czy tobie czy dziecku, zostaje sie do obserwacji, mozna odpoczac, jak cos w tych dniach z dzidzia by sie dzialo to mozna popytac odrazu a nie zastanawiac sie czy dzwonic po lekarza.

                ja rodzilam w szpitalu u mnie bylo wszystko ok. maly mial zoltaczke i polezalam 6 dni to nawet ksiazke poczytalam, potem to nie mialam czasu

                Skomentuj


                  #9
                  Ja wole szpital. Dom niby same sprzątamy itd ale wiadomo że spzital jest sterylny a no i wszyscy lekarze dostępi nie mówią już o sprzętach, bo co jak co ale tych się nie da wszystkich przywiść!!

                  Skomentuj


                    #10
                    Dziewczyny swego czasu pojawiała się na forum dziewczyna, która
                    rodziła w domu. Gdzieś opisywała jak to wygląda i wcale nie taki diabeł
                    straszny jak go malują.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: poród w domu

                      no właśnie pojawiła się dziewczyna- ja

                      wątek trochę starawy, ale może komuś się jeszcze przyda

                      tak rodziłam w domu i wcale nie uważam tego za fanaberię czy jakiś niesamowity wyczyn...

                      większego głupstwa niż szpital jest sterylny to nie słyszałam...




                      "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: poród w domu

                        O, super, jak fajnie, ze znalazla sie jedna zwolenniczka... ja rozumiem oba punkty widzenia, ale mnie do nierodzenia w domu przekonaly znajome, ktore mialy cesarke.... rozumiem ich, ale ja i tak chce rodzic w domu










                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: poród w domu

                          oj kochana, gdybym ja tu zaczęła wypisywać kto mnie przekonywał do rodzenia w szpitalu i jakimi argumentami to tygodnia by zabrakło




                          "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: poród w domu

                            przyznam kuszacy jest ten poród w domu i gdyby ktos mógł mi zagwarantowac, ze moje dziecko urodzi sie w takich warunkach zdrowe i nie bedzie potrzebowało specjalistycznej pomocy zaraz po urodzeniu to moze bym sie nastepnym razem zdecydowała.No ale nikt mi takiej 100 procentowej gwarancji dac nie moze, wiec ze wzgledu na malenstwo bardziej sklaniam sie jednak w kierunku szpitala

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: poród w domu

                              Napisane przez anka799 Pokaż wiadomość
                              przyznam kuszacy jest ten poród w domu i gdyby ktos mógł mi zagwarantowac, ze moje dziecko urodzi sie w takich warunkach zdrowe i nie bedzie potrzebowało specjalistycznej pomocy zaraz po urodzeniu to moze bym sie nastepnym razem zdecydowała.No ale nikt mi takiej 100 procentowej gwarancji dac nie moze, wiec ze wzgledu na malenstwo bardziej sklaniam sie jednak w kierunku szpitala
                              w szpitalu też nikt nie da Ci 100% gwarancji, że wszystko będzie ok...




                              "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X