Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dieta 7 miesięcznego dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dieta 7 miesięcznego dziecka

    Witam!

    Dziewczyny, powiedzcie mi, proszę, czy dobrze karmię moją 7 miesięczną córkę Nie jestem do końca pewna, czy sposób w jaki ją aktualnie karmię jest ok Maja jest moją pierwszą córeczką, więc cóż...niedoświadczona jestem... Karmimy się mm.

    Do niedawna jadłyśmy tak:
    8 - 180ml mleczka
    12 - ok 200-260ml zupki ugotowanej przeze mnie (różnie - mięsko, ryby, żółtko i różne warzywka plus ryż, kasza manna itd)
    16 - 180ml mleczka
    20- 210ml mleczka +2 miarki kleiku kukurydzianego
    w nocy pomiędzy 1-3 180ml mleczka

    Ostatnio przez tydzień Mała nie budziła się na nocne jedzenie, więc postanowiłam zmienić Jej godziny karmienia - dodatkowo w końcu zaczęła zjadać kaszkę, bo wcześniej nie tknęła żadnej i karmiliśmy się tak:
    8- 120-140ml Sinlak
    11- 180ml mleczka
    14- 200-240ml zupki
    17- 180ml mleczka
    20- 210ml mleczka + kleik

    Teraz Majka zaczęła znowu przebudzać się na jedzonko w nocy, więc dołożyłam jej nocne karmienie - 150ml i te które miała po 180ml zmieniłam na 150ml. Czy dobrze robię? Czy lepiej wrócić do 1 "systemu" karmienia?

    Pomiędzy posiłkami dostaje chrupki kukurydziane - nic innego nie chce zjadać Soczków nie pije, bo są ble...jedynie wodę i herbatkę. Owoców nie je - wszystkie są ble - czasem od święta zje pół małego słoiczka banana z brzoskwiniami albo wypije odrobinę soku, ale naprawdę "od święta". Ale owoce podane do ręki czy też warzywa niestety nie przejdą... zmiksowane przeze mnie owoce tez nie... Tak samo jak tylko wyczuje jakieś większe grudki w zupie to już "krztusi" się i nie zje...

    Na pierwszym sposobie karmienia Maja przybierała ok 100g tygodniowo - czy to nie za mało? Teraz nie wiem, dopiero będę ją ważyć.

    Po ostatnich obserwacjach widzę, że jedząc co 3h (ostatni podany sposób) jakoś tak mi to nie gra... o 11 zjada 100ml mleczka...o 14 - 220 zupki, ale do 17 ma ciężko wytrzymać...a na noc nie zjada 210ml jak dotychczas tylko 140-170ml :/ i nie wiem co lepsze... czy co 4h po więcej czy tak...

    Proszę o porady czy dobrze ją karmię, co zmienić i jak przekonać do warzyw i owoców podawanych do ręki albo chociaż w większych kawałkach.

    Pozdrawiam i przepraszam za tak obszerny post, ale chciałam wszystko dokładnie opisać

    #2
    Odp: Dieta 7 miesięcznego dziecka

    Przejrzyj sobie jakiś schemat karmienie niemowląt i będziesz wiedziała https://www.zdrowystartwprzyszlosc.p...emowlat-tabela Tu jest na przykład. Teraz w internecie można znaleźć wszystko ze szczegółami. A swoją drogą nie ma się co spinać. Dziecko jest głodne, to zje. Nie jest głodne, to nie ma sensu wmuszać i wymyślać nie wiadomo czego.

    Skomentuj

           
    Working...
    X