Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ciąża pozamaciczna x2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ciąża pozamaciczna x2

    witam
    .mam na imię kaska mam 23 lata ,kiedy miałam 19 lat po raz pierwszy zaszłam w ciąże (pozamaciczna)
    usunięto mi ją laparoskopowo. teraz sytuacja się powtórzyła druga ciąża i druga pozamaciczna
    oczywiście sytuacja z lekarzami też sie powtórzyła też sie pomylili.pierwszym razem w 4 tyg ciąży odesłano mnie ze szpitala do domu z diagnozą ciąża poroniona ,po tygodniu wróciłam do tego samego szpitala z okropnym bólem który mi toważyszył od samego początku i po ponownym badaniu okazało sie że to ciąża pozamaciczna wykonano zabieg laparoskopii.tym razem było inaczej zaczęło się od tego że chciałam przejśc na diete spózniał mi się okres 2 tyg ale u mnie nie było to niczym dziwnym bo od zabiegu nie miałam regularnych miesiączek jedynym wskazaniem że będzie okres było to że na tydzień przed strasznie bolały mnie piersi za każdym razem. przed przejściem na dietę zrobiłam test ciążowy płytkowy wyszedł negatywnie.zaczęłam więc odchudzanie po tygodniu dostałam okres tym razem piersi mnie wogóle nie bolały tydzień plamień bo miesiączką tego nie można było nazwac po tyg kolejny tydzień skrzepów bez krwi widoczne były za każdym razem przy kożystaniu z toalety.3 tydzien krwawienia żywo czerwoną krwią zaniepokoiłam się i poszłam sie rejestrowac do ginekologa jednak przy przyśpieszonym trybie i tak musiałam czekac tydz. przez który nie przestawałam miec plamień z tym że
    nie przypominały one krwi a bardziej brązowe błoto.ginekolog stwierdził że to zaburzenia w miesiączkowaniu i przepisał mi tabletki dopochwowe na zakażenie po 10 dniach miałam się zgłosic ponownie lub jak pojawi się zwykła krew długo nie czekałam 8 dni błota i krew przeraziłam się postanowiłam pójśc prywatnie do innego ginekologa umówiłam się przyjął mnie tego samego dnia zbadał usg dopochwowym na którym pojawiły się 2 plamy lekarz stwierdził ze jedna plama mniej widoczna to krwiak a druga torbiel 94mm przepisał tabletki antykoncepcyjne i powiedział że te krwawienia to zaburzenia a tabletki wyregulują cykl ale na wszelki wypadek kazał zrobic test bhcg sugerując sie przebyta ciąża pozamaciczną. byłam pewna ze nie ma ciąży ale test wykonałam i jak zobaczyłam wynik prawie zemdlałam 276uml czyli ok 4 tydz ciąży pomyślałam niemożliwe jeśli już to była bym w ok 12 tyg ciąży bo wtedy współzyłam z kad ten wynik? poszłam znowu prywatnie do tego ginekolowa który powiedział że mam torbiel a on stwierdził że nie przypuszczał że to nie torbiel a ciąża w lewym jajniku tak jak wcześniej brak echa brak płynów brak bólu i jakich kolwiek objawów ciąży tylko krwawienie.dostałam skierowanie do szpitala i tu zaczyna się problem bo mój chłopak nie pozwala mi iśc do publicznego szpitala tylko do kliniki prywatnej czy jest jakaś różnica? zapytałam się jeszcze ginekologa co można z tym zrobic czy każda ciąża bedzie siękończyc w jajniku? powiedział że jeśli planuje miec dziecko powinnam go usunąc bo drugi jajnik jest sprawny a ten ma prawdopodobnie wade w budowie i bedzie tylko przeszkadzał czy to prawda proszę o radę i jeśli by ktoś mógł polecic lekarza który pomógł by mi zajśc w normalną ciąże błagam o pomoc. może jestem młoda i mogła bym sie jeszcze wstrzymac ale boje się ze jesli teraz mam takie problemy to za kilka lat mogą byc one jeszcze większe a nie wyobrażam sobie żebym nie mogła miec dzieci proszę o szybką odpowiedz .pozdrawiam serdecznie kaska
  •    
       

    #2
    Jak to czytałam to miałam ciarki na całym ciele. Współczuję Ci.
    Po pierwsze musisz zasięgnąć rady DOBREGO lekarza!
    Proszę napisz skąd jesteś?
    Pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      I ja mam ciarki
      Zgadzam się, potrzebny dobry specjalista.
      Co do szpitala prywatny czy państwowy.. według mnie różnicy
      nie ma, w jednym i w drugim mogą się pojawić rzeźnicy.
      Przedyskutujcie tą kwestię.
      Jesli chodzi o jajnik to poradź się kilku lekarzy zanim zgodzisz
      się na jego usunięcie. Moim zdaniem masz wielkie szanse za zajście
      w zdrową ciążę i na urodzenie ślicznego dziecka.
      Tylko musisz być w kontakcie z lekarzami.
      Trzymaj się dzielnie.

      Skomentuj


        #4
        kurcze straszne to co przeczytałam
        na pewno nie poprzestawaj na opinni jednego lekarza
        a jeśli chodzi o jajnik to w ostateczności sie go usuwa
        ja mam "uszkodzony" też mi nieprawidłowo funkcjonuje i uwięża komórkę jajową i mi go nie usunięto
        fakt nie doszło u mnie do ciąży pozamacicznej - choć miałam inne problemy a mimo to mam 2 córki

        na pocieszenie dodam że medycyna czyni cuda a więc napewno się uda tylko trzeba do kilku specjalistów sie udać
        pozdrawiam życze powodzenia


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          odp

          jestem ze słupska.
          sprostowanie
          w piątek byłam w szpitalu badało mnie 4 lekarzy okazało się że to nie druga ciąża pozamaciczna a torbiel 7 cm.lekarze powiedzieli że to nie wina ginekologów że nie potrafią zdiagnozowac dokładnie co się dzieje w moim przypadku tym bardziej że mam zawartośc bhcg we krwi która spada 7.11- 270mlU ,10.11-230mlU
          miałam leżec w szpitalu i czekac do środy az bedzie ordynator jednak ja wypisałam się na własne życzenie bo nie mam żadnych dolegliwosci i stwierdziłam że w domu tez mogę lezec. czy torbiel mógł powstac po laparoskopii? z kąd bhcg? czy poroniłam ciąże? dzisiaj znowu byłam w szpitalu bhcg 177 mlu miałam zostac ordynator powiedział ze nie wyklucza jeszcze ciąży pozamacicznej mam czekac .tylko nie wiem na co znowu sie wypisałam za dwa dni znowu do szpitala i pewnie tak bedzie w kółko nie mam juz siły

          Skomentuj


            #6
            jeju, współczuję ci!
            znajdź dobrego lekarza, przypuszczam że prywatnie, moja przyjaciółka próbuje od 5 lat zajść w ciążę, wiem ilu lekarzy prywatnych zaliczyła zanim trafiła na porządnego w Poznaniu.
            myślę ze potrzebny ci dobry specjalista.
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #7
              no to jest problem
              musisz czekać i liczyć na fachowe oko lekarza....może prywatnie...
              Współczuję Ci...trzymaj się

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez kicia_ik2 Pokaż wiadomość
                jestem ze słupska.
                sprostowanie
                w piątek byłam w szpitalu badało mnie 4 lekarzy okazało się że to nie druga ciąża pozamaciczna a torbiel 7 cm.lekarze powiedzieli że to nie wina ginekologów że nie potrafią zdiagnozowac dokładnie co się dzieje w moim przypadku tym bardziej że mam zawartośc bhcg we krwi która spada 7.11- 270mlU ,10.11-230mlU
                miałam leżec w szpitalu i czekac do środy az bedzie ordynator jednak ja wypisałam się na własne życzenie bo nie mam żadnych dolegliwosci i stwierdziłam że w domu tez mogę lezec. czy torbiel mógł powstac po laparoskopii? z kąd bhcg? czy poroniłam ciąże? dzisiaj znowu byłam w szpitalu bhcg 177 mlu miałam zostac ordynator powiedział ze nie wyklucza jeszcze ciąży pozamacicznej mam czekac .tylko nie wiem na co znowu sie wypisałam za dwa dni znowu do szpitala i pewnie tak bedzie w kółko nie mam juz siły
                Bądź dzielna...zobacz przez co już przeszłaś....musi być lepiej
                pozdrawiam

                Skomentuj

                       
                Working...
                X