Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krzywo rosnące zęby u 6 latki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Krzywo rosnące zęby u 6 latki

    Moja 6 latka straciła już prawie wszystkie mleczaki poza trzema... Wychodzą już powoli stałe zęby - ale blokowane są właśnie przez mleczaki i przez to krzywo rosną. Chodzi o 2 i 3. Czy znacie w Szczecinie kogoś dobrego od uzębienia u dzieci?
  •    
       

    #2
    Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

    Mój młodszy synek również miał ten sam problem. Mleczaki nie mogły wypaść a stałe przez to miały problem z wyrośnieciem.
    Koniecznie musisz wybrać się do dobrego stomatologa aby to obejrzał ponieważ dziecko może mieć w przyszłości bardzo duże problemy z zębami właśnie przez zaniedbanie.
    Sama mieszkam w Szczecinie i ze swoimi dziećmi chodzę do gabinetu stomatologicznego Wejt & Tawakol. W zasadzie jest to pierwszy stomatolog, którego nie boją się moje dzieci Wcześniej były bardzo przerażone kiedy tylko wspominałam o wizycie a teraz w zasadzie wszystko im jedno gdzie idą. Badanie ani leczenie nie boli - to ważne ponieważ dziecko nie bedzie miało traumy.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

      Radzę po prostu jak najszybciej reagować. To są mleczaki, a nie docelowe zęby, ale nawet o mleczaki należy w odpowiedni sposób zadbać. Jeśli nie będzie odpowiedniej dbałości, to nawet nie oczekujcie specjalnych cudów. To wpłynie negatywnie na stan zębów dziecka w przyszłości.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

        Tak jak wyżej opinie, jak najszybciej do stomatologa, ponieważ później dziecko będzie miało bardzo krzywe zęby (męczarnie w późniejszych latach z aparatem) i najprawdopodobniej wadę zgryzu... Nie chcę straszyć, ale jako dziecko wiele lat jeździłam do ortodonty i stomatologa. żadnemu dziecku tego nie życzę

        Skomentuj


          #5
          Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

          Jak najszybciej do ortodonty, tylko jakiegoś dobrego!

          Skomentuj


            #6
            Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

            Wiem co mówię - sama nosiłam aparat, gdy byłam już dorosła.Lepiej zającć się tym jak najszybciej

            Skomentuj


              #7
              Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

              Tak, trzeba dbać, bo potem same kłopoty. Ja nie miałam aparatu, to potem już dorosła musiałam go nosić...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

                Do dentysty i ortodonty jak najszybciej, żeby dziewczynka nie miała kłopotów.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

                  od razu trzeba lecieć do dentysty i się pytac o kroki jakie trzeba podjac, bo krzywe zeby to nie tylko estetyka, ale zdrowotny problem

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

                    Ale to już są docelowe zęby, czy tak? Moim zdaniem rozwiązaniem będzie tylko aparat, tylko zastanawiam się czy już teraz. Czy nie lepiej poczekać jeszcze na kolejny etap?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

                      u mojego też rosły krzywo, ale poszliśmy do ortodonty i powiedział, że jeszcze chwilę mamy poczekać i później jeśli się nic nie zmieni zapisze aparat.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

                        Ja zamierzam o zęby mojej córki bardzo dbać, jeśli tylko coś mnie będzie niepokoiło to od razu zabiorę ją na konsultację do ortopedy. Ja mam wadę zgryzu i w związku z tym pewne komleksy, na pewno nie pozowlę żeby córka miała tak samo!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

                          Nie ma nic gorszego niż zaniedbanie. Twoja córka jest w wieku, który pozwala na wczesną korekcję krzywego uzębienia chociażby przez aparat zdejmowany. Im wcześniej zostanie to zdiagnozowane tym lepiej, zapobieganie to przede wszystkim powstaniu wad wymowy. Na pierwszej wizycie dentysta sprawdzi m.in czy łuki zębowe są prawidłowo ustawione, czy pomiędzy zębami występują szpary i wiele innych ( tutaj znajdziesz więcej informacji http://odent.pl/kiedy-zalozyc-aparat...yczny-dziecku/) Lepiej nie odkładać wizyty u dentysty na później, 6 lat to zdecydowanie odpowiedni wiek.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

                            Napisane przez Camelia01 Pokaż wiadomość
                            Nie ma nic gorszego niż zaniedbanie. Twoja córka jest w wieku, który pozwala na wczesną korekcję krzywego uzębienia chociażby przez aparat zdejmowany. Im wcześniej zostanie to zdiagnozowane tym lepiej, zapobieganie to przede wszystkim powstaniu wad wymowy. Na pierwszej wizycie dentysta sprawdzi m.in czy łuki zębowe są prawidłowo ustawione, czy pomiędzy zębami występują szpary i wiele innych ( tutaj znajdziesz więcej informacji http://odent.pl/kiedy-zalozyc-aparat...yczny-dziecku/) Lepiej nie odkładać wizyty u dentysty na później, 6 lat to zdecydowanie odpowiedni wiek.
                            Zgadzam się z Tobą, dziecko w wieku 6 lat może już mieć aparat taki wkładany bo z tego co wiem na stałę można mieć aparat dopiero na stałych zębach.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Krzywo rosnące zęby u 6 latki

                              Kiedyś czytałam tutaj o aparacie na zęby ruchomym. Co sądzicie o tego typu rozwiązaniu?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X