Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pasta do zębów z fluorem czy bez

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pasta do zębów z fluorem czy bez

    Jaką pastę do zębów kupujecie dla dzieci. Ja prze długi czas kupowałam w apttece taką naturalną Lavera bez fluoru, czytałam że fluor może byc toksyczny i jest go dużo w wodzie. Ale ostatnio dentysta zwrócił mi wagę że najlepsza pasta ddla dzieci to elmex. Moje dziecko nie ma żadnych problemów z próchnica a ma już 5 lat, może powinnam przekonąc się jednak do fluoru ?
  •    
       

    #2
    Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

    Zdecydowanie bez. U nas pasta bez fluoru pojawiała się bardzo dawno temu, ale cały czas ją utrzymujemy. W zasadzie można powiedzieć, że moje zęby w 100% są takie, jakie być powinny. Bez stosowania specjalnych metod.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

      Fluor bardzo szkodzi małej tarczycy. U dorosłych tez powoduje zmiany w produkcji hormonów przez tarczycę.

      Moim zdaniem do 7-9 roku życia nie powinno się dzieciom dawać pasty z fluorem.
      Jeśli boisz się próchnicy to możesz sama zrobić pastę:
      olej kokosowy+soda+cukier brzozowy

      Dokładne proporcje i przepis znajdziesz w sieci. Soda i cukier brzozowy zmieniają ph w jamie ustnej więc próchnica się nie rozwinie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

        Z tego co wiem nawet na opakowaniu pasy to zębów pisze, by nie stosować normalnej pasty z fluorem u dzieci poniżej danego wieku. Obecnie można zakupić specjalne pasty przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci które są zarówno bezpieczne jak i skuteczne w walce z próchnicą.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

          Nawet na pastach dla dorosłych jest napisane, że dodatkowe wprowadzanie fluoru do organizmu należy skonsultować z lekarzem, tak więc jak najbardziej może to mieć negatywny wpływ.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

            mojarodzina tez stosuje poste bez fluoru i wszystkie zęby w porzadku, ceny też nie są duzo wyższe, wiecmozna spokojnie zmienic paste

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

              ja rowniez stosuje pastę bez fluory, cena nie rozni sie wiele od zwyklej pasty z fluorem, zęby mam w porzadku tak jak cala moja rodzina

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

                Pasta ajona, miękka szczoteczka, systematyczność - efekt jest. Mówi wam coś nazwa? W moim przypadku sama pasta wywołuje ogromne zmiany, nie miałam leczonego zęba od kilku lat, barwa również wygląda fajnie.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

                  ja mam himalaya, widziałam, ze ziaja tez zrobiła taką paste, musze spróbować

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

                    Od samego początku córka miała pastę ajona i jak dotąd nigdy nie wynikały z tego jakiekolwiek problemy - zęby ma ładne i zdrowe, wszystko poszło w odpowiednim kierunku, dokładnie tak, jak miało to wyglądać.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

                      My też stosujemy elmex dla dzieci bez fluoru i do tej pory - córcia ma prawie 3 latka- żadnych problemów z ząbkami jeszcze nie miała. Także póki co nie widzę potrzeby na zmianę pasty z fluorem.



                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

                        ja się trzymam tej zasady przy wyborze pasty dla córci - pasta do zębów dla dzieci do trzeciego roku życia nie powinna w ogóle zawierać fluoru, ze względu możliwość jego przedawkowania przy połknięciu pasty.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

                          Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                          ja się trzymam tej zasady przy wyborze pasty dla córci - pasta do zębów dla dzieci do trzeciego roku życia nie powinna w ogóle zawierać fluoru, ze względu możliwość jego przedawkowania przy połknięciu pasty.
                          To też prawda. Choć akurat z tym nie miałam problemu i moja Majka pluć nauczyła się bardzo szybko. Ją to w ogóle bardzo bawi



                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

                            Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                            To też prawda. Choć akurat z tym nie miałam problemu i moja Majka pluć nauczyła się bardzo szybko. Ją to w ogóle bardzo bawi
                            u nas plucie jeszcze nie wchodzi w gre ale w sumie jak bym pokazała Zośce to może by skumała - ostatnio zrobiłam sobie cos w paznokcia u stopy i próbuje sobie przyciąć go czy coś - patrze Zośka siedzi na podłodze wzięła takiego cienkiego klocka w dłoń, łapie za stópkę i ona też robi manicure rozbawiła mnie tym - Małpeczka Mała

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pasta do zębów z fluorem czy bez

                              Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                              u nas plucie jeszcze nie wchodzi w gre ale w sumie jak bym pokazała Zośce to może by skumała - ostatnio zrobiłam sobie cos w paznokcia u stopy i próbuje sobie przyciąć go czy coś - patrze Zośka siedzi na podłodze wzięła takiego cienkiego klocka w dłoń, łapie za stópkę i ona też robi manicure rozbawiła mnie tym - Małpeczka Mała
                              Ha ha Ile Twoja Zosia już ma?? A zobaczysz później ;P Potem to nawet teksty i gesty będzie naśladować Z tym pluciem to tak właśnie moją Maję nauczyłam. Od początku myłyśmy zęby razem i ona z wszystkim mnie papugowała. Teraz ząbki myje już sama a na koniec ja jej tylko poprawiam



                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X