Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem z wypróżnieniem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Problem z wypróżnieniem

    Od kilku dni moja Lilka nie chce zrobić kupki. Tzn boi się. Nigdy nie mieliśmy takiego problemu. Lilka woła "mama kupa idzie" po czym wstrzymuje i zaczyna panikować. Pewnie jest twarda i ostra dlatego się boi ale jak ją przekonać albo pomóc jej ten strach przezwyciężyć. Ostatnia kupka była w sobotę, mała robi codziennie 1-2 kupki. Brzuszek ma lekko twardy, jakoś nie narzeka zbytnio na niego. Ale widzę, że ma problemy z usiedzeniem na dupci. Ja z córką mamy tak, że to co normalnie daje się dzieciom/ludziom na zaparcia/zatwardzenia u nas idzie w odwrotną stronę. Wypróbowałam już wszystko chyba po czym zazwyczaj jej ruszyło. Nawet podrażniałam jej mydełkiem. Ale tu bardziej chodzi o to, że ona się boi zrobić



  •    
       

    #2
    Odp: Problem z wypróżnieniem

    Lęk to jedna sprawa, a druga to , że dla jej zdrowia musi się wypróżnić. Ja bym zadzwoniła/poszła do lekarki, jeżeli nie załatwiała się od niedzieli, a dziś już czwartek.
    Co do lęków to może spróbowac przełamać je np. książką - sa takie zabawne książki dla dzieci o kupach różnych zwierząt itp.
    Jak będziesz ciągle o tym mówić to tylko zwiększy się jej lęk.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Problem z wypróżnieniem

      Wczoraj poszedł w ruch czopek glicerynowy w ruch i po 45 minutach z wielkim płaczem ale poszła kupka.



      Skomentuj


        #4
        Odp: Problem z wypróżnieniem

        Oj biedactwo, dobrze, że jakoś się udało. Mam nadzieję, że już nie bedziecie mieć problemów

        Skomentuj


          #5
          Odp: Problem z wypróżnieniem

          Chwalę sie dzisiejszą kupką. Było trochę płaczu ale obeszło się bez czopków. Chyba małymi kroczkami jesteśmy na dobrej drodze do normalnego wypróżniania.



          Skomentuj


            #6
            Odp: Problem z wypróżnieniem

            O to super

            Skomentuj


              #7
              Odp: Problem z wypróżnieniem

              Też to przerabiałam, szukałam przyczyn w diecie, niedoborach etc.
              Okazało się, że to była kwestia przede wszystkim stresu - zatrudniliśmy nową opiekunkę do dziecka i mała nie potrafiła się przyzwyczaić do nieobecności rodziców.
              Ogólnie rzecz biorąc najlepiej jest zadbać by dziecko nie jadło za dużo słodyczy i przyswajało dużo błonnika - głównie w warzywach.
              Z leków dostępnych w aptece u nas najlepiej sprawdził się Multilac Baby - praktycznie natychmiastowo rozwiązał problem.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Problem z wypróżnieniem

                Ja słyszałam o Multilacu Baby? podobno bardzo pomaga maluszkom podczas biegunki i zaparć? Stosowałyście go?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Problem z wypróżnieniem

                  na takie problemy najlepsza jest dieta wysoko błonnikowa, zapewniaj dziecku świeże owoce i warzywa i pamietaj o czarnym chlebku zamiast białego.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Problem z wypróżnieniem

                    Staram się dawać dziecku dużo pić,i trochę owoców ale jednak czasem zaparcia występują.Stosuje wtedy dicopeg junior,a czasem pomaga sok ze swieżych jabłęk albo z czarnych jagód.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Problem z wypróżnieniem

                      Może za szybko wprowadziłaś nowe jedzonko ? Czasem dziecięce jelitka nie wytrzymują. Podaj jej dicopeg junior. Tylko pamiętaj by zwalczać takie rzeczy od razu , na jednym z forów czytałam o tym , że dziecko tak się bało wypróżnić przez zaparcia , ze trafiło do szpitala na lewatywę...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Problem z wypróżnieniem

                        Moja ma 8 miesięcy i też miewa takie problemy.
                        Staram się więcej dawac jej pic i co jakiś czas daje suszone sliwki po 4 miesiącu z gerbera. To pomaga. W ostateczności czopek.




                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Problem z wypróżnieniem

                          Ja bym polecała multilac baby, który naturalnie ureguluję działanie jelit i nie będzie problemów z zaparciami u malucha.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X