Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

    Cześć Dziewczyny,
    jestem tu nowa i od razu mam ważne pytanie - czy któraś z was miała niedoczynność tarczycy? W badaniach krwi wyszło mi trochę podwyższone TSH, a tak się*składa że chcę zajść w ciążę. Czy to utrudnia poczęcie albo jest niebezpieczne w ciąży? Do lekarza idę dopiero za miesiąc.
  •    
       

    #2
    Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

    Ja w pierwszej mojej ciązy zaraz na pierwszej wizycie u pani ginekolog miałam skierowanie do endokrynologa- po badaniach wyszło podwyższone TSH, całą ciąże jadłam jodi urodziłam zdrową córcie a ja czułam się doskonale.Jedynym następstwem tego było to ze córka w wieku dojrzewania (12 lat) była tez pod kontrolą endokrynologa -na dzień dzisiejszy jest wszystko ok.
    Lepiej idz do endokrynologa i zacznij leczenie a potem pomyśl o dzidziusiu bo moze zaaplikują ci inne leki które mają wpływ na poczęcie a potem na płód.
    Będzie dobrze ,powodzenia.


    Skomentuj


      #3
      Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

      Dzięki za odpowiedź.
      A jak bardzo miałaś podwyższone TSH? Mi wyszło 4,28, norma max. 4,2, niby nie dużo, ale...
      Za miesiąc idę go ginki, która zleciła mi te badania.

      Skomentuj


        #4
        Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

        oooooo teraz mie zabiłaś-niepamientam to było -bagatela 17 lat temu ale było i dziś i ja i córka jesteśmy zdrowe.


        Skomentuj


          #5
          Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

          Ja mam TSH 2,9. to dobrze?

          Skomentuj


            #6
            Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

            Moja siostra robiła badania i jest w 23 tygodniu ciązy i ma TSH 3,56 i lekarz powiedział ze jest zaniskie dostała tabletki -ale w ciązy w miare rozwoju płodu Tsh podwyzsza się i nawet niski niedobór moze byc grozny dla dziecka tak jej powiedział lekarz.
            Sama nie wiem jak to działa ja jadłam jodi w ciązy.


            Skomentuj


              #7
              Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

              ja o tym że mam nadczyność tarczycyc dowiedziałam sie po porodzie już ;/ nie podejrzewałam tego zwłaszcza ze kiedys miałam robione badania i wszystko było ok , problemów z zajsciem w ciąże nie miałam wręcz przeciwnie , dzieci urodziły sie zdrowe nie liczac tego ze były wczesniakami ale to raczej nie z powodu tarczycy

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

                Mam problemy z tarczycą leczę się czy mogę mieć później problemy z zajściem w ciążę? Moja starsza siostra też się leczy i już od roku stara się o dziecko i nic.
                Last edited by realmadryt; 04-03-2013, 11:59.
                moja strona Oakley warszawa zapraszam

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

                  jeśli jeszcze się nie staracie o dzidzię to lepiej idź do endo i niech przepisze Ci hormony... lepiej unormować tsh, ponieważ w ciąży i tak ono z reguły wzrasta a lepiej już byc pod opieką endo

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

                    Napisane przez megan35 Pokaż wiadomość
                    Cześć Dziewczyny,
                    jestem tu nowa i od razu mam ważne pytanie - czy któraś z was miała niedoczynność tarczycy? W badaniach krwi wyszło mi trochę podwyższone TSH, a tak się*składa że chcę zajść w ciążę. Czy to utrudnia poczęcie albo jest niebezpieczne w ciąży? Do lekarza idę dopiero za miesiąc.
                    Kochana ja mam niedoczynność tarczycy i cały czas się leczę. Już 2 razy poroniłam. ;( Teraz z mężem chcemy się starać znów o dzidziusia. zrobiłam badania TSH i wyszło w normie- no i mój endokrynolog ginekolog powiedział, że musimy szukać innej przyczyny tego iż nie mogę utrzymać ciąży ;/ Strasznie się martwię, bo początkowo myślałam,że to wina tarczycy, a tu oo.. możliwe,że jakieś inne dziadostwo. Dziś idę na badania progesteronu, estrogenu etc. zobaczymy co tam za się dzieje.
                    Od siebie doradzam wizyty u endokrynologa by ci hormonki unormował

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

                      Napisane przez megan35 Pokaż wiadomość
                      Cześć Dziewczyny,
                      jestem tu nowa i od razu mam ważne pytanie - czy któraś z was miała niedoczynność tarczycy? W badaniach krwi wyszło mi trochę podwyższone TSH, a tak się*składa że chcę zajść w ciążę. Czy to utrudnia poczęcie albo jest niebezpieczne w ciąży? Do lekarza idę dopiero za miesiąc.
                      Ja już ponad rok staram sie o dzidziusia, ostatnio nawet pojawiłem sie w klinice leczenia niepłodności. Lekarz który przejrzał moje wyniki stwierdził ze mam trochę zbyt wysokie tsh i zalecił stosowanie leku na jego obniżenia a dodam ze mam tsh które mieści sie w ogólnych normach, (0,27 a 4,2 ) jednakże podobno do zajścia w ciąże najbardziej sprzyjające jest tsh w okolicach 2 .

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

                        Moja koleżanka miała niedoczynność, ale brała leki, wyniki poprawiły się i teraz mają dwójkę - bliźniaki. Podobno z dwojga złego lepiej mieć niedoczynność niż nadczynność...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

                          U mnie po lekach wszystko się unormowało.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

                            Hej! Niedoczynność tarczycy jeżeli jest nieleczona może powodować nawet zatrzymanie miesiączki, dlatego może powodować problemy z zajściem w ciążę. Jeżeli jeszcze się nie leczysz to nie powinnaś zachodzić w ciążę dopóki poziom Twoich hormonów nie zostanie wyrównany. Rozwijający się płód korzysta w pierwszych miesiącach swojego życia z hormonów tarczycy matki, dlatego ich niedobór może niekorzystnie działać na jego rozwój. Dopóki nie jesteś prawidłowo leczona, lepiej unikać starania się o dziecko. Pozdrawiamy!
                            Zostań Rodzicem

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: podwyższone TSH - problemy z tarczycą a ciąża

                              Ja mam TSH na poziomie 9 i nie mogę zajść w ciąże. Ale mam też pcos które nie pomaga no i nadwage. Dzielnie walczę z tymi wszystkimi chorobami. Na pcos lekarz polecił mi inofem więc piję go dwa razy dziennie. Kuracja ma trwać 3 miesiące. Jestem ciekawa jakie wyniki będą. Z tarczycą radzę sobie łyając euthyrox. Nie wiem ile potrwa całe leczenie ale liczę na dwie kreseczki

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X