Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ząbkowanie u maluszka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ząbkowanie u maluszka

    witam wszystkie Mamy mam problem. Moja 10 miesięczna córeczka ząbkuje (ma już dwie jedynki na dole i teraz wychodzą jej górne jedynki). Problem tkwi w tym, że wychodzące górne ząbki bardzo ją bolą i dolnymi ząbkami przygryza górne dziąsła. Teraz ma je poranione i bolą jeszcze bardziej. Kochane mamy, co mam robic?
  •    
       

    #2
    Odp: ząbkowanie u maluszka

    Witaj...
    Moja córeczka przechodziła dość łagodnie ząbkowanie, ale miałam przepisany lek w drażetkach małe tableteczki do roztarcia i rozpuszczenia w napoju) niestety nie mam opakowania bo niedawno wyrzuciłam... do tego smarowałam jej dziąsła maścą BOBODENT. niedroga a przynosiła ulgę. Gryzaczki schłodzone to nie nowość, a jeszcze mogę polecić skórkę chleba, nawet nieświeżego. Ząbki muszą przedostać się przez choćby bolące dziąsełka... no ale mam nadzieję, że \didzia się nie męczy

    Skomentuj


      #3
      Odp: ząbkowanie u maluszka

      U mnie gryzaki nie wchodziły w grę bo mała ich nie gryzła pani w aptece poleciła maść dentinox ( albo jakoś tak) i ona pomagała.
      Ale jak było bardzo źle to na noc podawałam czasem jeszcze ibuma

      Skomentuj


        #4
        Odp: ząbkowanie u maluszka

        Jakbym wykrakała moja mała od wczoraj ma gorączkę myślę właśnie że to przez ząbkowanie bo innych objawów przeziębienia brak a na raz wychodzą jej 3 ząbki.
        Więc obowiązkowo ibum i maść na zęby

        Skomentuj


          #5
          Odp: ząbkowanie u maluszka

          ząbkowanie to okropność, nie wyobrażam sobe nawet jak to musi boleć małego skarba, ale cóż trzeba mu pomóc to znieść u nas sprawdziły się gryzaki

          Skomentuj


            #6
            Odp: ząbkowanie u maluszka

            moja córeczka tez ma długie ząbkowanie. Synkowi szły ząbki po kilka na raz ale bez większych utrudnień a małej idą dużo gorzej i jest marudna przy tym

            Skomentuj


              #7
              Odp: ząbkowanie u maluszka

              u nas na ząbkowanie zawsze pomagał żel Camilia i chłodzący gryzak.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: ząbkowanie u maluszka

                U nas ząbki były bardzo wcześnie - w wieku 8 miesięcy miała już 8 zębów. Gryzaki średnio się sprawdzały, żele chyba w ogóle, ale działał... schłodzony ogórek zielony.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: ząbkowanie u maluszka

                  u nas żel działał ale może dlatego, że jakoś łagodnie to ząbkowanie nam minęło

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: ząbkowanie u maluszka

                    Żel Camillia przede wszystkim i chłodzący gryzak - no nasze must have przy ząbkowaniu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: ząbkowanie u maluszka

                      my na szczęście przez ząbkowanie przechodzimy bez większych rewelacji poza skokami temperatury, których mała w sumie nie odczuwa. Podobno dobrze sprawdza się schłodzony w zamrażarce por podawany dziecku do gryzienia, ssania bo nie tylko zmniejsza ból, ale działa też antyseptycznie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: ząbkowanie u maluszka

                        To trzeba przetrwać nie ma na to jakiegoś złotego środka który zabezpieczyłby dziąsła przed ząbkami które już sa w buzi...u mojego synka również jest ten sam problem ma dolne jedynki a górnych jeszcze nie a już przebiły się górne dwójki więc w ogóle jakoś nie po kolei...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: ząbkowanie u maluszka

                          Camilia to moim zdaniem pic na wodę - zarówno u syna jak i córki nie zadziałała w ogóle, a tania nie jest. Pomagał Viburcol w kroplach. Kiedy była gorączka to dawałam Ibum. Natomiast w ciągu dnia dawałam do pomamlania grube skórki czerstwego chleba. Naturalnie pilnowałam dziecka i kiedy tylko chleb zaczął mięknąć, to wymieniałam na nowy.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: ząbkowanie u maluszka

                            O tych skórkach czerstwego chleba to nie słyszałam.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: ząbkowanie u maluszka

                              Przy ząbkowaniu ważne będzie odpowiednie masowanie dziąseł. Na początek lepiej nie korzystaj z żadnych żeli, możesz sobie kupić ewentualnie Smile Frida, to taka malutka szczoteczka na palec, którą będziesz mogła wygodnie maluszkowi masować dziąsła i dzięki temu będzie można mu jakoś ulżyć. Na pewno to będzie taka sensowna opcja na początek, a potem jak coś jakieś maści czy żele łagodzące ból.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X