Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przepuklina pępkowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przepuklina pępkowa

    Witam.
    Moja 1,5 miesięczna córeczka ma przepukline pępkową. Pediatra stwierdził że to samo się zrośnie, trzeba często kłaść ją na brzuszku, albo w tym miejscu przykleić pieniążek. I tak właśnie robię. Wiem tez że w przypadku uwięźnięcia mam natychmiast jechać na pogotowie, bo może dojść do martwicy. Lekarz powiedział mi że to prawie nigdy się nie zdarza, a dziurka sama się zrośnie w ciągu ok 2 lat. Ale kiedy odklejam ten pieniążek i widzę tą wypukłość tuż nad pępkiem mojej córeczki jestem przerażona. I wydaje mi się że to się powiększa, ale mąż i moja mama zapewniają mnie że ciągle jest taka sama. Dziewczyny Wasze dzieci też miały przepukline pępkową? Doradźcie coś proszę. Pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Mój starszy synek (dziś 6 latek) miał przepuklinę pępkową. Podobno co lekarz to inna szkoła, ale w naszym wypadku chirurg dziecięcy kazał nam wciskać przepuklinkę lekko do środka i trzymając całość lekko ściśniętą - plastrować plastrem hypoalergicznym. To nie jest takie proste i przydają się 2 osoby (jedna wciska , druga nakłada dosyć spory plasterek). Takie zabezpieczenie trzyma kilka dni, a plaster jest bardzo delikatny, taki jakby z gazy. Filip nigdy nie miał po plastrze jakichkolwiek obtarć, odparzeń itp.
    Stosowałam to przez pół roku, przepuklina całkowicie zniknęła ... choć podobno i bez tego przepuklinki pępkowe na ogół wchłaniaja się.
    Słyszałam też , że przepuklina pępkowa nie może ulec uwięźnięciu i nie leczy się jej operacyjnie.
    Pozdrawiam - wszystko będzie ok!

    Skomentuj


      #3
      mój synek rownież mial przepuklinę,choć byla ona nieduża to i tak mnie przerażała,na dodatek cos mojemu synkowi ciekło z pępuszka:-(Lekarz kazał przemywac pępuszek fioletem i często kłaść na brzuszku...przepuklina zginęła bardzo szybko....Córeczka mojej siostry(siostra niestety zmarłarok temu:-((()miala przepukline wielkosci sliwki węgierki...Moja mam kladla pieniążek iprzyklejala specjalnym plastrem...Przepuklina zginęła dopiero po 3 miesiącach,ale zginęła...Pozdrawiam:-)

      Skomentuj


        #4
        Witam,
        moja córeczka też miałą przepuklinę, ale lekarka kazała nam ją często kłaść na brzuszku i to pomogło, nie pamiętam dokładnie jak długo to trwało (napewno kilka miesięcy), ale teraz ma już prawie 10 miesięcy i po przepuklinie ani śladu.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Przepuklina pępkowa

          Na pewno pomoc specjalisty będzie tu przydatna.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X