Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    mój syn od 3 miesięcy ma AZS i łojokotowe zapalenia skóry
    zresztą ma to tez moja siostra, babcia więc to u nas dziedziczne
    absolutnie nie zgodziłam sie na leczenie sterydami i antybiotykiem tak długo jak to będzie możliwe ale jedynie maści z wit. A i E oraz kwasem borowym 3%
    obecnie Mały jest bardzo zainfekowany - cała buzia, czoło, główka, za uszami, jedna nóżka, na udzie i na klatce piersiowej

    Protopic to też światna maść ale nie dłużej niż na 4-5 dni stosowania, bo mimo że leczy to wzmaga na czas leczenia swedzenie i świąd skóry
    ktoś wspomniał o maści cholesterolowej - też fajnie natłuszcza ale u nas są tak silne zmiany że potrzebujemy bezpiecznego leku

    ja stosuję przede wszystkim - i tu popieram Annę31 - diete eliminacyjną, jak Jonatana coś uczula to od razu przechodziny w stan 2-tygodniowego detoksu - i pije samo mleko z kleikiem ryzowym i wode z glukozą, jest oczywiście pod stałą kontrolą lekarza alergologa i dermatologa oraz ma co tydzień robioną morfologie krwi i posiew moczu aby kontrolować żelazo

    konieczne jest stosowanie probiotyków - u nas była BIOGAIA teraz stosujemy tylko DICOFLOR30


    fajnie byłoby założyć na tym wątku małą grupe wsparcia mam z dzieciaczkami atopowymi i alergicznymi...

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      SIKORNIK wpółczuję Tobie i Twojemu synkowi.Moje dzieci az takich zmian jakie ma Jonatan nie miały dlatego rzadko smarowalam sterydami i bardzo się z tego cieszę.Natomiast córeczka brała przez pół roku sterydy wziewne i żadnych komplikacji po nich nie było,dlatego moim zdaniem jeżeli niema innego wyjścia to nie powinniśmy się bać sterydów.


      Skomentuj


        #33
        Artur pije pepti 1, skaza się nasila.. podejrzewałam alergię na marchewkę, jabłko... ale skąd mogę mieć pewność jeżeli wysypka kilka dni po ich odstawieniu nie zeszła. Teraz mamy problem, bo kompletnie nie wiem co mu dawać :-( przecież bebilon pepti jest dla alergików...

        Skomentuj


          #34
          jajko, może artur ma nietolerancję laktozy, bo w Bebilonie pepti ona sie znajduje

          mój Mały od 3,5 miesiąca pije Nutramigen, w którym jest niewielka ilość skrobii kukurydzianej, co się okazało przy rozszerzaniu Jonatanowi diety? że jest na kukurydzę uczulony (jadł kilka razy kaszkę z tym składnikiem) i potwornie go obsypało

          jeśli teraz alergolog wykluczy nietolerancję laktozy (bo Mały został 4 miesiące temu źle zdiagnozowany) to równiez przechodzimy na Bebilon Pepti

          a tak poza tym to u nas jest fatalnie - śpimy z Radkiem na zmianę w nocy, co daje 3-4 godziny snu na głowę bo Johnny w ogóle praktycznie nie sypia - jest smutny i rozdrazniony, cały czas skrobie o łóżeczko albo chce sie do nas przytulać...

          Skomentuj


            #35
            sikornik mój synek jest od 2 tygodnia życia na Nutramigenie innych mieszanek mój synek po prostu nie tolerował i nie toleruje dalej
            "Walcz o to, co kochasz!"

            Skomentuj


              #36
              Vivaeva wiesz co jest najlepsze w tym wszystkim że cholera Młodego mojego NA PEWNO (bo wczesniej pisałam o podejrzeniach lekarki tylko)uczuliła skrobia kukurydziana w kaszce Nestle jabłkowej "Zdrowy Brzuszek" a Nutramigen który on pije (już teraz Nutramigen 2) ma w składzie skrobię

              jak tam teraz u Was z alergią?
              co sie dzieje?

              Skomentuj


                #37
                Też bym nie smarowała powiek. I lepiej powiedz lekarzowi jaka jest sytuacja, on doradzi tak żeby było bezpiecznie.
                Ubranka dla dzieci i niemowląt – TuTuTu.pl

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Mały dalej ma bardzo zaostrzoną dietę a jego skóra nie wygląd a najlepiej, ostatnio nawet nasz alergolog zakazał nam jeść jabłek, bo według niego one mogą poważnie alergizować, a mi już ręce opadają bo nie wiem co młodemu dawać jeść - przecież nie będzie jadł tylko Nutramigenu
                  "Walcz o to, co kochasz!"

                  Skomentuj


                    #39
                    o dokładnie, my idziemy teraz 7 października do alergologa i ciekawe co baba wymyśli bo dzieciak mu chudnie i cały czas boje sie o jego żelazo
                    jutro znowu idziemy kłuć na morfologię

                    z buzia po 12-dniowym odstawieniu wszystkiego oprócz mleka jest coraz lepiej, ale plamki na ciele zostały cholera

                    Chyba dzis użyje punktowo Protipicu, nie ma innej rady

                    Skomentuj


                      #40
                      Vivaeva
                      a ile Twój synuś ma miesięcy?
                      i jak mu rozszerzałaś dietę, w sensie co po kolei dawałaś?

                      juz znalazłam Ewo że Aleks ma 1,5 roku...
                      wiec pierwszego pytania nie ma
                      Last edited by sikornik; 29-09-2009, 15:22.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                        My smarujemy Elokomem-jest drogi ale skuteczny






                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                          Bazumik możesz podać skład tego leku ???
                          choć słyszałam że powoduje uzaleznienie skóry...

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                            Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
                            Bazumik możesz podać skład tego leku ???
                            choć słyszałam że powoduje uzaleznienie skóry...
                            Pudełko chyba zawieruszyło się a na tubce pisze 1g maści zawiera 1mg furoinianu mometazonu oraz substancje pomocnicze.
                            My byliśmy u specjalisty tak chyba na wiosnę jak mały miał taką b.suchą skórę na dłoniach i za uszami.Jak mu zagoiło się to nie smarowałam ale czasem jeszcze mu się robi tak na rączkach a ostatnio na nogach.






                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                              ELOCOM jest to maść z dość silnym sterydem.Stosowałam kiedyś u synka na dużej powierzchni ciała (cały brzuch) przez około 2 miesiące.Nic mu się nie stało skóra jest zdrowa.


                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Atopowe zapalenie skóry- jak często można leczyć masciami sterydowymi

                                Mnie pediatra mówiła, że z każdym sterydem trzeba uważać my stosowaliśmy akurat Elosone, należy tego typu maści nakładać tylko i wyłącznie na miejsce zmienione i do póki skóra się nie poprawi czyli ok 3-4 dni.
                                Julek: 10/3/2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X