Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

domowy chleb, bułeczki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: domowy chleb, bułeczki

    Jeśli piekę ciasta to w elektrycznym np w kuchence jakoś albo góra się spiecze albo spod nie dopiecze a do elektrycznego mam pewność W nowym domku chce mieć już coś lepszego

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: domowy chleb, bułeczki

      Oh, pamiętam te podpłomyki, te chleby z pieca kaflowego, rany, ile bym dała, by takie coś zjeść jeszcze raz

      Skomentuj


        #33
        Odp: domowy chleb, bułeczki

        Również tęsknię za takim smakiem Nawet chleb z masłem samym jadłabym Jeśli chlebek taki prawdziwy był

        Skomentuj


          #34
          Odp: domowy chleb, bułeczki

          Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
          Oh, pamiętam te podpłomyki, te chleby z pieca kaflowego, rany, ile bym dała, by takie coś zjeść jeszcze raz
          Chleb z takiego pieca był moją zmorą przez całą podstawówkę i liceum. U mnie w domu mama piekła ciągle chleb, zazdosciłam innym że noszą kanapki do szkoły z takim kupnym chlebem. Później mama przstała już piec, tylko raz na jakiś czas i teraz doceniam ten smak, wtedy poprostu byłam juz nim przejedzona.

          Skomentuj


            #35
            Odp: domowy chleb, bułeczki

            Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
            Chleb z takiego pieca był moją zmorą przez całą podstawówkę i liceum. U mnie w domu mama piekła ciągle chleb, zazdosciłam innym że noszą kanapki do szkoły z takim kupnym chlebem. Później mama przstała już piec, tylko raz na jakiś czas i teraz doceniam ten smak, wtedy poprostu byłam juz nim przejedzona.
            o rety to ty tak miałaś pod dostatkiem i narzekałaś
            ale tak jest jak już czegoś nie mamy to to dopiero doceniamy
            aż przypomniało mi się takie przysłowie "Jak się lubi co się nie ma to się lubi co się ma "

            Skomentuj


              #36
              Odp: domowy chleb, bułeczki

              Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
              o rety to ty tak miałaś pod dostatkiem i narzekałaś
              ale tak jest jak już czegoś nie mamy to to dopiero doceniamy
              aż przypomniało mi się takie przysłowie "Jak się lubi co się nie ma to się lubi co się ma "
              Lara mama piekła ten chleb na ok 5-6 dni, jak był śiwży to jeszcze nie było tak źle, ale później ten mrożony nie był już taki dobry, więc tak średnio smakował, teraz to i za taki mrożony bym nie pogardziłą

              Skomentuj


                #37
                Odp: domowy chleb, bułeczki

                Ja jakoś nie robię domowego chlebka. No nie wiem, czy potrafiłabym a nie lubię, jak mi coś nie wychodzi. Dużo osób ostatnio chlebki piecze w domu.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: domowy chleb, bułeczki

                  Moja mama jak ma czas to robi taki prawdziwy chlebek. Najlepszy świeżutki z masełkiem. Muszę od niej wziąć przepis.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: domowy chleb, bułeczki

                    Ja od czasu do czasu robię chlebek. Mam jeden sprawdzony przepis z bloga Zajadam.pl i z niego zawsze korzystam.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: domowy chleb, bułeczki

                      Mąż wczoraj kupił swojski chlebek To już drugi raz Bo jeździ taki pan samochodem rozwozi swojskie wyroby i taki chlebek co kiedyś nasze babcie robiły Dzieci uwielbiają ten chleb i już wiem że co tydzień będziemy go kupować Dokupił swojskich wyrobów a ostatnio też dostaliśmy kostkę swojskiego masła i normalnie jemy i wspominamy dawne czasy jakto się jadło

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: domowy chleb, bułeczki

                        Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                        Mąż wczoraj kupił swojski chlebek To już drugi raz Bo jeździ taki pan samochodem rozwozi swojskie wyroby i taki chlebek co kiedyś nasze babcie robiły Dzieci uwielbiają ten chleb i już wiem że co tydzień będziemy go kupować Dokupił swojskich wyrobów a ostatnio też dostaliśmy kostkę swojskiego masła i normalnie jemy i wspominamy dawne czasy jakto się jadło
                        Taki chlebek jest pyszny. U mojej mamy można raz w tygodniu kupić swojski chleb ale pani która go sprzedaje ma go zawsze mało i nie dla wszystkich starcza, Kolejka za nim jest jak kiedyś.
                        U nas taki chleb teściowa czasem robi ale w zwykłym piekarniku bez kobiałek to nie to samo co w piecu opalanym drewnem

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: domowy chleb, bułeczki

                          Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                          Taki chlebek jest pyszny. U mojej mamy można raz w tygodniu kupić swojski chleb ale pani która go sprzedaje ma go zawsze mało i nie dla wszystkich starcza, Kolejka za nim jest jak kiedyś.
                          U nas taki chleb teściowa czasem robi ale w zwykłym piekarniku bez kobiałek to nie to samo co w piecu opalanym drewnem
                          tak aż żałuję ja ja przy piecu kaflowy
                          m nie mam takiego w środku piekarnika (a przydało by się ) Dobrze że tego gościa co wozi odkryliśmy Chleb jest nie drogi bo 10 zł za cały bochenek a myśleliśmy że cały tydzień jeść będziemy a starczyło go na weekend

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: domowy chleb, bułeczki

                            CHLEBEK PIZZA

                            SKŁADNIKI NA CIASTO:

                            3 1/3 szklanki mąki pszennej
                            2 łyżeczki drożdży suchych
                            1 1/2 szklanki ciepłej wody
                            2 łyżeczki soli
                            1 1/2 łyżki cukru
                            DODATKOWO:

                            2 1/2 szklanki pokrojonych warzyw (papryki, czerwonej cebuli, oliwek, suszonych pomidorów, czosnek)
                            2-3 plastry sera żółtego, pokrojonego na kawałki
                            250 g sera mozzarella, pokrojonego w kosteczkę
                            Drożdże zalewamy ciepłą wodą i zostawiamy na około 3 min. Po tym czasie dodajemy przesianą mąkę, sól oraz cukier. Mieszamy dużą łyżką najlepiej drewnianą tylko do połączenia. Dodajemy pokrojone warzywa oraz ser żółty. Ponownie mieszamy (można lekko podsypać ciasto mąką, ale nie za dużo), owijamy folią i zostawiamy na 1 godz. Po tym czasie miskę z ciastem wkładamy na godzinę do lodówki.
                            Stolnicę dobrze oprószamy mąką, wykładamy ciasto i wałkujemy je na grubość ok. 1-1,5 cm. Wykładamy równomiernie pokrojoną mozzarellę. Jeden bok zawijamy na drugi, łączeniem przekładamy ciasto na spód, a końce ciasta podwijamy pod spód. Przekładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Zostawiamy na 10 min do napuszenia. Pieczemy w temp. 230 C przez ok. 30-35 min do zarumienienia skórki. Jeśli skórka za mocno się przypieka można przykryć folią aluminiową i zdjąć ją na ok. 3 min przed końcem pieczenia.


                            Świetnie nawet do jedzenia sam.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: domowy chleb, bułeczki

                              Jako, że niezbyt wielu chętnych na zupy (poza rosołem i pomidorową), rzadko się je robi. Ale skuszona pewnym smakiem zupy cebulowej postanowiłam ją zrobić. Moje grzanki, smażone na patelni - jak były tylko posmarowane masłem szybko zadymiły mieszkanie, jak dodałam trochę tłuszczu zmiękły i rozciapały się.
                              Domyślam się, że lepszą metodą jest zapieczenie w piekarniku. Ale ile czasu i w jakiej tempetaturze? aby co chwilę nie zagladać czy to już.

                              A może przypiec w tosterze na wyższym stopniu brązowienia i potem leciutko posmarować masłem? albo nie smarować.

                              zupka już ugotowana - wcześniej, aby córka nie widziała co do garka wkładam (to może się skusi). I wypróbowana - pycha! Tylko te grzanki

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: domowy chleb, bułeczki

                                Możesz po prostu upiec w piekarniku. To również jest dobra opcja. Szczególnie jeśli robisz nie jedną a wiekszą porcje grzanek ( włąśnie tak przygotowuje się przystawkę bruschetta po włosku).
                                Zresztą w sieci jest sporo blogów, na ktorych są rózne inspiracje na takie jedzenie:
                                https://www.przepisy.pl/blog/trzy-in...maczne-grzanki
                                Chociażby tutaj.

                                Pycha są te z kaparami:

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X