Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Gotuj z Misiem"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs "Gotuj z Misiem"

    Nasz pomysł na gotowanie z misiami HARIBO to prawdziwie letnie ciasto z truskawkami.

    Biszkopcik:
    Składniki: 1,5 szklanki mąki, 1,5 szklanki cukru pudru, 8 jajek, 1 łyżeczka proszku do pieczenia
    Żółtka utrzeć z cukrem pudrem, dodać ubitą pianę z białek. Następnie po trochu dodawać mąkę wymieszaną wcześniej z proszkiem do pieczenia, wymieszać. Blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia. Ciasto wylać na blaszkę.

    Krem budyniowy:
    Przygotować budyń waniliowy zgodnie z przepisem na opakowaniu.

    Na wystudzonym biszkopcie rozsmarować budyń. Na tak przygotowanym ułożyć truskawki przeplatane misiami Haribo, całość zalać tężejącą galaretką truskawkową.

    Na każdym kawałku można jeszcze dodać bitej śmietany i dorzucić misie Haribo.
    Smacznego!

    Druga propozycja to pyszne knedle z truskawkami i z niespodzianką Haribową

    1 kg ziemniaków ugotować i po lekkim ostygnięciu przepuścić przez praskę. Ugniecione, zimne ziemniaki dzielimy w misce na cztery części, jedną wyjmujemy i rozdzielamy równo na pozostałe części. W wybrane miejsce wsypujemy mąkę ziemniaczaną do poziomu pozostałych części ziemniaków. Dodajemy 1 jajko, chyba, że ziemniaki są bardzo suche, to dwa, wszystko mieszamy i zagniatamy. Ciasto musi ładnie odchodzić od ręki.
    Formujemy wałek, z którego urywamy kawałki ciasta, spłaszczamy, na środek kładziemy truskawkę i zalepiamy. Tak uformowane kulki gotujemy w lekko osolonej wodzie ok. 10 minut od momentu wypłynięcia na powierzchnię.
    Niespodzianka Haribowa polega na włożeniu na przykład w co trzeci knedel (lub w każdy - jak kto woli) misia Haribo. Dobre dla niejadków - moja mała potrafiła zjeść po kilka knedli w poszukiwaniu misiów Haribo
    Smacznego!
    Attached Files

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs "Gotuj z Misiem"

      TATUSIOWE KANAPKI Z MIŚKAMI

      Składniki:
      -chleb tostowy,
      -nutella,
      -dowolny rodzaj żelków Haribo.

      WYKONANIE(DAJĘ SŁOWO KAŻDY TATA DA RADĘ):
      chleb można w tosterze opiec(lub nie ,jak kto woli), posmarować kremem czekoladowym(lub miodem,dżemem, powidłami- co kto woli),udekorować żelkami i gotowe.
      SMACZNEGO!
      Attached Files
      Last edited by piotrus76; 16-06-2010, 10:37.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs "Gotuj z Misiem"

        Składniki

        40 dag mąki
        10 dag cukru pudru
        1 torebka cukru waniliowego
        3 żółtka
        szczypta cynamonu
        25 dag masła
        starta skórka cytryny
        20 dag zmielonych migdałów

        PRZYGOTOWANIE
        Mąkę przesiewamy, tworzymy wzgórek i robimy w środku wgłębienie. Wsypujemy cukier puder, cukier waniliowy,żółtka, cynamon i skórkę cytrynową. Składniki mieszamy łyżką z częścią mąki. Dodajemy schłodzone masło pokrojone na małe kawałki i zmielone migdały. Gnieciemy wszystko na gładkie ciasto(to działka mojego synka) Zostawiamy ciasto na kilka godzin (..na tak długo!!!-no dobra to pojeżdże teraz rowerkiem-Ale ja tu wrócę Mamo)...


        Rozwałkujemy na grubość ok. 2 cm.Smarujemy blaszkę masłem i układamy różne wzory ciasta.Nagrzewamy piekarnik do temp. 180-200 C i wstawiamy blachę na ok 15 min. Po ostygnięciu możemy "pokolorować " ciasto galaretą, nałożyć bitą śmietanę, truskawki, płatki , masło czekoladowe i oczywiście Haribo

        Przygotowanie proste nawet dla debiutanta w tej dziedzinie  Efekt murowany Smacznego)
        Attached Files

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs "Gotuj z Misiem"

          Składniki
          Galaretki w róznych smakach

          Przygotowanie
          wg instrukcji

          Dodatki
          gofry szwedzkie
          Truskawki
          BITA ŚMIETANA
          miśki Haribo

          MINIMUM PRZYGOTOWAŃ MAXIMUM ZADOWOLENIE I OGROMNY UŚMIECH NA TWARZY DZIECKA
          Attached Files

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs "Gotuj z Misiem"

            Przepis na moje babeczki waniliowe z zelkami Haribo. Wzbogaciłam je o jeden element a mianowicie włożylam do środka każdej babeczki piankę marshmallows i udekorowalam żelkami Haribo. Efekt piorunujacy i jaki smakowity. Brzuszki lamkomczuszki zajadaly sie moim specjalem.

            Co bedzie potrzebne:
            1 i 1/2 szkl maki
            2/3 szkl cukru
            2 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
            1/4 łyżeczki soli
            1 jajko
            1/2 szkl jogurtu naturalnego lub waniliowego
            1/2 szkl mleka
            1 i 1/2 łyzki ekstraktu z wanilii
            100 g roztopionego masła

            pianki marshmallows
            żelki Haribo
            biala czekolada

            Sposob wykonania:
            Mieszamy w jednej misce suche składniki. W drugiej mieszamy płynne, oprócz masła, na końcu dodajemy lekko roztrzepane jajko.
            Wlać płynne produkty do suchych, wymieszać tylko do połączenia składników. Dodajemy do masy roztopione masło. Wypełniamy ciastem formy do mufinek ( do wysokości ok. 2/3).Do każdej babeczki wkladamy 1 piankę. Pieczemy w 180 stopniach ok. 20 min.
            Wystudzone smarujemy roztopioną czekoladą i przybieramy żelkami Haribo.
            Attached Files
            Last edited by annakaras2009; 16-06-2010, 15:06.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs "Gotuj z Misiem"

              Przepis w którym poszliśmy na łatwiznę,jak często przy braku czasu.Ale i ja i synek bawiliśmy się świetnie podczas przygotowań i oczekiwania na efekt
              Składniki:
              Sernik na zimno delecta
              600 ml mleka
              kilkanascie truskawek
              Żelki Haribo złote misie,dżdżownice,smerfy
              kuleczki kokosowe

              Przygotowanie:
              Mleko wlać do wysokiego naczynia,wsypać sernik w proszku i miksować 4 min.na najwyższych obrotach. Pod koniec miksowania dodać pokrojone truskawki (kilka odłożyć do dekoracji) i żelki-miksowac jeszcze 1 minutę.
              Na dnie okragłej miski ułożyć truskawki,żelki dżdżownice,misie i smerfy. Wyłożyć miskę przygotowanym sernikiem,wierzch wysypać kokosowymi kulkami.
              Wstawic na 2 godziny do lodówki przykrywając miskę talerzem.

              Po 2 godzinach wyjąc ciasto z lodówki,odwrócic miskę tak,aby sernik znalazł się na talerzy. W koło ułożyć smerfy .

              SMACZNEGO!

              Skomentuj


                #37
                OKonkurs "Gotuj z Misiem"

                Tak się składa, że miałam małą uroczystość w domu i moje misiaczki z niewielką moją pomocą przygotowały coś dla mnie

                Przepis:

                Biszkopt - składniki :

                4 jajaka
                3/4 szkl. cukru
                1/2 szkl mąki tortowej
                1/2 szkl mąki ziemniaczanej
                1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

                Jajka zmiksować z kukrem , następnie dodajemy mąki wymieszane z proszkiem do pieczenia.
                Pieczemy około 20 min

                Na zimny biszkopt układamy truskawki i zalewamy tężejącą galaretką

                Całość przybierami HARIBO - najlepiej misiami .
                I tu moje dzieciaczki miały pole do popisu

                Zapewniam że pycha Poniżej real foto .
                Attached Files

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: OKonkurs "Gotuj z Misiem"

                  W deszczowe popołudnie lub gdy słonko świeci cudnie z Haribo i synkiem moim jesteśmy w dobrym nastroju.
                  Wystarczy trochę wyobraźni,pucharek,śmietana bita,wisienka i żelki Haribo by deserem popołudnie przywitać.
                  Smerfy niebieskie mają uciechę,bo kąpią się w białej słodyczy
                  A więc smacznego deserku mama i Kostuś wam życzą

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs "Gotuj z Misiem"

                    Przypadkowo usunełam fotki z fotosika i zniknęły z mojego przepisu-próbuję to jakos naprawićoto fotki do DESER OWOCOWO-LODOWY Z MROZONYMI MISIAMI HARIBO


                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs "Gotuj z Misiem"

                      Bardzo dziękujemy za wyróżnienie naszego przepisu. Malwinka jest bardzo dumna. Wszystkie przepisy są pyszne...szkoda tyko, że na większości nie widać małych pomocników, a przecież trzeba było danie zrobić wspólnie!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Konkurs "Gotuj z Misiem"

                        Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych, a szczególne dla małych pomocników.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Konkurs "Gotuj z Misiem"

                          Gratulacje!!

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Konkurs "Gotuj z Misiem"

                            Napisane przez GosiaInuszka Pokaż wiadomość
                            Bardzo dziękujemy za wyróżnienie naszego przepisu. Malwinka jest bardzo dumna. Wszystkie przepisy są pyszne...szkoda tyko, że na większości nie widać małych pomocników, a przecież trzeba było danie zrobić wspólnie!
                            A czy brak dziecka na zdjeciu świadczy o tym że nie brało ono udział w przygotowaniu ? Regulamin nie wymagal od uczestników dodania zdjęcia potrawy i dziecka .

                            Rowniez dziekuje za wyroznienie .

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X