Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kwas foliowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: kwas foliowy

    Ja kwas foliowy brałam już przed zajściem w ciążę, było to tak 3-4 miesiące przed zajściem w ciążę. Nie biorę teraz bo juz nie planuję mieć więcej potomstwa jednak zawsze dobrze byłoby go przyjmować tak dla świętego spokoju.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: kwas foliowy

      Ja na początku stosowałam folik, a potem tylko kwas w suplemencie witaminowych femibion. Wydaje mi się jednak, że nieważna jest firma, jeśli tylko ilość kwasu foliowego, jaka jest zawarta w danym preparacie, spełnia normy zapotrzebowania.

      Skomentuj


        Odp: kwas foliowy

        Ja zaczynałam od Folika. Potem w pierwszej ciąży lekarka polecała przejście na femibion natal 2, który miał w sobie m.in. kwas foliiowy. W drugiej coś innego brałam, z kwasem foliowym i dha, ale nie pamiętam co to było.

        Skomentuj


          Odp: kwas foliowy

          Folik to najlepiej brać jak się planuje ciąże, a potem w I trymestrze folik mama 1 i 2/3 na II i III trymestr

          Skomentuj


            Odp: kwas foliowy

            Ja też przed planowanym zapłodnieniem zażywałam Folik, a później zaczęłam przyjmować witaminy dla kobiet w ciąży, wśród których znajdował się już kwas foliowy


            Skomentuj


              Odp: kwas foliowy

              Ja w okresie starań o dziecko przyjmowałam Folika, a później lekarz polecił mi zmianę na zestaw witamin dla ciężarnych Folik Mama. W składzie mają wszystkie niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju dziecka na danym etapie ciąży.

              Skomentuj


                Odp: kwas foliowy

                ja tylko stosuję dicofer w ciąży. Zawsze miałam problem z żelazem i kilka razy już miałam anemię. Ale jak już stosuję ten suplement to jest dużo lepiej, sama się dobrze czuję i badania wyszły prawidłowo

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: kwas foliowy

                  Tak naprawdę w ciąży najważniejsze jest regularne przyjmowanie kwasu foliowego w dawce zalecanej przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.

                  Skomentuj


                    Odp: kwas foliowy

                    a ten kwas jest bardzo potrzebny?

                    Skomentuj


                      Odp: kwas foliowy

                      Kwas foliowy jest bardzo ważny. Kobieta powinna przyjmować go już na kilka miesięcy przed zajściem w ciąże aby uniknąć ryzyka wystąpienia np. wady cewy nerwowej u dziecka. W okresie ciąży kwas foliowy powinien być przyjmowany przez cały pierwszy trymestr.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: kwas foliowy

                        Niestety, ale niezbyt będę w stanie w tym obszarze tematycznym pomóc... Nie znam się na tym kompletnie...
                        Spytano mędrca, dlaczego nasi przyjaciele nieraz zmieniają się w nieprzyjaciół, ale nasi wrogowie pozostają wrogami. Odpowiedział, że łatwiej zburzyć dom, niż go zbudować, i łatwiej rozbić dzban, niż go skleić, i łatwiej wydać pieniądze, niż je zarobić.

                        Skomentuj


                          Odp: kwas foliowy

                          musisz się odpowiednio odżywiać jeśli chcesz jaść w ciążę i żeby maluszek dobrze się rozwijał. Nie możesz na pewno zapomnieć o żelazie, którego niedobór powoduje niedotlenienie płodu, a w konsekwencji prowadzi do wad rozwojowych nienarodzonego dziecka. Moja znajoma przyjmuje dicofer i jest z niego bardzo zadowolona

                          Skomentuj


                            Odp: kwas foliowy

                            żelaza na wlasną ręke nie powinno się brać, lekarz mi mówil ze moze to poskutować cukrzycą ciazową,na pewno z morfologii wyjdzie czy trzeba brac czy nie, w czasie ciązy najbardziej potrzebny jest kwas foliowy, ale też dha, która pomaga w rozwoju mózgu i oczu, mi by było ciezko sobie dotarczyc to samą dietą, bo ryb nie jem, a w nich jest tych witamin najwięcej

                            Skomentuj


                              Odp: kwas foliowy

                              Masz rację! Poza tym nie każda kobieta w ogóle potrzebuje żelaza. Zdarza się, że ma dobry poziom bez suplementacji. A co do dha to też prawda. Dlatego ja miałam mama dha premium, bo tam jest i kwas foliowy i dha i magnez. Cały pakiet!

                              Skomentuj


                                Odp: kwas foliowy

                                Niestety, ale nie mam zbytnio wiedzy w tym temacie. Dlatego też nie będę w stanie pomóc...
                                W życiu nie ma naprawdę spraw wielkich i małych. Wszystko ma tę samą wagę i ten sam wymiar.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X