Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witaminy dla ciężarnych

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Witaminy dla ciężarnych

    Ja też miałam problemy z tarczycą, a w ciąży to już w ogóle było tragicznie. Brałam Folik Mama od 6 tygodnia (wtedy dowiedziałam się że jestem w ciąży).
    Wyniki się poprawiały, córka jest zdrowa. W kolejnej (tym razem planowanej ) ciąży myślę że ok 3 miesiące przed nią zacznę już brać witaminy. No i zrobię badania TSH.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Witaminy dla ciężarnych

      Napisane przez shirleyka Pokaż wiadomość
      kiedy zaczęłyście brać kwas foliowy? jak długo przed staraniami warto brać? czy coś oprócz kwasu foliowego brałyscie? Mam problemy z tarczycą i się zastanawam czy powinnam też jakoś jod brać pod tym kątem, już po poprzedniej ciaży mi się tarczyca rozregulowała :/ torhce się tego obawia przy drugiej
      Ja Folika brałam przez jakieś 2 miesiące przed zajściem w ciąże. Folik Mama zawiera jod ale czy to wystarczy dla Ciebie tego nie wiem. Wydaje mi się, że w Twoim wypadku najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem.

      Skomentuj


        Odp: Witaminy dla ciężarnych

        kupiłam sobie mama dha premium, tez ma własnie jod, trochę pobiorę i zrobię sobie wyniki, jestem umówiona do ginekologa-endokrynologa i zobaczymy co powie, chyba warto takie witaminy jeszcze w trakcie samych starań brać?

        Skomentuj


          Odp: Witaminy dla ciężarnych

          Ja brałam mama dha premium. Na początku miałam tylko kwas foliowy, ale trochę wychodził mi niski poziom magnezu i musiałam go uzupełnić. Lekarz powiedział, że mogę brać po prostu kilka tabletek lub znaleźć produkt, który ma w składzie i kwas foliowy i magnez.

          Skomentuj


            Odp: Witaminy dla ciężarnych

            Drogie mamy,
            jestem studentką Żywienia Człowieka i byłabym wdzięczna za wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej suplementacji podczas ciąży. Ankieta skierowana jest do mam, które urodziły nie później niż 7 miesięcy temu.
            Serdecznie dziękuję za pomoc i poświęcony czas

            https://docs.google.com/forms/d/e/1F...WYk2w/viewform

            Skomentuj


              Odp: Witaminy dla ciężarnych

              My się staramy o dzieco i w ramach ograniczena picia kawy przerzuciłam się na mama coffee, lkupiłam w rossmanie wersję toffi, boję się problemów z ciśnieniem i wolę to pić

              Skomentuj


                Odp: Witaminy dla ciężarnych

                Miałam długo problem z zajściem w ciąże i dopiero jakieś 3 lata temu zmieniłam ginekologa i doradził mi inne witaminy. Wcześniej brałam różne, niektóre nawet 200 zł kosztowały a producent obiecywał wsparcie w zajściu w ciąże i potem jej zdrowy przebieg, ale nic z tego.
                Tak naprawdę to nie ma sensu przepłacać. Przed zajściem i w trakcie ciąży brałam Folgravid, 60 zł za miesiąc używania i fajnie działa i smakuje.
                U mnie się sprawdził i ciąża przebiegła bardzo pomyślnie.
                Ma w składzie kwas foliowy, ale też inne składniki i witaminy i działa na zwiększenie płodności i utrzymanie dobrego stanu układu rozrodczego. Warto spróbować jak chcecie.
                Ja polecam

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Witaminy dla ciężarnych

                  Ja przy wyborze kwasu foliowego czy później witamin dla ciężarnych nie kieruje się nigdy ceną ale tym co poleca mi ginekolog. Wychodzę z założenia, że lekarz wie lepiej niż ja. Dodatkowo Folika poleciła mi też siostra, która brała go przed ciążą więc miałam podwójną rekomendację dla tego leku

                  Skomentuj


                    Odp: Witaminy dla ciężarnych

                    Ja już kilka miesiący przed ciążą brałam mama dha premium, potem przez całą ciążę i karmienie. Nie miałam żadnych problemów z niedoborami witamin. Lekarz zalecił mi również spożywanie większej ilości warzyw i owoców no i oczywiście wykulczenie wszytskich używek

                    Skomentuj


                      Odp: Witaminy dla ciężarnych

                      Tak naprawdę najważniejsze jest to aby w ogóle przyjmować kwas foliowy. Przeglądając różne fora doszłam do wniosku, że wiele kobiet w ciąży zapomina jak ważna jest zdrowa dieta i uzupełnienie folianów. Niby tak niewiele a ma to wpływ na prawidłowy rozwój dziecka.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Witaminy dla ciężarnych

                        witaminy powinny być dobrane pod każdą mamę osobno, warto to skonsultować z lekarzem

                        Skomentuj


                          Odp: Witaminy dla ciężarnych

                          wiadomo, że kobieta w ciąży potrzebuje witamin i minerałów. ale na samą rękę to lepiej nic nie brać, bo to wszystko trzeba skontrolować z lekarzem. Ja na początku ciąży miałam niedobory żelaza, wcześniej też mi się zdarzało, ale jak już mam w sobie małego człowieka to należy myśleć rozsądniej. Lekarz przepisał mi dicofer, który idealnie współgra z moim organizmem

                          Skomentuj


                            Odp: Witaminy dla ciężarnych

                            Oczywiście, że ciężarna musi konsultować wszystkie brane witaminy ze swoim lekarzem. Ja w ciąży brałam kwas foliowy a na własną rękę zadbałam o zdrowy tryb życia i dietę bogatą w foliany.

                            Skomentuj


                              Odp: Witaminy dla ciężarnych

                              ja nie brałam nic oprócz kwasu foliowego

                              Skomentuj


                                Odp: Witaminy dla ciężarnych

                                Oczywiście kwas foliowy jest bardzo ważny szczególnie na etapie planowania dziecka jak i w pierwszym trymestrze. To dzięki niemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia wady cewy nerwowej u dziecka.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X