Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

no-spa w ciąży?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    no-spa w ciąży?

    Czy w ciąży można brać lek o nazwie no-spa? Lekarz zalecił go mojej siostrze, która jest w 3 miesiącu ciąży?
    Czy ktoś z was brał te leki w ciąży?
  •    
       

    #2
    Odp: no-spa w ciąży?

    ja bralam...
    musialam, bo karmilam corcie piersia bedac w ciazy i ginek przepisal mi na wszelki wpadek, bo jak wiadomo kamienie pobudza skurcze macicy i zeby przypadkiem nie doszlo do poronienia... nie czulam sie po nich najlepiej wiec odstawilam. W pierwszej ciazy tez bralam, bo miałam w 3miesiacu skurcze i to przepisali mi w szpitalu


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: no-spa w ciąży?

      Mi w 8 miesiącu ginekolożka przepisała no-spe forte bo miałam skurcze przepowiadające od 6 miesiąca, czasem dość mocne, ale ja przestałam ja brać pod koniec bo bałam się że chemia może zaszkodzić dziecku. Dziś wiem że te obawy były dość głupie bo lekarz przecież wie co robi i napewno nie robi nic co mogłoby zaszkodzić twojemu dzidziusiowi (wręcz przeciwnie) Nie martw się na zapas najwidoczniej jest to konieczne. Albo idź do innego lekarza na konsultacje Pozdrawiam cieplutko i życzę duuuużo zdrówka dla ciebie i dla maluszka
      [

      Skomentuj


        #4
        Odp: no-spa w ciąży?

        Mi lekarz zalecił nospe na rozluznienie mięsni biore 2-3 razy dziennie od 7mc.

        Skomentuj


          #5
          Odp: no-spa w ciąży?

          No-spa jest teraz bardzo czesto zalecana przez lekarzy. Chyba niemal wszystkie znajome mamy brały ją w ciąży, stale lub sporadycznie.
          Mi równiez lekarz zaproponował brać ten lek, kiedy pod koniec ciąży brzuch mi się czasem "stawiał", ale ponieważ nie było to częste czy długotrwałe, zrezygnowałam z niego.
          Łukasz 11.10.2007

          Skomentuj


            #6
            Odp: no-spa w ciąży?

            ale to normalne, że brzuch się stawia w ciąży
            mi się stawiał regularnie od 24 tygodnia, nie było żadnego zagrożenia porodem przedwczesnym, urodziłam naturalnie dzień po terminie wg OM

            jeśli chodzi o nospę, to moim zdaniem jest to lek nieco nadużywany w ciąży. zalecają go brać kilka razy dziennie, profilaktycznie, w sumie nie bardzo wiadomo po co. mnie też lekarz zalecił.

            ważne jest, by zdawać sobie sprawę, że długotrwałe zażywanie no-spy może wpłynąć na obniżenie napięcia mięśni twarzy u dziecka. nie oznacza to, że nospę należy spalić na stosie, ale warto ją zażywać z rozwagą, no i w razie zauważenia takich objawów u maluszka (stale lub często otwarte usta, słaba praca buzi podczas ssania, wysoka męczliwość podczas ssania) udać się z maluszkiem do logopedy, który doradzi, jak z dzieckiem ćwiczyć, by te problemy wyrównać

            Skomentuj


              #7
              Odp: no-spa w ciąży?

              jest bezpieczna z umiarem ,ja w ciąży leki brałam gdy nie było wyjścia.




              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: no-spa w ciąży?

                ja brałam w III trymestrze właśnie No-Spę ,oraz jakiś magnez rozkurczowy ,
                ponieważ miałam zagrożenie wcześniejszym porodem .

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: no-spa w ciąży?

                  ja brałam w ciazy nawet lekarz i przepisal no-spe forte bo tak bardzo na pocxzatku ciazy bolal mnie brzuch.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: no-spa w ciąży?

                    mi tez lekarz przepisywal nospe dosc czesto

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: no-spa w ciąży?

                      moja doktór też pozwoliła mi brać nospę, napewno nie jest szkodliwa

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: no-spa w ciąży?

                        ja z zasady nie biorę żadnych leków w ciąży, ale mój lekarz, kóremu bardzo ufam, powiedział, że jak mnie będzie bardzo brzuch bolał (bo się przecież macica powiększa) to mogę wziąc nospę i jest calkowicie bezpieczna. także chyba nie powodów do obaw.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: no-spa w ciąży?

                          Brałam w pierwszej ciąży. Jak trzeba to trzeba brać i dużo odpoczywać.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: no-spa w ciąży?

                            no-spa w ciaży aż dziwne ze ja można brać kojarzy mi się ze środkiem rozkurczowym. ja brałam ja tylko przy menstruacji

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: no-spa w ciąży?

                              ja też mam brać nospe i to 3 razy dziennie ale to dlatego że często mam skurcze i to bolesne a to dopiero 22 tydzień - dlatego lekarze przepisują nospe bo jest rozkurczowa się brzuch stawia i twardnieje to tylko nospa

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X