Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Soczki marchwiowe dla dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Soczki marchwiowe dla dzieci

    Hej mamusie, czy Wasze pociechy piją dużo soczków marchwiowych tj Kubusie??? Mój syn uwielbia soki marchwiowe z dodatkiem innych owoców. Koleżanka powiedziała mi, że takie duże ilości tych soczków są bardzo szkodliwe dla wątroby i powinnam jedynie szklankę dziennie podać dziecku. Syn ma 2 latka, soczki mu dodatkowo rozcieńczam wodą, ale bywa że potrafi dziennie wypić pół takiej dużej butelki soku. Nie ma też żółtej skóry, może tylko troszkę stópki od spodu zmieniły kolor. Czy spotkałyście się z opinią, ze faktycznie takie soki mogą źle wpływać na zdrowie dziecka??????
  •    
       

    #2
    Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

    Cześć
    Mój syn też pije takie soczki, także mu rozcieńczam wodą. Jednak pije około 100-150 ml takiego soku dziennie + woda oczywiście.

    Ja słyszałam, ze nie należy podawać zbyt dużo takich soków, ponieważ są bardzo kaloryczne i słodzone. Są więc szkodliwe dla zębów. Zapełniają żołądek i dziecko jak się opije, to potem może nie chcieć jeść normalnych posiłków.

    Moim zdaniem takie soki powinny być dodatkiem do diety, a nie sposobem na zaspokojenie pragnienia. Pić jednak dziecko powinno wodę.
    Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
    Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


    Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


    http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

    Skomentuj


      #3
      Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

      Cześć.
      Ja podaję mojemu dziecku soczki, które sama mu przygotowuję. Zainwestowałam w sokowirówkę, bo wiem,że te soczki, które ja przygotowuję są ze świeżych owoców i bez dodatku cukru.
      Moja Igusia bardzo chętnie pije sok ze świeżych jabłek, pomarańczy czy marchwiowy właśnie. Raz dziennie podaję mojej córeczce szklankę takiego soku, a tak to pije wodę mineralną niegazowaną.

      Pozdrawiam, Mamusie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

        Zgadzam sie i wiem z doswiadczenia ze ,co za duzo to nie zdrowo-owszem obciazaja watrobe. A jednoczesnie marchewka bez dodatkow powoduje zatwardzenie. Takie soczki niekoniecznie musza miec w składzie marchewke.Kubusie sa tez bez marchewki, polecam pycholandie z biedronki dla starszych maluszkow.Moja Olka uwielbia zielony....


        Skomentuj


          #5
          Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

          Pije ale częściej sama robię sok z marchewki i jabłka niż te gotowe. Wiele jednak z nich jest słodzona.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

            Staram się dawać dziecku jak najmniej Kubusia i innych pseudo-zdrowych soczków.
            ,,Co za dużo to niezdrowo" - i to się sprawdza zawsze.

            Do picia daję wodę - zwłaszcza w takie upały.
            Mimo ,że moje dziecko ma trzy latka nadal królują u nas soczki dla niemowląt Gerbera i BoboFruty.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

              A mnie ostatnio zadziwiają reklamy gdzie dzieciom wmawia się, że do picia to najlepsze wody smakowe. No durnota totalna! A ty potem tłumacz dziecku czemu nie dostanie kolorowej wody. :/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

                ja wiem ze stosowanier dlugotrwale soku marchewkowego szkodzi robi sie zolta cera...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

                  ja owszem polecam soczki marchewkowe dla dziecka, ale te robione samodzielnie, te ze sklepu są bardzo słodkie , prawdziwy sok tak nie smakuje.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

                    sa bardzo smaczne i drowe ale należy wszystko konsumowac z umiarem gdyż przesada wcale nie jest dobra dla dziecka. Podawać trzeba gdyż to dobry zastrzyk energii

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

                      Niestety spora ilość soków dostępnych na rynku nie nadaje się dla dzieci. Zawierają mnóstwo chemii i cukru. Nie znaczy to jednak, że nie powinniśmy podawać dzieciom gotowych soków - wręcz przeciwnie. Należy tylko je wybierać z głową. Na rynku dostępny jest na przykład asortyment soków ROKO Fun. Zdecydowanie nadają się one dla dzieci, gdyż nie zawierają białego cukru. Bazują na naturalnych składnikach i dostarczają sporą dawkę witamin.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

                        Moja córka pije soki marchwiowe od czasu do czasu ale tylko te domowe. Wyciskamy jej marchew z jablkiem, gruszką, bananem, burakami, a ostatnio malinami. Przynajmniej mamy pewnosc co pije i ze nie ma w tym sztucznego ccukru.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

                          Domowe soki są najlepsze i najzdrowsze. Sama przygotowałam się na robienie soków, a tu moja córcia póki co ich w ogóle nie lubi. Może, gdy będzie starsza się przekona. Choć akurat bardzo mnie to cieszy, że woli pić wodę, rumianek czy meliskę, zamiast soków.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

                            u nas woda, rumianek też bez problemu są przyjmowane obok herbatek owocowych. Znajoma podpowiedziala mi jeszcze, ze ona swojemu pol rocznemu dziecku daje kawe zbozowa. Na 1 l wody daje pol lyzeczki kawy i uwielbia to pic. Chyba sprobujemy tez.

                            A co do sokow to my te nasze domowe rozcienczamy wodą córce, czasem dodajemy do kaszki czy mleka, bo takich 100 procentowych, intensywnych w smaku nie chce tez pic.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Soczki marchwiowe dla dzieci

                              Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                              u nas woda, rumianek też bez problemu są przyjmowane obok herbatek owocowych. Znajoma podpowiedziala mi jeszcze, ze ona swojemu pol rocznemu dziecku daje kawe zbozowa. Na 1 l wody daje pol lyzeczki kawy i uwielbia to pic. Chyba sprobujemy tez.

                              A co do sokow to my te nasze domowe rozcienczamy wodą córce, czasem dodajemy do kaszki czy mleka, bo takich 100 procentowych, intensywnych w smaku nie chce tez pic.
                              Nie podałabym pół rocznemu dziecku kawy zbożowej, jeśli już to po roku. Choć nawet na kawie Ince jest napisane, aby podawać dopiero po ukończeniu przez dziecko 2 latek. Poza tym nie widzę sensu pół łyżeczki na litr wody, to nawet smaku nie będzie miało.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X