Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

    ja już mam synka i myślałam o dziewczynce... tak fajnie mieć parkę, ale w sumie dla chłopca wszystko mam...

    Jak byłam w ciąży z Kapim to bardzo chciałam dziewczynkę i wstyd się przyznać, ale miałam niską motywację. Mianowicie moja teściowa miała już jednego wnuka i chciałam uniknąć tego co mam teraz - porównywania. Wnusio od córeczki i wnusio od synowej... wiadomo który kochańszy A mi z tym strasznie źle.

    Na szczęście teraz zaczynam mieć ich coraz mocniej w nosie, więc kto to tam mieszka to mało istotne - i głęboko wiem że najważniejsze żeby było zdrowe!!!

    Co do imion, to Kacper miał być Majką, ale teraz jakoś nie mam takich imion pewniaków. Zacznę myśleć jak w końcu dowiem się o płci Już też nie mogę się doczekać

    pamiętam jak Pani doktor w pierwszej ciąży odwróciła monitor i przyłozyła głowicę... a tam jajka i ogonek Nic nie musiała mówić już widziałam i wyłam ze szczęścia... Świetne przeżycie....

    A ja właśnie pochłonęłam puszkę ananasów i znów mi źle w brzuszku. Zwsze to sobie zrobię - głupi łakomczuch ze mnie!
    Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


    Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

      Mamuśki, no co Wy???
      Jeszcze nie wiecie o lokatorach w brzuszkach???

      Narwana, jak się masz??? Gdzie jesteście???
      Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


      Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

      Skomentuj


        #18
        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

        jakoś zapominam jeszcze o tym wątku

        no i faktycznie niewiele nas jest
        Amelia ur. 19.04.2009
        godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






        Alicja ur. 18.08.2012
        godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

        Skomentuj


          #19
          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

          Cześć dziewczyny
          niedługo na pewno będzie nas więcej U mnie w sumie bez zmian - nadal ciągle porankami mnie mdli i nie mam czym wymiotować - makabra jakaś. Ale nie jestem już tak mocno senna. Poza tym zaczęliśmy remont kuchni i przedpokoju, więc wszędzie mamy syf... Za tydzień mam wizytę u lekarza - mam nadzieję, ze wszystko jest ok. W sumie to przestało mnie boleć podbrzusze i jajniki i teraz się martwię czy jak nie mam tam żadnych objawów to jest ok:/ I tak źle i tak niedobrze
          Pozdrawiam.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

            hej mamuśki

            narwana mnie tez już przestało boleć podbrzusze i tez zastanawiam się czy to dobrze czy źle, ja nie mam wcale mdłości, choć denerwują mnie niektóre zapachy, zatem dziewczyny skoro tak cierpicie na te mdłościowe poranki to będziecie miały dziewczynki hahah mnie z Amelką też strasznie mdliło ale nie wymiotowałam nigdy, teraz mam nadzieję, że u mnie będzie chłopiec..
            Amelia ur. 19.04.2009
            godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






            Alicja ur. 18.08.2012
            godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

            Skomentuj


              #21
              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

              Szczerze to na prawdę zależy mi, żeby po prostu było zdrowe. Czasami zastanawiam się, co bym chciała. Ale to już zależy od dnia i chyba od nastawienia do otoczenia - bo raz myślę o dziewczynce a raz o chłopcu Dzisiaj mnie pobolewa z lewej strony, tak jakby jajnik. Najgorsze jest to, że ja się wtedy stresuje i sama siebie nakręcam. Tylko to się nie da tak po prostu o tym nie myśleć. Ale jeszcze 6 dni i wszystkiego się dowiem. Mam nadzieję, że wszystko urosło i pięknie się rozwija Miłego dnia.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                Ha ha,

                ja też Czacza zapominam, ale to dlatego, że my piszemy na naszym poprzednim wątku
                Narwana, u mnie jak w kalejdoskopie: jeden dzień cudowny, energetyczny, a następny pełen mdłości i senny...
                Ja też miewam pobolewania brzucholca, ale mój lekarz twierdzi, że jeżeli nie jest to skurcz, lub jet to skurcz, który przechodzi po zmianie pozycji to nic strasznego. No i ja na wyposażeniu torebki mam nospę i tak się ratuję.

                Ja w czwartek idę na wizytę i już nie mogę się doczekać, kiedy będę maiła usg?! Narwana, to Ty teraz przezierność fałdu karkowego będziesz miała??? Kurcze, fajnie, że to już 12 tydzień...
                Narwana, Wiem, że się nie da od tak odłączyć od myślenia, ale ja staram się przełączać myśli z nerwowych na przyjemne... zamiast zastanawiać się dlaczego boli to sobie gadam do maleństwa, że ma się troszkę milej zachowywać, bo jak tam fika koziołki to mamę boli a później zastanawiam się czy mnie trafił z główki czy z nóżki... i robi się fajnie

                A ja dostałam schizy wózkowej. Rozpoczęłam poszukiwania wózka idealnego, bo z Kacprem przerobiłam 4 i wszystkie były takie se...
                A Wy macie już takie dylematy???
                Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                  Cześć Dziewczyny

                  Co u Was słychać?
                  U mnie od ok niecałych dwóch tygodni brak mdłości Apetyt wrócił i brzuszek jest leciutko widoczny, ale ja jestem bardzo szczupła, więc widzą to tylko te osoby, które dobrze mnie znają
                  Byłam na badaniach prenatalnych tydzień temu- wszystko z dzidzią jest oki
                  Niestety 30.01 jak byłam na wizycie u mojej Pani dr, to okazało się, że mam twardą i napiętą macicę, mówi się, że ona się"stawia" albo buntuje":/
                  jestem na zwolnieniu lekarskim do 16.02 mam się oszczędzać. W sumie to przez ten czas i tak jeździłam do pracy, bo bardzo dobrze się czułam. Łącznie z dzisiejszym dniem to nie byłam 3 dni. Do dzisiaj rano brałam duphastom i magnez 3 razy dziennie. Zobaczymy czy to się poprawi, bo jak nie to dalej na zwolnienie i wtedy na prawdę zakaz jeżdżenia do pracy i większe oszczędzanie się. W najgorszym wypadku leżenie w łóżku :/
                  Zobaczymy co w czwartek wyjdzie.
                  Jak u Was? Pozdrawiam.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                    Hej,

                    coś nam ten wątek martwy taki...

                    U mnie samopoczucie w kratkę. Są dni na super siłach, ale po dobranocce to już najlepiej w łóżeczku wtedy, albo usypiam w dzień U mnie mdłości odchodzą powoli w zapomnienie i ostatnie badanie pokazały, że wszystko ok. Termin zbliża się do moich urodzin (19.08) więc jestem szczęśliwa Ale bym sobie i mojemu tacie prezent zrobiła (18.08. tatuś ma urodzinki)
                    U mnie brzuszek widać już dość ładnie, szczególnie wieczorami...
                    I odpoczywam dużżżżżo, ile tylko się da, bo mój organizm sam się domaga snu i leżenia, więc się nie buntuje

                    pozdrawiam
                    Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                    Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                      Hej.
                      Nator - To jesteś cały czas na zwolnieniu lekarskim?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                        Calutki czas... właściwie od początku.
                        Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                        Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                          Cześć.

                          Edytowałam ostatnio mój wątek i się nie zapisał:/
                          Byłam u lekarza w czwartek i niestety nie ma poprawy...
                          Macica i brzuch bardzo twardy, dostałam luteinę 3 x 2 dziennie, nospę, magnez.
                          Nie wolno mi nic robić, mogę iść na krótki spacer...
                          Zwolnienie do 08.03.
                          Jak tak dalej pójdzie, to zwolnienie do końca ciąży...
                          Wczoraj trochę przegięłam z ruszaniem i bardzo to odczuwam od wieczora. Stwierdziłam, że mierzę zamiary ponad siły i muszę przestawić swoje myślenie. Teraz na prawdę zamierzam zrobić wszystko byle nie zaszkodzić dziecku.
                          Jedno dobre to to, że z dzieckiem wszystko dobrze i mam wysoko trzymającą szyjkę
                          Pozdrawiam. Dajcie znać co u Was, choć jedna koleżanka chyba nas opuściła

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                            Narwana, dbaj o siebie i maleństwo.
                            Nie ma co szarżować, bo teraz wydaje się, że jest zapas energii, ale ja w 26 tyg ciąży wylądowałam na patologii i usłyszałam, że "rodzę" Miałam twardy brzuch, skurcze... udało sie zatrzymać, ale spędziłam tam tydzień i nie polecam takich emocji. Leżałam zapłakana, zasmarkana i żałowałam, że wcześniej nie dbałam o siebie...

                            U nas jest duuuuużo lepiej, bo już praktycznie bez mdłości i wymiotów, a to była moja zmora przez pierwsze 3 m-ce.
                            Teraz mam czasem zawroty głowy i spadki ciśnienia, ale to wina mojego serca więc nic nowego dla mnie

                            Co do bycia na L4 ja nie planuję powrotu do pracy do końca. Ja pracowałam wśród chorych więc za duże ryzyko na jakieś powikłanie złapania jakiegoś świństwa, a do tego od początku nie było mowy ja jeżdżenie (no chyba, że z przenośną toaletą)

                            I w ogóle mam Kacperka w domku więc choć mój pierworodny teraz ma mnie przy sobie. Więc buduje z klocków, rysuje... gotuje na potęgę i ogarniam powoli szafy robiąc miejsce dla maluszka

                            A Czacza jest nadal z "nami", bo my piszemy na mamach kwietniowo marcowych 2009, bo to nasze drugie maleństwa i znów mamy te same terminy
                            Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                            Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                              hej ja będę czekać na maluszka do września.. A co do mdłości to mam podobnie, są takie dni że z łóżka nie mogę wstać.. :P ale czekam z niecierpliwością na mojego kochanego skarba

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Sierpień 2012 - mamusie i maleństwa

                                Jesteście brzuszki???

                                Ja rosnę sobie ładnie. Z niespełna 65cm w pasie mam już ponad 80, a to dopiero 4 miesiąc
                                Czuję ruchy, delikatne mizianie i czułe kopniaczki, głównie wieczorami po położeniu się do łóżka - cudowne uczucie!

                                I chyba oszaleję jak bardzo chcę poznać płeć mojego maleństwa... ale muszę wytrwać do 13.03. do usg, a i wtedy nie mam pewności czy malec się pokaże.

                                Piszcie babeczki co u Was?!
                                Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                                Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X