Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alkohol podczas karmienia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Alkohol podczas karmienia

    Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
    i co ta lampka da Lepiej w ogóle nie pić i będzie spokój
    Lara5 dokładnie

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Alkohol podczas karmienia

      W trosce o swojego skarba chyba warto zrezygnować na trochę z alkoholu? Ja bym osobiście nie ryzykowała

      Skomentuj


        #18
        Odp: Alkohol podczas karmienia

        Serio to taki wielki problem nie pić alkoholu przez kilka miesięcy czy rok? Smutne, że są ludzie, którzy uważają, że nie da się "wyjść na imprezę" czy "zresetować" bez alkoholu... Jakoś w ciąży chodzę na imprezy, na koncerty itp i nie muszę nic pić, żeby się dobrze bawić. Ta cała "kultura picia" i społeczny odbiór alkoholu w naszym kraju mnie przeraża... Nie mówię bynajmniej, że nigdy nie tknęłam alkoholu, bo lubię dobre piwo, czy wino, jednak nie cierpię strasznie odmawiając sobie wypicia ich...

        Skomentuj


          #19
          Odp: Alkohol podczas karmienia

          jestem przeciwna spożywaniu alkoholu podczas karmienia piersią po co maleństwo narażać na skutki spożywania alkoholu

          Skomentuj


            #20
            Odp: Alkohol podczas karmienia

            ja jak poprzedniczka jestem przeciwna piciu alkoholu można odczekać ten okres karmienia a później pijcie do woli bez szkody dla malucha

            Skomentuj


              #21
              Odp: Alkohol podczas karmienia

              nie wyobrażam sobie picia alkoholu, nawet kieliszka wina podczas gdy karmie... ale nie ma co oceniać dziewczyny, różne sytuacje się zdarzają ;-) w każdym razie jest dużo możliwości - odciągnięcie mleka to bardzo duże udogodnienie :-) i w sumie wilk syty i owca cała

              Skomentuj


                #22
                Odp: Alkohol podczas karmienia

                Według mnie alkohol to samo zło, tym bardziej gdy matka karmi. Alkohol generalnie zaburza proces laktacji – pod jego wpływem u matki jest mniej pokarmu, bo osłabiony jest odruch wypływu mleka. No i oczywiście bardzo szybko przenika do pokarmu – na zasadzie dyfuzji prostej przekracza wszelkie błony i bariery biologiczne. Gdy dziecko wypije taki pokarm z zawartością alkoholu, będzie senne, apatyczne, nie będzie chciało ssać piersi. Matki spożywające regularnie duże ilości alkoholu nie powinny w ogóle karmić piersią, ponieważ u ich dzieci mogą wystąpić – z dużym prawdopodobieństwem – poważne zaburzenia rozwoju psychomotorycznego i wzrostu.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Alkohol podczas karmienia

                  Ja też jestem przeciwna, nie wiem jak to się ma że niktórzy lekarze nawet zalecają picie wina :/ Ja bym się bała a znam osoby które piły lampkę dziennie i dzieci rodziły się zdrowe.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Alkohol podczas karmienia

                    Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
                    Ja też jestem przeciwna, nie wiem jak to się ma że niktórzy lekarze nawet zalecają picie wina :/ Ja bym się bała a znam osoby które piły lampkę dziennie i dzieci rodziły się zdrowe.
                    Parę dni temu przeczytałam że jeżeli matka karmiąca jest na jakiejś imprezie i ma okazję wypić kieliszek wina to może go wypić tylko nie powinna dziecku przez trzy godziny od wypicia podawać piersi. Jak dla mnie to trochę dziwne, ja karmie i nie pije

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Alkohol podczas karmienia

                      Nie rozumiem i co ta lampka wina da jak spokojnie można i bez tego dobrze się bawić Nie wiem chyba że to taka ogromna zachcianka ciążowa ale wątpie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Alkohol podczas karmienia

                        Mi łatwo mówić bo generalnie jestem niepijącą osobą więc i w ciąży i teraz jak karmię nie miałam w ustach nic z alkoholem oprócz Amolu i kilku cukierków
                        Też nie wydaje mi się żeby od tej jednej lampki wina humor aż tak bardzo się poprawiał.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Alkohol podczas karmienia

                          Tez uważam, że alkohol podczas karmienia nie jest wskazany. Aczkolwiek zdarzyło mi się wypić Karmi (piwo bezalkoholowe) z trzy razy po tym jak córka poszła spać. I nie czuję się wyrodną matką. Bezalkoholowa połówką piwa mnie nie upiła, nie miała żadnego wpływu na mnie, dziecka nie karmiłam do rana czyli jakieś 8 godzin.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Alkohol podczas karmienia

                            ja tez jestem z tych nie pijących - wiec nie bylo mi zal ze nie mialam nic w ustach alkoholowego od bardzo bardzo dawna - nie brakuje mi tego wogole

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Alkohol podczas karmienia

                              Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                              ja tez jestem z tych nie pijących - wiec nie bylo mi zal ze nie mialam nic w ustach alkoholowego od bardzo bardzo dawna - nie brakuje mi tego wogole
                              A ja przyznaję, że na święta miałam ochotę na kieliszek likieru czy nalewki najlepiej z lodami ale jak to mówią najbardziej się chce zakazanego

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Alkohol podczas karmienia

                                mnie jakos nie ciegnie - ale ja nie lubie % - nawet piwo mi nie smakuje

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X