Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

    ja w 5 mscu ciazy zdecydowalam sie przejsc na diete orkiszowa. czytalam jak sprawdza sie w przypadku celebrytow a ze mialam problemy z jelitami sprobowalam i w sumie chyba troche przesadzilam bo efekt byl odwrotny. przez kilka dni mialam napecznialy, twardy brzuch... musialam przejsc na kuracje dicopeg 10g zeby pozbyc sie zaparc. Ogolnie po kuracji wszystko wrocilo do normy. wtedy tez wrzucalam do jadlospisu wiecej warzyw, owocow i juz nie kombinowalam z dietami bez sensu meczyc sie podwojnie

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

      Napisane przez tomciom_1987
      ja w ciąży mam odruch wymiotny na samą myśl o kawie... a po co się truć kofeiną w proszku? najlepsza chyba naturalna czerpana z kawy...
      też mam znacznie mniejszą ochotę na kawę, a jak już piję, to staram się ją zastępować bezkofeinową. Z umiarem jednak i ta "tradycyjna" jest dozwolona

      Skomentuj


        #18
        Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

        Najlepszym wyborem dla kobiety w ciąży są zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Różnego rodzaju koktajle owocowe i warzywne, najlepiej te z dodatkiem zielonych liści z chlorofilem oraz zdrowe dodatki takie jak nasiona chia zapewnią odpowiednią dawkę kalorii oraz witamin i minerałów. Ja sama popijam szejka z truskawek i szpinaku z dodatkiem mleka sojowego. Smaczne i pożywne, polecam!
        Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:09. Powód: link

        Skomentuj


          #19
          Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

          Najlepiej pójść do dietetyka. W końcu każda z nas jest inna i ma inne potrzeby.
          Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:09. Powód: link

          Skomentuj


            #20
            Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

            Zapytaj lekarza prowadzącego ciążę o możliwość zażywania chromu jako suplementu - podobno odgrywa dużą rolę w ograniczaniu apetytu i uczucia głodu. Ale bez konsultacji nie polecam! A żeby mniej jeść i tak jakby oszukać żołądek, polecam powolne przeżuwanie (w miarę możliwości i czasu) jedzenia. Wolne spożywanie posiłku daje w porę sygnał mózgowi, że się najedliśmy i szybciej będziemy syci. Wiem to, bo sama tak robię i widzę różnicę Poza tym sztuką nie jest jedzenie ogromnych porcji, ale za to mniejszych rozłożonych w czasie. Poszukaj praktycznych porad żywieniowych, jak należy jeść, zamiast ograniczać spożywanie ważnych składników odżywczych, wyjdzie lepiej na zdrowie.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

              Hej u mnie też jest spory apetyt na jedzenie. Chciałabym zapytać czy bezpiecznym będzie stosowanie ziół pokrzywy indyjskiej w postaci indyjskiej?

              Nie mam niestety sposobności zaparzania ziół za dnia więc myślałam o takiej alternatywie. Boję się jednak, że mogą mi zaszkodzić. Czy ktoś jest w stanie się wypowiedzieć?
              Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:10. Powód: link

              Skomentuj


                #22
                Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                ja za to przez 3/4 ciąży kompletnie nie miałam apetytu, mój mąż nawet martwił się, że nie będę chodzić jakbym połknęła piłkę bo bardzo powoli tyłam, z tym, że ja miałam bardzo dużo nudności w pierwszym trymestrze, a później jakoś też nie miałam specjalnych zachcianek i apetytu, łykałam nawet mamadha żeby uzupełniać witaminy i kwas foliowy bo z dietą było ciężko... ale ostatnie 2.5 miesiąca... jadłam jak zwariowana, totalnie jak nie ja. potrafiłam ugotować cały brokuł i zjeść go bez niczego nie wiem skąd ten skok, podobno tak bywa. i własnie to był plus że nagle nie przybyło mi 30kg - jadłam gotowane na parze warzywa. całą tajemnica

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                  ja też miałam tak, że przez pierwesze 3 miesiące prawie nic nie jadłam. Nic mi nie smakowało. Na szczęście póżniej wszystko wróciło do normy.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                    co jeść ? Najlepiej coś pożywnego, unikać nadmairu cukru, ryby są świetnym daniem dla kobiet w ciąży, bardzo zdrowe. No i nie zapominać o zdrowych tłuszczach.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                      Znam ten ból. Ja tez mialam taki wilczy apetyt.. ledwo skonczylam ruszac buzia a juz sie rozgladalam za czyms nowym Rozwiazanie znalalzam bardzo szybko. Poszlam na warsztaty kulinarne gdzie nauczylam sie mądrze i zdrowo łączyć smaki. Dzięki temu gotowalam sobie posiłki które byly zdrowe a jednoczesnie zapychaly mnie na tyle ze nie mialam gdzie wepchac kolejnej porcji wiec poprostu jej nie jadlam W sumie cala ciaze przytylam cos kolo 11kilo i szybko po porodzie je zrzucilam wlasnie dzieki odpowiedniej diecie
                      Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:10. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                        Zaglądnij do Dietetyk Warszawa i zastanów się nad wizytą u dobrego dietetyka. Jest ich bardzo dużo i oferują specjalne diety dla kobiet w ciąży
                        Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:11. Powód: link

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                          ja to korzystałam z usług cateringu dietetycznego. Generalnie uważam, że co powie specjalista jednak, to najlepsze, a tutaj właśnie się z takim spotkałam. Dobrał mi jadłospis pod moje potrzeby, wymagania i oczekiwania i tak dostaje codziennie pięć posiłków do domu. Ceny jak dla mnie są korzystne, płacę tyle, ze spokojnie jeszcze stać mnie na zapełnienie lodówki dla męża
                          Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:11. Powód: link

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                            ja w ciąży przeważnie gotowałam na garnkach marki Clavam - moim zdaniem gotowanie na parze jest dużo zdrowsze i pozwala zachować witaminy w przyrządzonych potrawach
                            Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:11. Powód: link

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                              Może lepiej nie ryzykować i udać się do <a href="http://apteka-teriak.pl/">apteki</a>? Nie ma co ryzykować zdrowia siebie i maluszka.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

                                spróbuj sobie Sliminazer. Może pomoże
                                Last edited by gagatka; 29-09-2020, 12:12. Powód: link
                                Varicolen

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X