Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przedszkole językowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przedszkole językowe

    jesteście na tak czy na nie?
    my po długich i burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy się na przedszkole jezykowe i z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że to był dobry wybór. maluch przychodzi zadowolony, a to chyba najważniejsze.
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 28-08-2014, 15:10.
  •    
       

    #2
    Odp: Przedszkole językowe

    ja jestem na tak :-) im wczesniej dziecko zacznei uczyc sie jezyka tym lepiej ale jako rodzice pamietajmy zeby nie przesadzac

    Skomentuj


      #3
      Odp: Przedszkole językowe

      Napisane przez karolka31 Pokaż wiadomość
      jesteście na tak czy na nie?
      my po długich i burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy się na przedszkole jezykowe i z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że to był dobry wybór. maluch przychodzi zadowolony, a to chyba najważniejsze.
      Zdecydowanie na TAK. Znajomość języka jest bardzo przydatna!!!
      Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 28-08-2014, 15:11.



      Skomentuj


        #4
        Odp: Przedszkole językowe

        we wszystkich przedszkolach jest teraz angielski, to już norma. Ja wiem, że im wcześniej tym lepiej, jednak dzieci w wieku 2 -3 lat a nieraz i 4 nie koniecznie władają super rodzimym językiem, a tu dodatkowo miesza im się jeszcze obcy
        Moje dziecko chodzi do normalnego przedszkola, tyle że prywatnego - tam są zajęcia codziennie z angielskiego w ramach zabawy bo w przedszkolu nie ma teraz (zgodnie z przepisami) nauczania jako typowego, a jedynie elementy nauczania wplecione w np zabawę. Uczyć się uczy...........czy umie? ciężko powiedzieć ...coś tam wie, coś tam powie, ale to szkoła dopiero rozpocznie prawdziwe nauczanie.
        Mam wrażenie, że dzieciom się teraz wszystko narzuca już od małego.....takich sobie chcemy geniuszy chować







        Skomentuj


          #5
          Odp: Przedszkole językowe

          Moi chłopcy chodzą do przedszkola publicznego. W ramach zajęć mają : angielski, rytmikę, i zajęcia z najlepszym w okolicy neurologopedą. A sam angielski w większości przedszkoli jest, co do sensu uczenia takich dzieci to wydaje mi się że coś to da, ale tak na prawdę zależy to od dziecka, tak jak pisze fasOla niektóre 3 latki mają problem z własnym językiem a co dopiero z obcym. tak czy inaczej nie wydaje mi się żeby miało sens wybierać przedszkole tylko z tego względu, bo nauczyć się języka dziecko zdąży. Ale jeśli jest to czemu nie na pewno nie zaszkodzi.
          Tylko bez przesady, z zajęciami dodatkowymi.... jak dziecko jest geniuszem to nic tego nie zmieni, a zajęcia dodatkowe w nadmiarze dobre nie są.


          Skomentuj


            #6
            Odp: Przedszkole językowe

            ja np widze po swoich dziewczynach jeszcze 4 lat nei maja a juz angielski czasem uzyja wto tylko slowka np im sorry, ok, i love you itp ale zawsze cos widze ze jedna kwiedza ze sorry to przepraszam itp i szybko im wchodzi do głowek

            Skomentuj


              #7
              Odp: Przedszkole językowe

              Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
              ja np widze po swoich dziewczynach jeszcze 4 lat nei maja a juz angielski czasem uzyja wto tylko slowka np im sorry, ok, i love you itp ale zawsze cos widze ze jedna kwiedza ze sorry to przepraszam itp i szybko im wchodzi do głowek
              u mnie Olcia też posługuje się angielskim - zna kolory, umie liczyć, takie powszechne zwroty, ale to jest norma, norma jaka jest w każdym przedszkolu nawet publicznym. W przedszkolu językowym nie nauczą więcej, nie uczą posługiwania się pełnymi zdaniami, używania czasów - bo nie mogą, program i zasady jest jeden dla wszystkich przedszkoli. Jeśli jednak ktoś chce płacić za to samo więcej to oczywiście luzik







              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Przedszkole językowe

                W zasadzie nie widze tutaj żadnych minusów dla takiego przedszkola,więc jestem na tak. Czemu odmawiać dziecku nauki języka od najmłodszych lat,to mija się z celem bo potem będzie miało tym łatwiej.
                Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 28-08-2014, 15:14.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Przedszkole językowe

                  Córka od września będzie chodziła do przedszkola Kangurek, u nas w Białymstoku. W programie jest język angielski i francuski, ale na pierwszy rok będzie chodziła tylko na angielski. Wybraliśmy przedszkole z monitoringiem, udało się zarezerwować w sierpniu bez wpisowego. Uważam, że to był dobry wybór - jednak to inny standard niż przedszkola publiczne.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Przedszkole językowe

                    Ja jestem zdecydowanie na tak! Angielski to dzisiaj po prostu podstawa do znalezienia dobrej pracy. Normą stają się dwa jezyki. Im szybciej, tym lepiej i łatwiej!
                    Podaruj mi trochę słońca!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Przedszkole językowe

                      Jak najbardziej TAK. Im wcześniej dziecko zacznie przygodę z językiem tym lepiej...i to nie tylko w kwestii nauki samego języka ale także łatwiejszemu przyswajaniu wiedzy z innych dziedzin nauki.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Przedszkole językowe

                        Napisane przez babykid Pokaż wiadomość
                        Jak najbardziej TAK. Im wcześniej dziecko zacznie przygodę z językiem tym lepiej...i to nie tylko w kwestii nauki samego języka ale także łatwiejszemu przyswajaniu wiedzy z innych dziedzin nauki.
                        oczywiscie ze tak. Wczesniejsza nauka zaczyna w naszych dzieciach uczyc dyscypliny, sluchania ze zrozumieniem, zachowania na lekcjach itp. Daltego warto od najmlodszych lat pposlac dziecko do przedszkola jezykowego w miare mozliwosci rodzica oczywiscie. Wiadomo nie kazdy z nas moze

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Przedszkole językowe

                          Jestem zdecydowanie na tak. Maluszek szybko przyswaja sobie nowy język po przez zabawę, nawet nie wie, że się uczy. Też będę chciała znaleźć takie przedszkole dla mojego synka.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Przedszkole językowe

                            Nasze dziecko chodzi drugi rok do językowej Sowy w Częstochowie i po prostu wiemy, że to była dobra decyzja. Nasze dziecko spędza mnóstwo czasu przy języku, chwilami nas zadziwia, bo nie zawsze wiemy o czym mówi. Ale najważniejsze jest to, że nie ma problemów z podziałem języka - mówi w jednym i w drugim.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Przedszkole językowe

                              Angielski czy podstawa ? Na pewno czas poświęcony na naukę tego języka nie będzie czasem zmarnowanym także polecam naukę od najmłodszych lat oraz zdrową żywność
                              http://samznatury.pl/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X