Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka chińskiego???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nauka chińskiego???

    Nauka tego języka staje się coraz popularniejsza. Czy zapisałybyście dziecko na takie zajęcia językowe? Czy warto inwestować w to czas i pieniądze? Czy to się przyda?
  •    
       

    #2
    Odp: Nauka chińskiego???

    Widziałam jakiś czas temu reportaż o mieście w Polsce, które podpisało z chińczykami jakiś tam układ. NIe będę mówić jakie, bo powiem szczerze nie pamiętam. Wiem, że dzieciakami tam uczą się chińskiego w przedszkolu i szkołach tak, jak angielskiego. Ale tam działa jakiś program, po którym mają mieć zagwarantowaną pracę. Takie są założenia A jak będzie w rzeczywistości? Moim zdaniem każda unikalna umiejętność jest przydatna na dzisiejszym rynku pracy. A języki tym bardziej. Mieliśmy na uczelni spotkanie z prezesem KGHM'u Herbertem Wirthem i rzucił mimochodem: natychmiast zatrudnię wszystkich którzy biegle znają hiszpański. na sali na 300 osób nikt nie mógł skorzystać z tej propozycji...




    http://moj-dzikus.blogspot.com/

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nauka chińskiego???

      Moim zdaniem chiński może być za trudny dla dzieci. Mam koleżankę, która całkiem nieźle radzi sobie z językami, ale chiński sprawiał jej problemy. Myślę, że na etapie przedszkola angielski w zupełności wystarczy. Większość przedszkoli ma w swojej ofercie ten język i myślę, że na tak wczesnym etapie rozwoju malucha nie potrzeba mu więcej.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nauka chińskiego???

        W prawdzie dzisiaj wszystko MADE IN CHINA to chinski w szkołach czy przedszkolach jest absurdalny jest u mnie w mieście przedszkole gdzie od 2 lat uczą dzieci chinskiego i co dalej? jak by takie dziecko chciało kontynuować nauke ? w szkołach dzięki Bogu nie ma w Rzeszowie a prywatnych lekcji jak na lekarstwo.
        Zdanie moje jest jednoznaczne J.polski w szkołach jest w tak opłakanym stanie i poziomie,program wyobcinany ze moze by pomyślec o kształceniu w rodzimym jezyku od przedszkola zwłaszcza ze 5 latki idą do szkoły.Dodatkowy jezyk który na poziomie rozszezonym powinien byc w przedszkolach to angielski bo taki dzieci zdają juz w gimnazjum a czym skorupka nasiąknie...... Ale my najpierw musimy zmienic Panią minister aby uleczyc edukacje w Polsce-więc o czym tu mozna gadać.....chinski nie dajmy się zwariować moze za jakieś 50 lat


        Skomentuj


          #5
          Odp: Nauka chińskiego???

          Nauka chińskiego to całkiem niegłupi pomysł, tym bardziej że teraz to wszystko w chinach się produkuje i nawet chińskie firmy wchodza na europejski rynek.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nauka chińskiego???

            Chiński jest na tyle specyficzny, że kluczowy jest akcent, odpowiedni ton. Dzieci zwykle nie przywiązują do tego wagi, mówią po swojemu.

            Po kilku lekcjach w tygodniu raczej nie należy oczekiwać, że dziecko rzeczywiście nauczy się chińskiego. Jeśli mamy możliwość posłania dziecka na takie zajęcia i ono samo tego chce, to na pewno warto. Kontakt z odmienną kulturą poszerzy horyzonty dziecka, będzie dla niego ciekawym doświadczeniem. Może dziecku spodoba się to na tyle, że w przyszłości będzie chciało kontynuować naukę chińskiego na poważnie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nauka chińskiego???

              Nie jest to na pewno głupi pomysł przemysł chiński coraz bardziej rozrasta się. Kto wie czy oni nie będą najważniejszy na świecie za kilka lat. Tylko zastanawiam się czy takie dziecko będzie w stanie cokolwiek nauczyć się bo chiński jest naprawdę bardzo trudny

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nauka chińskiego???

                Na pewno język chiński Ci się przyda, ale póki co lepiej nauczyć się języka angielskiego. Po angielsku porozumiesz się w każdym kraju.
                http://www.mrbrown.edu.pl

                Skomentuj

                       
                Working...
                X