Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Firanki - kto szył dla dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Firanki - kto szył dla dziecka?

    Witam. Chcę uszyć nowe firanki dla dziecka. Zasłony szyłam w ciąży ale firanek jeszcze nie. Będzie to mój pierwszy raz. Zastanawiam się czy trzeba jakoś zmienić igłę lub zastosować jakąś specjalną metodę szycia? Materiał wygląda na delikatny.
  •    
       

    #2
    Odp: Firanki - kto szył dla dziecka?

    Najlepiej zainwestować w najcieńszą igłę i co za tym idzie - w cierpliwości a potem już tylko dobrać naprężenie nici i do dzieła.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Firanki - kto szył dla dziecka?

      zwykłą igłą też uszyjesz, próbowałam - działa

      Skomentuj


        #4
        Odp: Firanki - kto szył dla dziecka?

        Igła najlepiej 70 bo nie dziurawi. Co do samego szycia, zainwestuj w taśmę do firanek, ale musisz mieć więcej materiału. Szyłam ostatnio zasłony w ciężarówki i firany w misie dla bąbli siostry. Ich mina bezcenna

        Skomentuj


          #5
          Odp: Firanki - kto szył dla dziecka?

          Ta sama igła którą szyłaś zasłony też się nada. Ale rzeczywiście lepsze do szycia firan są ciensze. Reszta dokładnie tak samo jak w zasłonach. Robisz na taśmie marszczącej?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Firanki - kto szył dla dziecka?

            i jak Ci poszło?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Firanki - kto szył dla dziecka?

              Ja teraz kupiłam taką książeczkę http://www.galerialucznik.pl/zaslony...oracje_okienne i mam zamiar coś pokombinować, jeśli już coś skończę to dodam zdjęcie, może wam się spodoba. Jeśli chodzi o firanki to też myślę, że kiedyś spróbuję tylko obecnie nie wiem jeszcze jak się do tego zabrać.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Firanki - kto szył dla dziecka?

                Zwykła igła jest ok. Testowane.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Firanki - kto szył dla dziecka?

                  Ja szyłam i niestety ale... zmarnowałam firankę :P Myślałam, że jest to proste bo w sumie firanka nie jest skomplikowana jak ubranie.Jednak nie było to takie proste jak mi sie wydawało....

                  Potem ostatecznie kupiłam gotową firanę. Nie jest to duża inwestycja bo firany dla dzieci mozna kupić sobie w sieci za raptem kilka złociszy, ale przynajmniej wygląda to na oknie dobrze
                  Kupiłam tutaj: https://firaneo.pl/firany-dla-dzieci - jesli się rozglądacie za firanką dla dziecka to warto zajrzeć bo ceny maja naprawdę ok

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Firanki - kto szył dla dziecka?

                    Mi też brakuje talentu do takich prac, dlatego zawsze kupuję gotowe firanki Ale podziwiam Wasz zapał!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Firanki - kto szył dla dziecka?

                      Wielkie dzięki za sprawdzone porady w tym zakresie. Sądzę, że z całą pewnością przydadzą mi się one.
                      Nienawidzę telewizji. Nienawidzę jej tak bardzo jak orzeszków. Ale nie umiem przestać jeść orzeszków.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Firanki - kto szył dla dziecka?

                        Jak masz maszynę do szycia to tylko trzeba dostosować nitkę pod kolor i zakupić taśmę do marszczenia firany.
                        Jeżeli lubimy aktywne wakacje to leżenie plackiem na plaży nie jest dla nas. Lepszą opcją będą piesze lub rowerowe wycieczki po górskich ścieżkach.

                        Jeśli nie lubimy tłoku wokół siebie to nasz urlop warto odłożyć na okres na przykład zimowy czy wiosenny. W sezonie letnim miejscowości górskie oraz nadmorskie są szczególnie oblegane. Zamiast wybierać się nad morze lub w góry możemy pojechać na Mazury - https://lik-czarter.pl/.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X