Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co zabrać pod namiot?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Co zabrać pod namiot?

    Wybieramy się z naszą 15-miesięczną córką na weekendową wyprawę pod namiot.Jeszcze nigdy nie uczestniczyłam w takiej wyprawie.Co zabrać ze sobą,aby wyjazd mógł okazać się sukcesem(oczywiście oprócz namiotu)?A może lepiej zrezygnować z wyprawy i wynająć jakiś hotelowy pokój?
  •    
       

    #2
    Odp: Co zabrać pod namiot?

    Nie rezygnuj. Na pewno środek przeciw komarom, bo Was tam zjedzą

    Skomentuj


      #3
      Odp: Co zabrać pod namiot?

      Ewelka, jesli wypisałabym Ci całą liste potrzebnych/przydatnych pod namiot, pewnie zrezygnowałabyś z wyjazdu.
      Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach będziecie biwakować i jak blisko i jak dobrze zaopatrzony sklep będziesz miała.
      Namiot, spiwór, materace to podstawa. Koc tez bywa przydatny, ale ostatecznie można przykryć sie wszystkimi ubraniami, jakie się zabrało ze sobą.
      Butla turystyczna, palnik i menażki - jesli nie ma dostepu do kuchni. I oczywiście wszelkie talerze, sztućce, kubki. Plus jedzenie i picie.
      Warto mieć też świeczki i zapałki lub/i latarki.
      Z ubrań coś ciepłego i przeciwdeszczowego + kalosze. Nigdy nie wiadomo czy nie zacznie padać, a rosa rano to niemal norma.
      Coś na komary obowiązkowo.
      Właściwie dla dziecka nie trzeba mieć nic dodatkowego niż normalnie, ale zawsze lepiej wziąć więcej ubrań, bo maluchy uwielbiają się brudzić (pół biedy) i moczyć.
      A zasadniczo nieważne czy jedziesz na weekend, czy na tydzień - musisz wziąć właściwie to samo. Tylko ubrań więcej.
      Łukasz 11.10.2007

      Skomentuj


        #4
        Odp: Co zabrać pod namiot?

        Tak,duuuużo tego

        Ale szczerze mówiąc liczyłam się z tym.Nie wiem tylko czy to wszystko będzie nam potrzebne,bo nie przewidywaliśmy gotowania

        Skomentuj


          #5
          Odp: Co zabrać pod namiot?

          Jesli nie zamierzacie gotować, to przynajmniej jedna duża torba wam odejdzie. I wtedy własciwie tylko ubrania i "nocleg" pozostają. Ale pamietaj, że jeśli bedziecie mieć samochód pod ręką w roli przechowalni bagażu, to zawsze lepiej zabrać więcej, niz później biegać i szukać, bo akurat nitka i igła są potrzebne, albo odpukać plastry na skaleczenia. A na poważnie, to apteczke obowiązkowo trzeba sprawdzić i uzupełnić.
          Życzę udanego debiutu pod namiotem. Przede wszystkim bez deszczu.
          Łukasz 11.10.2007

          Skomentuj


            #6
            Odp: Co zabrać pod namiot?

            Właściwie to chyba wszystko mamy już przygotowane,ale pewnie zaraz po przyjeździe okaże się że nie wzięliśmy wielu rzeczy

            Skomentuj


              #7
              Odp: Co zabrać pod namiot?

              I jak po wyprawie? Udała się? Planujecie kolejne? Czy wręcz przeciwnie?
              Łukasz 11.10.2007

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Co zabrać pod namiot?

                też jestem ciekawa, jak udał się wyjazd, bo sama nie odważyłabym się z tak małym dzieckiem jechać pod namiot. Kiedyś sporo biwakowałam i zawsze przeszkadzało mi mało miejsca w namiocie, konieczność korzystania z wątpliwej jakości sanitariatów itp. Raz wybraliśmy się nad jezioro i jak się okazało sklep był dosyć daleko. Mieliśmy głównie jakieś konserwy i wafle ryżowe - to nam uratowało życie, ale na Good Food nie mogłam patrzeć przez pewinien czas

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Co zabrać pod namiot?

                  Napisane przez MonikaPB21 Pokaż wiadomość
                  Ewelka, jesli wypisałabym Ci całą liste potrzebnych/przydatnych pod namiot, pewnie zrezygnowałabyś z wyjazdu.
                  Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach będziecie biwakować i jak blisko i jak dobrze zaopatrzony sklep będziesz miała.
                  Namiot, spiwór, materace to podstawa. Koc tez bywa przydatny, ale ostatecznie można przykryć sie wszystkimi ubraniami, jakie się zabrało ze sobą.
                  Butla turystyczna, palnik i menażki - jesli nie ma dostepu do kuchni. I oczywiście wszelkie talerze, sztućce, kubki. Plus jedzenie i picie.
                  Warto mieć też świeczki i zapałki lub/i latarki.
                  Z ubrań coś ciepłego i przeciwdeszczowego + kalosze. Nigdy nie wiadomo czy nie zacznie padać, a rosa rano to niemal norma.
                  Coś na komary obowiązkowo.
                  Właściwie dla dziecka nie trzeba mieć nic dodatkowego niż normalnie, ale zawsze lepiej wziąć więcej ubrań, bo maluchy uwielbiają się brudzić (pół biedy) i moczyć.
                  A zasadniczo nieważne czy jedziesz na weekend, czy na tydzień - musisz wziąć właściwie to samo. Tylko ubrań więcej.


                  Do tej listy dopiszę dużą moskitietę ponieważ środki chemiczne nie zawsze działają, więc można kupić kilka drobnych siatek i zrobić z niej dużą wygodną by dobrze zabezpieczało dziecko i rodzica.
                  Wakacje dla dzieci

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Co zabrać pod namiot?

                    Ja bym się chyba nie odważyła. Nie lubię komarów, boję się wszelkich owadów. Może być brzydka pogoda, ja bym pewnie wybrała jakiś pensjonat, albo ewentualnie kemping. Ale dla was będzie to fajna przygoda.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Co zabrać pod namiot?

                      na pewno papier do dupki hehe

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Co zabrać pod namiot?

                        My ze soba zabralismy: latarke, zapalki, koce, spiwory, przenosna kuchenke, przenosna lodowke, ogromne zapasy wody i jedzenia, cos przeciw komarom na pewno musicie zabrac!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Co zabrać pod namiot?

                          Wydaje mi się, że znacznie lepszą opcją na podróże z dzieckiem jest kamper Mozna znaleźc naprawdę ciekawe trasy z pomocą portalu https://www.camprest.com/pl jest to jeszcze łatwiejsze, bo można tam znaleźć opisy tras różnych osób oraz ich przygotowanie Taka podróż z dzieckiem na pewo jest pełna wyzwań, ale to ciekawa opcja!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Co zabrać pod namiot?

                            Na pewno warto zabrać pod namiot porządnie wyposażoną apteczkę http://www.doranyprzyloz.com.pl/apteczka.html bo na takich biwakach zadrapania i skaleczenia to norma, warto wtedy mieć plastry, bandaż i maxibiotic - maść z antybiotykiem

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Co zabrać pod namiot?

                              A myśleliście o tym, by zainwestować w elastyczne panele słoneczne? Moim zdaniem daje to niesamowite możliwości. Dobrze widać to na przykładzie http://www.teslasun.eu/ W komplecie otrzymuje się za darmo niezbędny osprzęt, co jest sporą oszczędnością. Pomyślcie nad takim zakupem.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X