Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

studia, co myslicie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: studia, co myslicie?

    Ja też poważnie zastanawiałam się nad pójściem na studia, jednak po dogłębnej analizie zdecydowałam się z nich zrezygnować. Nie mam aż tak dużej mobilizacji by przez kolejne 5 lat się uczyć i jednocześnie pracować.



    ---
    http://cudaarchitektury.pl/category/artykuly/

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: studia, co myslicie?

      Jednak przed pójściem na studia warto wiedzieć, że nie zawsze będziesz miała czas na wazne pisanie prac. Moja znajoma miałą często chore dziecko i wtedy z pomocą przychodziła jej ta firma http://www.dobra-edu.pl/ , korzystała z ich pomocy przy pisaniu.

      Skomentuj


        #33
        Odp: studia, co myslicie?

        Owszem, trzeba studiować, co się lubi, ale z głową. Nie można oczekiwać, że np. każdy student europeistyki dostanie pracę. Mój brat bardzo poważnie podchodzi do studiowania. Od lat marzy o pracy w jednej firmie i nawet pisze o niej pracę dyplomową http://zpue.pl/o-firmie/dla-studenta.html I takich ludzi właśnie podziwiam!

        Skomentuj


          #34
          Odp: studia, co myslicie?

          Zainteresowania są bardzo ważne. Studiowanie czegoś czym się interesujemy na pewno będzie super sprawą

          Skomentuj


            #35
            Odp: studia, co myslicie?

            Zgadzam się, jeśli studia są zgodne z naszymi zainteresowaniami, to o wiele łatwiej przychodzi nam zaliczanie kolejnych etapów. Jednak w miarę możliwości warto też śledzić, co będzie przydatne na rynku i wybierać kierunki tzw. "przyszłościowe", po których będziemy mieć pracę. Na przykład mój brat od małego interesował się motoryzacją, był dobrze zorganizowany, umiał sobie wszystko dokładnie zaplanować i się tego planu trzymać. Szukał studiów, które dadzą mu pracę w branży TSL. Skończył specjalizację Transport intermodalny http://www.uth.edu.pl/oferta-studiow...ermodalny/opis w Warszawie na UTH im. H. Chodkowskiej i bardzo szybko znalazł pracę po studiach pierwszego stopnia. Warto więc szukać kierunków technicznych, dających tytuł inżyniera, pracodawcy poszukują takich fachowców w wąskiej dziedzinie, mających ogólną wiedzę branżową. Oczywiście nie każdy sobie poradzi z takimi studiami, warto więc na każdym z kierunków szukać jakiejś pracy jeszcze w trakcie studiów.

            Skomentuj


              #36
              Odp: studia, co myslicie?

              Zainteresowania są ważne, ale tak jak Camelia01 pisze - warto też patrzeć na to czy pomogą w karierze.



              ______________________
              jakie studia wybrać? korepetycje Matematyka

              Skomentuj


                #37
                Odp: studia, co myslicie?

                Ja ostatnio myślałam o podyplomówce, ot tak ze względu na zainteresowania. Ale przemyślałam sprawę i dałam sobie spokój właśnie z tego względu, że w pracy by mi to nie pomogło, ani bym nie awansowała, ani na podwyżkę nie mam co liczyć. A raz, że to sporo kosztuje, a dwa trzeba też trochę czasu poświęcić. A to co mnie interesuje mogę sama pogłębiać w domu.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: studia, co myslicie?

                  Jak dla mnie pójście na studia to świetny pomysł. Warto iść za własnymi zainteresowaniami, a nie kierować się tym, co ponoć jest bardziej korzystne. Studia skończyłam, ale myślałam też nad podyplomowymi, może kiedyś się zbiorę i pójdę.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: studia, co myslicie?

                    zawsze warto studiować zdobywać nową wiedzę.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: studia, co myslicie?

                      Szczerze, jeśli ktoś ma widoki na fajną pracę (kogoś kto na 100% załatwi pracę), a tam jest wymagane wyższe wykształcenie, to jak najbardziej polecam studia.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: studia, co myslicie?

                        tak, studia jak najbardziej, ale trzeba mieć już nagraną pracę, bo czasami i po studiach w dzisiejszych czasach nie jest tak łatwo o pracę. Kontakty, najomości sa bardzo ważne.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: studia, co myslicie?

                          dzisiaj studia wcale nie są wyznacznikiem lepszej pracy, to nie te czasy...

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: studia, co myslicie?

                            idac na studia wybiera się kierunek taki który będzie sprawiał radość i tak być powinno, najlepiej jest robienie czegoś z zamiłowania i pasji

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: studia, co myslicie?

                              Uważam, że jeśli ktoś nie wie, co zrobić, to powinien trochę poczytać albo porozmawiać z kimś mądrzejszym od niego. Warto wejść na portal edukacyjny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych artykułów na takie tematy.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: studia, co myslicie?

                                Według mnie studia mają sens jedynie wtedy, gdy są związane z tym, co lubimy i czym się interesujemy...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X