Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

studia, co myslicie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: studia, co myslicie?

    Ja mam doświadczenie co @mtarka, chociaż może niezupełnie,bo koleżanka mówi, że studiów nie skończyła, a ja, co ze wstydem przyznaj, poległam na tegorocznej maturze z matematyki-była straszna. Nie skończyłam szkoły w normalnym czasie jak inni, bo po prostu ją rzuciłam, byłam wtedy jeszcze niedojrzała i głupia, liczyły się dla mnie jedynie imprezy i chłopacy. Skończyło się tak, że zaszłam w ciąże i niemożliwe było już kontynuowanie szkoły. Po urodzeniu poszłam zatem do liceum uzupełniającego. W tym roku podchodziłam do matury i niestety poległam na matematyce. Nie poddam się jednak, bo chcę iść na studia, muszę jednak najpierw poprawić tę nieszczęsną maturę. Czy możecie mi polecić jakieś materiały do nauki, tak żeby było tam wszystko przystępnie wyjaśnione. Najlepiej gdyby takie materiały były dostępne online.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: studia, co myslicie?

      idealne połączenie to studiowanie tego co jest życiową pasją, rozwijanie tego i później kariera zawodowa w tym obszarze. niestety nie wszystkim się to udaje, często jest wręcz przeciwnie, no ale zawsze warto próbować i podejmować ryzyko - żyje się tylko raz.

      Skomentuj


        #18
        Odp: studia, co myslicie?

        Studia mam już dawno za sobą i bardzo mnie to zresztą cieszy (no może pomijając kwestię wakacji ). Wybrałam je pod kątem swoich zainteresowań, ale z czasem okazało się, że nie było to jednak to, co mi chodziło.

        Skomentuj


          #19
          Odp: studia, co myslicie?

          No ja też kiedyś wybrałam studia pod kątem zainteresowań to teraz jest tak, że nie pracuje w ogóle w kierunku związanym. W tej chwili chce iśc dalej na jakies podyplomowe. Natomiast tu mi jest o tyle łatwiej wybrać bo wiem co robię w pracy i co może mi się przydać. Natomiast wybór nie jest wcale taki prosty - przeglądam uczelnie i kierunki jakie powstały i powiem Wam, że jestem w szoku. Kończyłam studia 4 lat temu i nie spodziewałam się, że połowy kierunków które były bardzo modne za moich czasów w tej chwili już praktycznie nie ma. Zmiany naprawdę są w tej dziedzinie dośc duże. Natomiast co zrobić, chce się pracować trzeba się kształcić inaczej się nie da.

          Skomentuj


            #20
            Odp: studia, co myslicie?

            Napisane przez NoemiSui Pokaż wiadomość
            No ja też kiedyś wybrałam studia pod kątem zainteresowań to teraz jest tak, że nie pracuje w ogóle w kierunku związanym. W tej chwili chce iśc dalej na jakies podyplomowe. Natomiast tu mi jest o tyle łatwiej wybrać bo wiem co robię w pracy i co może mi się przydać. Natomiast wybór nie jest wcale taki prosty - przeglądam uczelnie i kierunki jakie powstały i powiem Wam, że jestem w szoku. Kończyłam studia 4 lat temu i nie spodziewałam się, że połowy kierunków które były bardzo modne za moich czasów w tej chwili już praktycznie nie ma. Zmiany naprawdę są w tej dziedzinie dośc duże. Natomiast co zrobić, chce się pracować trzeba się kształcić inaczej się nie da.
            Ale to jest nieuniknione co chwilę wszystko się zmienia i trzeba by studiować bez przerwy żeby nadążyć za tym wszystkim

            Skomentuj


              #21
              Odp: studia, co myslicie?

              Lepiej już kierować się własnymi zainteresowaniami zamiast bieżącymi trendami, bo różnie to bywa.

              Skomentuj


                #22
                Odp: studia, co myslicie?

                właśnie zgadzam się z avene

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: studia, co myslicie?

                  Studia warto skończyć, ale można się też mocno rozczarowac, obecnie idzie się na ilośc nie jakość.
                  nauka jazdy warszawa

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: studia, co myslicie?

                    nie bardzo rozumiem - jak ilość-jakość ?

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: studia, co myslicie?

                      Moim zdaniem studia związane z kosmetyką i wellness są jak najbardziej dobrym pomysłem. Obecnie coraz więcej osób pragnie dbać o siebie i chętnie korzystamy z takich usług.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: studia, co myslicie?

                        Napisane przez 01basia10 Pokaż wiadomość
                        nie bardzo rozumiem - jak ilość-jakość ?
                        myslę że chodziło o to że teraz produkuje się masowo magistrów, ale poziom ich wiedzy jest taki jakby skończyli tylko pierwszy rok studiów i ciężko się z tym nie zgodzić!

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: studia, co myslicie?

                          czesć, ja studiowałam bo czułam ogromną presję ze strony rodziców, że muszę mieć tytuł bo inaczej mnie nie będą kochali, ale źle wybrałam kierunek i źle się czułam na studiach

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: studia, co myslicie?

                            Każdy teraz idzie na studia, bo taka jest niby kolej rzeczy, młodzi ludzie zaczynają poważnie myśleć o swojej przyszłości dopiero po studiach, a powinni po maturze. Według mnie warto stawiać na kierunki inżynierskie typu budownictwo, architektura, transport, logistyka, mechanika i budowa maszyn. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania oferuje kierunki techniczne np. http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzia...a-przestrzenna ,warto wziąć pod uwagę tę uczelnię.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: studia, co myslicie?

                              Pewnie, ze tak. Na chwile obecną studia są bardzo istotne. Są też możliwości jeżeli nie jesteś w stanie sama napisać jakiejś pracy zaliczeniowej, to mozesz zgłosić sie tutaj http://www.edukacja-ty.pl/ , wiem ze pomagają przy pisaniu prac.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: studia, co myslicie?

                                Pewnie, że są istotne. W ogóle wykształcenie jest ważne.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X