Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strach przed zwierzętami

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Strach przed zwierzętami

    córeczka ma lekką obawę gdy widzi naszego psa, ale ogólnie nie ma problemów

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Strach przed zwierzętami

      Moja siostra cioteczna od najmłodszych lat panicznie bała się psów. Nigdy nie miała zwierząt. Pomimo, że ma już 10 lat to nadal się ich boi. Ogólnie to zuch dziewczyna, uprawia sztuki walki, a psów się boi :/


      Skomentuj


        #18
        Odp: Strach przed zwierzętami

        Im wcześniej dziecko będzie miało kontakt ze zwierzętami tym lepiej. Wiadomo, że zawsze trzeba kontrolować czy żadnej ze stron nie dzieje się krzywda, ale warto próbować wyrabiać w dziecku nawyk odpowiedzialności za zwierzę. A zwierzaka przyzwyczajać do nowego członka rodziny.
        Z mojego doświadczenia wiem, że strach przed zwierzętami pojawia się po ich agresywnych zachowaniach, np. po ugryzieniu przez psa albo ze względu na niewiedzę jak zachować się w obecności czworonoga (bo taki lęk dotyczył dzieci znajomych).

        Skomentuj


          #19
          Odp: Strach przed zwierzętami

          Z tego co mi wiadomo to kiedyś pies rzucił się na wujka. Okazało się, że był bity przez poprzedniego właściciela i miał wrogi stosunek do mężczyzn. Możliwe, że kuzynka się przestraszyła bo od tamtej pory boi się piesków, nawet tych malutkich.


          Skomentuj


            #20
            Odp: Strach przed zwierzętami

            U nas jest taka sytuacja, że syn bardzo boi się małych ptaszków, kurczaczków, kaczuszek. Nie ma problemu z kotami, psami, kurami itp., ale jak widzi malutkiego kurczaczka zaraz ucieka i się chowa. A jak widzi papugę lub kanarka cały się trzęsie, zanosi płaczem i kurczowo trzyma dorosłych.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Strach przed zwierzętami

              Mysle, ze wystarczy, ze kiedys miala złe wspomnienia z psem i tyle.. Pies na nia zawarczał, albo zdarzyła się jeszcze jakaś inna sytuacja jak córka była np z babcią na spacerku. No a rodzice o tym nie wiedzą.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Strach przed zwierzętami

                Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                U nas jest taka sytuacja, że syn bardzo boi się małych ptaszków, kurczaczków, kaczuszek. Nie ma problemu z kotami, psami, kurami itp., ale jak widzi malutkiego kurczaczka zaraz ucieka i się chowa. A jak widzi papugę lub kanarka cały się trzęsie, zanosi płaczem i kurczowo trzyma dorosłych.
                Być może kiedyś jakiś ptaszek Go przestraszył? Moi synowie raczej nie boją się zwierząt. Gdy tylko pojedziemy do dziadków, którzy mają kotka, chłopcy go głaszczą i obserwują


                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Strach przed zwierzętami

                  Moja córka boi się zwierząt i to odziwo nie tych dużych jako konie, zyrafy tylko tych małych. Wszystkie koty, psy i inne pupile to dla córci ogromny stres

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Strach przed zwierzętami

                    My mamy dużego psa na podwórku i dwa koty. Dzieci lubią je i ze wzajemnością. Warto uczyć maluchy kontaktu ze zwierzętami i tego jak z nimi obchodzić.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Strach przed zwierzętami

                      Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                      My mamy dużego psa na podwórku i dwa koty. Dzieci lubią je i ze wzajemnością. Warto uczyć maluchy kontaktu ze zwierzętami i tego jak z nimi obchodzić.
                      Córcia od początku miała pokazywanego psa, kota kury, kaczki itp, i jak była taka całkiem mała ok 7 miesiecy to nie bała sie tak bardzo moze dlatego zę zawsze była na rękach u dorosłaej osoby. A z czasem gdy podrosła jaj starach też sie zwiększyl

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Strach przed zwierzętami

                        Może to i lepiej. mój chrześniak jest bardzo ufny, ma swojego psa, z którym robi co chce, ale niestety podobnie traktuje inne psy, a nie wiadomo jak zareaguje jakiś obcy.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Strach przed zwierzętami

                          Moje dzieci nie boją się zwierząt, ale też nigdy się z nimi za specjalnie nie spoufalają. Moja mama ma kociaki i chłopaki nigdy nie ciągną ich za ogon, nie dokuczają im


                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Strach przed zwierzętami

                            Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                            Moje dzieci nie boją się zwierząt, ale też nigdy się z nimi za specjalnie nie spoufalają. Moja mama ma kociaki i chłopaki nigdy nie ciągną ich za ogon, nie dokuczają im
                            To super, i tak własnie powinno się dzieciom pokazywać, co wolne a co nie wolno robić ze zwierzakiem. A niektórzy rodzice zamiast reagować to nagrywają to jak dziecko ciągnie kota za ogon... Ale jak kot kiedyś podrapie to będzie afera.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Strach przed zwierzętami

                              U mnie córka natomiast strasznie lubi koty i psy i niestety chciałaby je przytulać i głaskac, co tez jest nie dobre bo zwierzaki nie są nasze a ona by je wszystkie głaskała\.
                              Dziecku minie ten strach gdy zrozumie. że zwierzę nic mu nie zrobi.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Strach przed zwierzętami

                                Moja córeczka bardzo boi się psów Nawet naszego Gdy wzieliśmy pieska był malutki i też się go bała i tak jest do tej pory Mówię jej i tłumaczę że nic złego jej nie zrobi ale strach jest jednak większy mam nadzieję że w końcu się do niego przekona

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X